TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе му се израдуваме ли конечно на снегот?

Фактор - 13.01.2018

Овој василичарски викенд кончено ќе видиме снег. Облачното време кое денес се очекува да донесе локален дожд, во недела ќе не израдува со врнежи од слаб снег. Така барем најавуваат метеоролозите.

Облачно време со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

МКД - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 2 до 9 степени.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Локално - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Студен воздух од север ќе донесе снег – еве од кога

Sky - 12.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Утре ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Од утре постудено и со нови врнежи

Локално - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Облачно време со слаб локален дожд

Мета - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 4 Целзиусови степени, а дневната од 6 до 12 степени.

Временска прогноза

Скопје инфо - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 2 до 9 степени.

Синоптичарите најавуваат пресврт – подгответе се за студ и снег

Sky - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Температурите доцна вечерва - од утре уште поладно

Press24 - 11.01.2018

Ова се температурите доцна навечер во Македонија. Некаде кочан, некаде дожд. Од утре не чека пад на температурите и снег на ...

Денеска облачно, со температура до 11 степени

Либертас - 11.01.2018

Во Македонија денеска времето ќе биде променливо облачно, а попладне во западниот дел од земјата се очекува слаб локален дожд, додека на повисоките планини снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне.

Зима нема да видиме - пролет уште во февруари

Press24 - 11.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Доаѓа студ, снег и вистинска зима - температурите под нулата

Press24 - 11.01.2018

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Променливо облачно време со температура до 11 степени

Точка - 11.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег, информира УХМР. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне.

Слаб локален дожд и снег на планините

Алфа - 11.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег.

Некаде кочан, некаде дожд - ова се температурите низ Македонија

Press24 - 11.01.2018

Ова се температурите низ Македонија во моментов. Некаде кочан, некаде потопло, а некаде ...

Ни доаѓа вистинска зима: Студен бран и снег, еве од кога

Sky - 11.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Утре ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег.

Време; Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Алсат-М - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Канал5 - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Облачно време со слаб локален дожд

Алфа - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег.

Какво време не очекува денес?

Скопје24 - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 2 до 9 степени.

Зима нема да видиме - временска прогноза за февруари

Скопје инфо - 11.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Од понеделник голема промена, пристигнува вистинската зима – какво изненадување не чека

Скопје24 - 11.01.2018

Времето во Македонија денеска е променливо облачно, со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза за времето

Sky - 11.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег, информира УХМР. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне.

Следува период на дождливо време, дневните температури во опаѓање

Кумановски м. - 12.01.2018

loading... Времето утринава е претежно облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите започнаа најпрвин во западните, а во втората половина од ноќта и изутринава се проширија и во источните делови од земјата.

Викендов заладување и врнежи од снег

Макфакс - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Сител - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

еМагазин - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Годинава пролетта ќе започне во февруари- Детална временска прогноза

Курир - 11.01.2018

Крајот на февруари се очекува да донесе повисоки температури кои во последната недела би можело да достигнат и 15 степени. Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Дури сега ќе видиме што е студ – викенд временска прогноза

Маркукуле - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Викендов доаѓа студен бран

OhridNews - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 7 степени ...

Облачно време, слаб дожд и снег на планините

ТВ21 - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено, доаѓа снегот

+инфо - 12.01.2018

Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 степен. Најтопло утрово беше Битола, Скопје и Демир Капија со 5 степени. Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег ...

Годинава пролетта ќе започне во февруари

Пулс24 - 11.01.2018

Крајот на февруари се очекува да донесе повисоки температури кои во последната недела би можело да достигнат и 15 степени. Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Курир - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Облачно со локален дожд и снег

Алсат-М - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Викендов заладување и врнежи од снег

Вечер - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Курир - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини...

Н.Македонија - 12.01.2018

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Годинава пролетта ќе започне во февруари- Детална временска прогноза

Вечер - 11.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Следува викенд со студ и снег

Нетпрес - 12.01.2018

Во петокот има продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под нулата.

Времето денеска облачно со слаб дожд и снег

Р.С.Европа - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Денес и утре не очекува влошување на временските услови

Фактор - 12.01.2018

Денес и во текот на наредните денови не очекува променливо време со повеќе услови за дожд откако повеќе денови имавме доста стабилно време со невообичаено високи температури за јануари. Според синоптичарите следува период на променливо облачно време ...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Макфакс - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Зима нема да видиме - пролет уште во февруари

Сител - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Викенд временска прогноза

Шеталиште - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Облачно време со локален дожд и снег

Курир - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Викендов заладување и врнежи од снег

Кајгана - 12.01.2018

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Вечер - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Скопје24 - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Денеска ќе биде облачно со локален дожд, на планините слаб снег

МКД - 12.01.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец, а температурата ќе се движи од 3 до 10 степени.