TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 16.07.2017

Документот е испратен до ЦИВИЛ Медиа од страна на Врнатрешната иницијатива за реформи на ВМРО-ДПМНЕ. ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

„Реформаторите“ презентираа документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 16.07.2017

Документ, во кој детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира, со цел да стане современа и демократска партиска структура, е пратен на адреса на ЦИВИЛ од страна на Внатрешната инцијатива за ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Подобри и различни – ги негуваме семејните вредности“

Телевизија Нова - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку лепеза на мерки им помогна на семејствата. Надоместокот за трето дете, забраната на продажбата на алкохол и цигари до 18 години, но и временското ограничување на истата, освен за младите е добро за целокупното општество.

Зошто се самоубива ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.07.2017

Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална ...

Зошто се самоубива ВМРО-ДПМНЕ?

Нетпрес - 16.07.2017

Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална логика.

Меѓусебни обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за партизација на МВР

Р.С.Европа - 16.07.2017

Партизацијата на државните институции беше заштитен знак на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ во реакција на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во која обвини партизација на Министерството за внатрешни работи од страна н владејачката ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

Канал5 - 16.07.2017

СДСМ попладнево преку соопштение реагираше на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ за локалитетот Скупи. Во реакцијата се посочува дека се одобрени средства за да се доврши конзервацијата на Скупи и оти таа е завршена.

СДСМ: Заради криминални тендери, ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи

А1 On - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагираше на прес-конференцијата на Владимир Атанасов од ВМРО-ДПМНЕ. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се ...

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

А1 On - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Саше Павловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

ТВ21 - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

ЦИВИЛ ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да одговорат што се случувало и што се случува во партијата

А1 On - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Телевизија Нова - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. – Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

ВИДЕО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Курир - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните (ВИДЕО)

Стандард - 16.07.2017

„Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, ...

ВМРО-ДПМНЕ изразува сочувство за жртвите од минатогодишниот воен удар во Турција

А1 On - 16.07.2017

„ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

Реформаторите објавија документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 16.07.2017

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира, со цел да стане современа и ...

СДСМ: Партизацијата на институциите е заштитен знак на ВМРО - ДПМНЕ

24 Вести - 16.07.2017

Партизацијата на државните институции беше заштитен знак на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ во реакција на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ на која обвини за партизација на министерството за внатрешни работи од страна на ...

СДСМ: Ќе ги заштитиме спомениците кои ВМРО-ДПМНЕ ги уништи

+инфо - 16.07.2017

Еден од спомениците уништени со непотребни градби е и Скипи, наведува СДСМ. Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се распаѓаше, реагира ...

СДСМ: Партизацијата беше одлика на ВМРО-ДПМНЕ, ние ги ослободуваме институциите

+инфо - 16.07.2017

Според СДСМ, од сервис на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ од институциите направи сервис за остварување на интересите и желбите на Никола Груевски. Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции, ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

Бриф - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

Цивил: Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ: Без табу теми!

Слободен Печат - 16.07.2017

Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Сител - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. - Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

Следете во живо: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Република - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

ВМРО-ДПМНЕ - Заев и Владата да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО

Р.С.Европа - 15.07.2017

Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат дека Заев и Владата треба да го искористат моментот и да ја внеста Македонија во ЕУ и НАТО за три до ...

ВМРО-ДПМНЕ ги поздравува средбите и телефонските разговори кои Заев ги оствари со лидерите на меѓународната заедница

А1 On - 15.07.2017

„Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што доликува на некој што ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции кои што ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги злоупотребуваше

А1 On - 15.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешните прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ. „Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да ...

Богојески: Груевски подлегна на уцените и нападите на Заев

Макфакс - 15.07.2017

„Процесот на стабилизација на македонската политичка сцена, не само што не е завршен, напротив се заострува“, вели Петар Богојески за Макфакс од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

Стојановска: На СДС им пречи проектот 2014 зошто се овековечи македонската историја и култура

Телевизија Нова - 15.07.2017

Денеска Собранието на Република Македонија ја продолжи расправата за Ребаланс на Буџетот за 2016 година. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница посочија дека новата влада спроведува погрешна политика поради која дојде до запирање на ...

Стојановска: На СДС им пречи проектот 2014 зошто се овековечи македонската историја и култура

Курир - 15.07.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница посочија дека новата влада спроведува погрешна политика поради која дојде до запирање на реализацијата на многу проекти меѓу кои се и автопати, патишта и инфраструктурата.

ВМРО-ДПМНЕ изразува сочувство за жртвите од минатогодишниот воен удар во Турција

Локално - 16.07.2017

„ВМРО ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку ...

Реформаторите бараат итни и коренити реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 17.07.2017

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, кој стигнал на адреса на ЦИВИЛ Медиа детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои партијата треба да се ...

СДСМ најави одговорност за намерното уништување на културното наследство

Макфакс - 16.07.2017

СДСМ го обвини денес ВМРО-ДПМНЕ дека заради криминални тендери, сакала да го уништи Скупи, при што најави дека ќе има одговорност за секое намерно уништување на културното наследство. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги ...

Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

Слободен Печат - 16.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Саше Павловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Бочварски: СДСМ става крај на безобразниот однос кон парите на граѓаните

Макфакс - 16.07.2017

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, потполно ...

ЦИВИЛ на трибина ги повикува реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ да кажат што се случува во партијата

Локално - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Канал5 - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. - Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска огранизираше уште една панел дискусија на тема „Подобри и различни: Ги негуваме семејните ...

Панел дискусија на ВМРО- ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“

Пулс24 - 16.07.2017

Панел дискусија на ВМРО- ДПМНЕ „Подобри и различни: ги негуваме семејните вредности“ Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Подобри и различни: ги негуваме семејните ...

ВМРО-ДПМНЕ бара за шест месеци Владата да ја внесе земјава во ЕУ и НАТО

+инфо - 15.07.2017

Од партијата ги поздравуваат контактирте што ги остварил премиерот Зоран Заев со меѓународни претставници. Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ.

Заев има поддршка, ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

МКД - 15.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека за поздрав се средбите и телефонските разговори кои премиерот Зоран Заев ги оствари со лидерите на поважни замји од меѓународнатазаедница. Од опозициската партија бараат од Владата да го искористат моментот и како што велат, ...

СДСМ: Започнува процес на ослободување на заробените институции

Макфакс - 15.07.2017

Преку 11 годишното неодговорно, криминално и расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата партизација и злоупотреба на државните институции кои наместо да бидат сервис граѓаните, се претворија во сервис за исполнување на желбите и ...

Богојески: Груевски подлегна на уцените и нападите на Заев

А1 On - 15.07.2017

„Процесот на стабилизација на македонската политичка сцена, не само што не е завршен, напротив се заострува“, вели Петар Богојески за Макфакс од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

На СДС им пречи проектот 2014 зошто се овековечи македонската историја

Пулс24 - 15.07.2017

Денеска Собранието на Република Македонија ја продолжи расправата за Ребаланс на Буџетот за 2016 година. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница посочија дека новата влада спроведува погрешна политика поради која дојде до запирање на ...

ВМРО-ДПМНЕ за пучот во Турција: Снимките од 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата

Фактор - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ изразува најдлабоко сочуство за сите оние кои ги загубија животите при обидот за државен удар во Република Турција. Сликите и снимките од минатогодишниот 15 јули засекогаш ќе останат врежани во сеќавањата не само на турскиот народ, туку и ...

СДСМ најави одговорност за намерното уништување на културното наследство

Локално - 16.07.2017

СДСМ го обвини денес ВМРО-ДПМНЕ дека заради криминални тендери, сакала да го уништи Скупи, при што најави дека ќе има одговорност за секое намерно уништување на културното наследство. „Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги ...

СДСМ: Партизацијата беше заштитен знак за ВМРО-ДПМНЕ, Планот 3-6-9 обезбедува професионални државни институции

Стандард - 16.07.2017

„Партизацијата на државните институции и поклопувањето на државата од страна на партијата беше заштитен знак за 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Еден од најочигледните примери за масовна партизација беше Министерството за внатрешни работи кое ...

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

Слободен Печат - 16.07.2017

„Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со егзотична и ексклузивна храна, на скапи хотели, костуми, чевли и спа третмани, ...

ЦИВИЛ до “реформаторите”: Што навистина се случувало и сè уште се случува во ВМРО-ДПМНЕ?

Стандард - 16.07.2017

„Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добија голема поддршка, но се соочија и со големи притисоци.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партизација во МВР

Телма - 16.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека се врши партизација во Министерството за внатрешни работи и се принудуваат вработени да поднесат барање за да бидат прераспоредени на пониски работни места. „Ваквите закани не се упатени само кон вработени во Скопје, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев за шест месеци да ја внесе Македонија во ЕУ

Фокус - 15.07.2017

„Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест месеци, како што ветуваа пред избори. Сега Заев е на потег и треба да покаже одговорно однесување како што доликува на некој што ...