TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bitcoin постојано се надминува: Вреди над 14.000 долари

Телефони.мк - 07.12.2017

Bitcoin продолжува и продолжува да расте, кој сега достигна вредност од над 14.000 долари. Вредноста на киптовалутата синоќа се зголеми за 500 долари, при што сега вреди точно 14.100 долари.

Биткоинот прави нешто невидено

Денар - 07.12.2017

Биткоинот кој вчера ја помина границата од 12.000 долари, а на крајот на минатиот месец беше на 10.000 долари, ги оствари едни од најдобрите 24 часа во историјата. Криптовалутата не само што надмина 13.000 долари, туку само неколку часа подоцна беше ...

Биткоинот веќе чини над 14.000 долари

Бизнис Вести - 07.12.2017

Биткоинот не го спречува дивиот рок, а неговата цена веќе надминува 14.000 долари. Синоќа киптовалутата поскапе со близу 500 долари и кон 9 ч. по македонско време се тргува за 14 100 долари за готово.

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

ТВ21 - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазраи, кои се подготвуваат да го стават на понудата и ...

Софтверска апликација ќе алармира пред пад на Биткоинот

Банкарство.мк - 06.12.2017

Со оглед на тоа дека вредноста на Биткоинот навистина претставува една огромна неизвесност за инвеститорите кои често стравуваат за своите пари, новата апликација Bitcoin Bubble Burst отсега ќе биде нивниот ,,помошник'' кога станува збор околу ...

Bitcoin не престанува со растот, стигна до 11.900 долари

Телефони.мк - 06.12.2017

Велат дека не треба да се натпреваруваме со другите, туку со самите себе. Највредната валута на светот, Bitcoin , го собори сопствениот рекорд, па сега криптовалутата вреди неверојатни 11.900 долари.

Колку ќе чини биткоинот во иднина – 100 или 400.000 долари?

Денар - 06.12.2017

Цената на биткоинот ја мина границата од 12.000 долари претходно утрово. Информациите од „ CoinDesk “ велат дека вредноста на криптовалутата во моментов е 12.507 долари. Активноста започнаа во 2017-та година по цена од помалку од 1.000 долари и ја ...

Човекот што фрлил во депонија биткоини вредни 80 милиони долари

Факултети - 06.12.2017

Џејмс Хауелс е британски ИТ-работник и еден од првите инвеститори во биткоин. Меѓутоа, сега го има секое право да биде најлутиот човек во светот. Во февруари 2009 година Хауелс влегол во бизнисот на криптовалути.

Биткоинот троши повеќе струја од Македонија

Оff.net - 06.12.2017

Копањето биткоини троши повеќе електрична енергија од 159 држави во светов. На пример Ирска, на пример Македонија. Ако продолжат сегашните трендови, оваа операција ќе ја исцица цела струја до 2020 година.

НОВ РЕКОРД: Биткоин достигна вредност од 12.000 долари

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Виртуелната валута, Биткоин вчера постави нови рекорди, утрото во осум часот по средноевропски време еден биткоин вредеше 11.900 американски долари. БИТКОИН: Ако во 2010 година вложевте 100 долари, денеска ќе имавте 250 милиони Вредноста ...

Биткоинот ја надмина вредноста од 12.000 долари

Популарно - 05.12.2017

Неверојатен скок на виртуелната валута во последните 24 часа! Виртуелната валута која го освојува светот, биткоинот, поскапе за 4,7% и со тоа за првпат во историјата го надмина прагот од 12 000 долари.

Браќата Винклвос се првите биткоин милијардери

Иновативност - 05.12.2017

Близнаците Камерон и Тајлер Винклвос, кои го тужеа Марк Цукерберг за сопствеништвото на Facebook, станаа милијардери со помош на биткоин. Браќата имаат диплома од Харвард, а во 2004 година го обвинија Цукерберг дека им ја украл идејата за Facebook.

Велшанец од невнимение загуби 85 милиони евра

+инфо - 05.12.2017

Доколку сега имаше можност да ги продаде тие 7.500 биткоини, Хаулес ќе заработеше околу 85 милиони евра. Велшанецот Џејмс Хауелс пред четири години по грешка фрлил стар хард диск, што сега го чини загуба на 85 милиони евра.

Кинеската Народна банка предвидува смрт на биткоин

Стандард - 05.12.2017

Пред само неколку месеци Кина беше апсолутен хегемон во светската трговија со биткоин, откако формираше над 90% од трансакциите. Во септември сепак централната банка на земјата ги забрани сите примарни понуди на монети (Initial coin offerings – ...

Главниот проблем на Биткоин во иднина – недостаток на електрична енергија

Курир - 05.12.2017

Биткоин до оваа година беше апстрактен поим кои што го разбираа малкумина, но со зголемувањето на неговата вредност и се почестото споменување на криптовалутите, Биткоин стана светски препознатлив бренд.

Браќата кои го тужеа Закерберг ги вложиле парите од тужбата во биткоини – денес се милијардери

Точка - 05.12.2017

Браќата Винклвос се познати по тоа што го тужеа Закерберг поради тоа што наводно им ја украл идејата за социјалната мрежа Фејсбук. Тие сега се повторно во центарот на јавноста поради тоа што станаа биткоин милијардери.

ДИГИТАЛНАТА ВАЛУТА НЕ ЗАПИРА ДА РАСТЕ: Биткоинот надмина 12.000 долари

Фактор - 05.12.2017

За последните 24 часа биткоинот поскапе со 4,7%, надминувајќи го за прв пат во историјата прагот од 12 000 долари. Во денешната трговија на електронска платформа „Coinmarketcap“ курсот на криптовалутата достигна 12 032 долари.

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

А1 On - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазраи, кои се подготвуваат да го стават на понудата и ...

Велшанец од невнимание загуби 85 милиони евра

Популарно - 05.12.2017

Велшанецот Џејмс Хауелс пред четири години по грешка фрлил стар хард диск, што сега го чини загуба на 85 милиони евра. Имено, во 2009 година Хаулес почнал да „печали“ биткоини, при што за кусо време веќе поседубал 7.500 од овие криптовалути, кои ги ...

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

Алфа - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст.

Нов рекорд на вредноста на биткоинот...

Н.Македонија - 06.12.2017

Нов рекорд на вредноста на биткоинот Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазари, кои се ...