TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички, Пелистер и Шкендија ги дознаа можните противници за квалификациите во ЛЕ

24Фудбал - 19.06.2017

По пет можни противници за Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите од Лига Европа. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско коло од Лига Европа.

Македонските клубови ги добија потенцијалните противници во Лигата на Европа: Работнички мина најдобро

Спортклуб - 19.06.2017

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите потенцијални противници по поделбата во групи од страна на УЕФА. Работнички, Шкендија и Пелистер денеска треба да ги добијат своите противници во ...

Работнички, Шкендија и Пелистер знаат со кого можат да се соочат на стартот во ЛЕ

Дерби - 19.06.2017

Денеска нашите претставници ќе ги дознаат своите противници во европските купови, веќе објавивме кој е скратениот список на екипи со кои Вардар може да се соочи во Лигата на шампионите, а сега се познати и ривалите на Работнички, Шкендија и Пелистер ...

ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф

Екипа - 19.06.2017

Работнички е единствениот македонски клуб, кој се наоѓа во ждребот во Нион, а е сместен меѓу носителите според својот клупски рејтинг. Согласно ова, треба да добие и релативно полесен противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Екипа - 19.06.2017

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители, додека единствено Работнички има ...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

А1 On - 19.06.2017

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители.

Само Зета е „проблематична“?

SportMedia - 19.06.2017

Црногорската Зета е сериозен можен ривал за „романтичарите". Останатото е од земји каде има аматерски фудбал како Андора, Гибралтар, Малта и Сан Марино Лесно е кога имаш рејтинг и си фаворит. Тоа најдобро го знае во моментов екипата на Работнички.

ЛЕ: Работнички носител, а Шкендија сака да го избегне Макаби

Gol.mk - 19.06.2017

Денес во 13.00 часот ќе бидат извлечени паровите за квалификациите на Лигата на Европа ова лето, а од трите наши претставници само Работнички е во улогата на носител. додека Шкендија и Пелистер се неносители.

Можните противници на Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите за Лига Европа

МКД - 19.06.2017

Македонските екипи кои ќе настапуваат во квалификациите од Лига Европа ги дознаа можните противници за денешната ждрепка. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско коло од Лига ...

Работнички, Шкендија и Пелистер знаат со кого можат да се соочат на стартот во ЛЕ

Точка - 19.06.2017

Денеска нашите претставници ќе ги дознаат своите противници во европските купови, веќе објавивме кој е скратениот список на екипи со кои Вардар може да се соочи во Лигата на шампионите, а сега се познати и ривалите на Работнички, Шкендија и Пелистер ...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Канал 77 - 19.06.2017

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители.

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за Лига на Европа

+инфо - 19.06.2017

Извелкувањето ќе почне во 13 часот во седиштето на УЕФА, швајцарскиот град Нион. Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа.

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Канал5 - 19.06.2017

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители.