TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Галерија) 22 фасцинантни приказни кажани од ретките историски фотографии

Скопје24 - 10.11.2017

22. Шеснаесет годишен гермски војник 1945 A fifteen year old German soldier, Hans-Georg Henke, cries after being captured by the US 9th Army, Germany, 1945. A post shared by Lost in history (@lostinhistorypics) on Jun 7, 2016 at 5:59am PDT 21.

ДАЛИ Е МОЖНО: Таа е најубавата трудница во светот?

Убавина и Здравје - 10.11.2017

За Изабела Ховард велат дека е една од најубавите трудници што се појавиле на светот. Зошто велиме и ние така, ќе се уверите по неколкуте нејзини фотографии. Таа постојано споделува фотографии, а кога подетално ќе ги анализирате сигурни сме дека ќе ...

Инстаграм профил на неделата во Македонија

Friday.mk - 18.12.2017

И оваа недела нашиот тим го одбира најдобриот и најпопуларниот Инстаграм профил во Македонија. Овој пат го одбравме македонскиот модел Бојана Нушкова. Станува збор за млада и атрактивна девојка која е една од најпопуларните во Македонија, а доказ за ...