TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иџе во Италија го тестираше новиот Hyundai i30 N TCR

А1 On - 10.11.2017

Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија. Овој настан се случува на покана на долгогодишниот светски шампион во ВТЦЦ натпреварувањето, италијанецот Габриеле Таргвини. „Чест е да се добие покана и шанса да бидеш меѓу првите во ...

ФОТО: Иџе уште сега се подготвува за идната сезона, можеби и со нова марка автомобил

Спортклуб - 09.11.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој пред извесен период ја комеплетираше втората сезона во ЕТЦЦ шампионатот, веќе се подготвува за идната сезона. Иџе заедно со дел од својот тим деновиве е во Италија каде што тестира ...

Иџе во Италија го тестираше новиот Hyundai i30 N TCR

Орбис - 10.11.2017

Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија. Овој настан се случува на покана на долгогодишниот светски шампион во ВТЦЦ натпреварувањето, италијанецот Габриеле Таргвини. „Чест е да се добие покана и шанса да бидеш меѓу првите во ...

Иџе во Италија го тестираше новиот Hyundai i30 N TCR

Фактор - 10.11.2017

Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија. Овој настан се случува на покана на долгогодишниот светски шампион во ВТЦЦ натпреварувањето, италијанецот Габриеле Таргвини. „Чест е да се добие покана и шанса да бидеш меѓу првите во ...

Иџе во Италија го тестираше новиот Hyundai i30 N TCR

Спортски - 10.11.2017

Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија. Овој настан се случи на покана на долгогодишниот светски шампион во ВТЦЦ натпреварувањето, италијанецот Габриеле Таргвини. „Чест е да се добие покана и шанса да бидеш меѓу првите во ...

Иџе во Италија го тестираше новиот Hyundai i30 N TCR

Таратур - 10.11.2017

Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија. Овој настан се случи на покана на долгогодишниот светски шампион во ВТЦЦ натпреварувањето, италијанецот Габриеле Таргвини. „Чест е да се добие покана и шанса да бидеш меѓу првите во ...

Иџе во Италија го тестираше новиот ТЦР автомобил на Хјундаи (ФОТО)

Екипа - 10.11.2017

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе имаше ексклузивна можност да го тестира новиот ТЦР автомобил Hyundai i30 N TCR за фабричкиот гигант во авто спортот- Хјундаи мотоспорт.

Иџе во Италија го тестираше новиот ,,Hyundai i30 N TCR”

Канал5 - 11.11.2017

Македонскит автомобилст Игор Стефановски Иџе имаше ексклузивна можност да го тестира новиот автомобил ,,Hyundai i30 N TCR” за фабричкиот гигант во авто спортот ,,Хјундаи мотоспорт”. Новиот модел Иџе го тестираше на патеката Нуволари во Италија.

Иџе во Италија го тестираше новиот „хјундаи и30 Н ТРЦ“...

Н.Македонија - 11.11.2017

Иџе во Италија го тестираше новиот „хјундаи и30 Н ТРЦ“ Македонскит автомобилст Игор Стефановски Иџе имаше ексклузивна можност да го тестира новиот автомобил „хјундаи и30 Н ТРЦ“ за фабричкиот гигант во автоспортот „Хјундаи мотоспорт“.