TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт: Млечна пита

Мама365 - 21.03.2017

Неодолив млечен вкус. Потребни состојки: 3 јајца 50 г путер 100 мл вода брашно колку за замесување 1 л млеко шеќер по вкус 3-4 ванилин шеќер Начин на подготовка: Ставете ги јајцата во сад заедно со маслото и измешајте ги добро.

Турски пити од тенки кори со фил од спанаќ и сирење

Сè за храна - 20.03.2017

Како идеја за појадок се баш супер! Кога ќе ги погледнете малите турски пити може да ви делуваат дека малку се тешки за подготовка, но всушност тука е задоволството. А ви припремивме и фотографија со упатство за тоа да е лесно.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ГИ: Кифлички од кори

Gotvi.mk - 19.03.2017

Едноставни за подготовка, а со фантастичен вкус. Направете ги овие кифлички од кори и ќе бидете воодушевени од нивниот вкус. Состојки: 4 јајца 500 гр кори 1 лажичка сол 1 шолја кисела павлака 1 шолја јогурт 350 гр ситно сирење 50 мл масло Начинот на ...