TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Да, суеверен сум и затоа мислам дека вештерките се виновни за лошиот старт“

Gol.mk - 10.11.2017

Новиот член на Серија А, екипата на Беневенто од коло во коло руши само негативни рекорди во италијанскиот фудбал. По 12 одиграни кола тимот не забележал ниту една победа, односно ги загуби сите 12 меча и е закован на дното на табелата на Серија А.

Хит изјава на газдата на Беневенто за најлошиот старт во историјата: Вештерките ни прават проблеми…

Дерби - 10.11.2017

Беневенто изминатиот викенд го израмни антирекордот на Манчестер Јунајтед од 1930 година, откако загуби на гостувањето кај италијанскиот шампион Јувентус во натпревар во кој му дозволи на Јувентус да направи пресврт во второто полувреме (2:1).

Не е Беневенто лош, вештерките им прават проблеми

24Фудбал - 09.11.2017

Беневенто е најлошиот тим не само во Италија, туку речиси и во цела Европа, но претседателот на клубот, Оресте Виџорито смета дека вештерките кои се симбол на градот и тимот имаа лошо влијание.

Претседателот на најлошата екипа во Европа за лошите резултати ги обвини – вештерките!?

Спортклуб - 09.11.2017

Екипата на Беневенто ги руши сите негативни рекорди оваа сезона во италијанската Серија А. Беневенто од сезонава е нов прволигаш, но со оглед на резултатите, веројатно немаат многу причини да бидат горди на фактот дека се натпреваруваат во Серија А.

Беневенто не може да мрдне од дното, вештерките го маѓепсаа

SportMedia - 09.11.2017

Интересно објаснување за причините за рекордната низа од 12 порази во Серија А, на новиот прволигаш Беневенто има неговиот претседател Оресте Виџорито. „Јас сум суеверен и се ова се случува поради лошото влијание во овој град.

Претседателот на Беневенто: За поразите виновна е ВЕШТЕРКАТА!

Спортски - 09.11.2017

Претседателот на италијанскиот прволигаш Беневенто даде интересна изјава за медиумите. Овој симпатичен клуб од Италија ги руши сите негативни рекорди на 12 натпревари во Серија А, забелжија исто толку порази, но претседателот на овој клуб Оресте ...

Во Беневенто полуделе: Серијата порази е поради вештерките, ќе останеме во Серија А!

Sport 1 - 09.11.2017

Италијански Беневенто, кој ги урива сите црни рекорди на Апенините и во Европа по серијата од 12 порази во низа ја изнасмеа јавноста откако претседателот на клубот, Оресте Виџорито ги објасни причините за катастрофалниот почеток и уште повеќе најави ...

Најлошиот тим во Европа виновник најде во вештерките

Поглед - 09.11.2017

Беневенто сезонав ги руши сите негативни рекорди во Серија А. Клубот од сезонава е нов прволигаш, но со оглед на резултатите, веројатно немаат многу причини да бидат горди на фактот дека се натпреваруваат во најсилната лига на Италија.

Хит изјава на газдата на Беневенто за најлошиот старт во историјата: Вештерките нѝ прават проблеми…

Точка - 10.11.2017

Беневенто изминатиот викенд го израмни антирекордот на Манчестер Јунајтед од 1930 година, откако загуби на гостувањето кај италијанскиот шампион Јувентус во натпревар во кој му дозволи на Јувентус да направи пресврт во второто полувреме (2:1).

Претседателот на Беневенто со необично оправдување за лошите резултати: Виновни се вештерките!

МКД - 09.11.2017

Новајлијата во Серија А има 12 порази на исто толку натпревари, а првиот човек на клубот, Оресте Вигорито прстот го впери кон вештерките Беневенто ги загуби сите 12 натпревари оваа сезона досега, има постигнато пет голови, а примено 31.

Вигорито: Вештерките се причина за лошите резултати на Беневенто

Sport M - 10.11.2017

Беневенто ги загуби сите 12 натпревари оваа сезона досега, има постигнато пет голови, а примено 31. Во изминатото коло водеа против Јувентус во Торино, но шампионот направи пресврт во второто полувреме и дојде до очекуваната победа.