TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung конечно го претстави својот ВИ асистент – Bixby

Стандард - 20.03.2017

Samsung направи официјална најава на својот дигитален помошник Bixby, а тоа се случува денови пред премиерата на Samsung Galaxy S8 и S8+, закажана за 29 март. Всушност, да го наречеме Bixby само „телефонски асистент“ не е сосема точно, бидејќи ...

Откриени цените на Samsung Galaxy S8 во Европа

Телефони.мк - 20.03.2017

Најпознатиот ликстер Еван Блас на Твитер откри две нови протечени слики од Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus кои наскоро ќе бидат и официјално промовирани на 29 март. Многу поважно од тоа што се открива дека моделите ќе имаа три бои на маската црна, сива и ...

Новиот Самсунг S8 ќе биде достапен во три бои и ќе чини 799 евра

Алсат-М - 20.03.2017

Корисниците на Самсунг уредите ширум светот имаа прилика да видат како ќе изгледа новиот Самсунг Галакси S8. Меѓутоа, штотуку излегоа и фотографии од овој модел, кој на пазарот ќе се појави во три бои и тоа црна, сива и сребрена.

Видео: Отпакување на Samsung Galaxy A5 2017

Пулс24 - 20.03.2017

Уредот доаѓа со 5.2 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 1080 x 1920 пиксели. Под хаубата се наоѓа Exynos 7880, заедно со 3GB RAM и батерија од 3000mAh. И задната и предната камера се од 16 мегапиксели и доаѓаат и LED ...

Цената на Samsung Galaxy S8 во Европа ќе започне од 799 евра

Стандард - 20.03.2017

До премиерата на Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus останува нешто повеќе од недела и веќе знаеме речиси сѐ главно за смартфоните. Видовме како ќе изгледаат, дознавме детали за нивните технички карактеристики и разбравме дека продажбите на уредите ...

Погледнете ги новите фотографии од Galaxy S8 во црна, сива и виолетова варијанта!

GSM.mk - 20.03.2017

Новиот твит на Evan Blass открива три нови варијанти од Galaxy S8 во различни бои и неговата цена во евра! Трите варијанти се познати под имињата: Black Sky, Orchid Grey и Arctic Silver. Официјалните опции за боите на уредот ќе бидат најавени на 29 ...

Galaxy S8 ќе има и Premium модел со 6 GB RAM

Телефони.мк - 19.03.2017

Според досегашните протечени информации нема сомнежи дека Galaxy S8 ќе биде најмоќниот смартфон на пазарот благодарение на двата одлични процесори и Snapdragon 835 и Exynos 9 кои доминираат, но и во делот на RAM меморијата нема да има никакви ...

Новиот Samsung Galaxy S8 ќе го има во три бои и ќе чини 799 евра

Кајгана - 19.03.2017

Љубителите на уредите на Samsung ширум светот имаа прилика да видат како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8, откако „протекоа“ фотографии од моделот што на пазарот ќе се појави во три бои: црна, сива и сребрена.

Samsung Galaxy S8 го постигна невозможното!

GSM.mk - 19.03.2017

Според новото видео, Galaxy S8 постигна неверојатни резултати на тестовите на AnTuTu! Наводно, SM-G950 е серискиот број на Galaxy S8. На новото видео кое се појави се гледа како новиот Samsung уред постигнува неверојатен резултат од 205,284 на ...

Samsung Galaxy S8 ќе го чекаме до април

Позитив.мк - 19.03.2017

Откако протече постер со Samsung Galaxy S8 веќе е потврдено дека премиум смартфонот ќе биде лансиран и пуштен во продажба во април. Промоцијата на Galaxy S8 веќе одамна е познато дека ќе се одржи на 29 март, а кон крајот на април истиот ќе биде ...