TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидат за советник од Кочани поткупувал гласачи

+инфо - 12.10.2017

Кај кандидатот е најдена поголема сума на пари и список на гласачи од одреден дел на Кочани. За случајот веднаш било известено Јавното обвинителство. Полицијата од Кочани денеска на информативен разговор повикала маж од овој град, кој бил кандидат ...

МВР: Кандидат за советник од листата на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

Фокус - 12.10.2017

Лице од кандидираната листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ вечерва е повикано на разговор во полициска станица во Кочани, под сомнение дека поткупувал гласачи. Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг ...

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи

Макфакс - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи во консултација и по налог на Јавно обвинителство. Кандидатот за советник бил повикан во станица и кај него се ...

Кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ за Кочани повикан на разговор во полиција под сомнение за поткуп на гласачи

А1 On - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на информативен разговор лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Тој бил повикан во полициска станица, а неофицијално кај него биле пронајдени пари, списоци на ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Приведен кандидат за советник од опозициската партија – се сомничи за поткуп на гласачи, пронајдени се ...

Sky - 12.10.2017

Денеска во Кочани е приведено лице кое е на советничката листа на опозициската ВМРО, дознава Скај од свои извори. Според информациите се работи за лице од ромска националност, а се сомничи за поткуп на гласачи.

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со ...

Курир - 12.10.2017

Имено, поддршката која граѓаните ја покажуваат кон ВМРО-ДПМНЕ, во повеќе места ги тера од владеачката партија да даваат поткуп, во обид да дојдат до глас повеќе. Делото поткуп е едно од најголемите прекршувања на изборниот законик, според ...

Доколку некој се подготвува за ПОТКУП при избори, проблеми на гласачко место и ПОСЛЕДИЦИТЕ од тоа?!

Маркукуле - 12.10.2017

Локалните избори се на врата. Македонија во недела одново ќе гласа за први луѓе на општините и членови на советот. Од изборната кампања останува утре утрешниот ден, кога на полноќ ќе биде означен изборен молк.

СДСМ ги подмачка паланчани да заокружат 19: Во полициско присуство се поткупуваат гласачи со зејтин (ФОТО)

Република - 12.10.2017

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ја вмеша и полицијата, полицијата која е под негова контрола, пишува ...