TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејл го повреди мускулот на тренинг, го очекува нов месец пауза

Gol.mk - 11.11.2017

Ѕвездата на Реал Мадрид, Велшанецот Герет Бејл стекна нова повреда и еден месец ќе биде надвор од фудбалските терени. Ова е трета мускулна повреда на Бејл од почетокот на сезоната и мали се шансите дека ќе настапи на Мундијалот за клубови и на ...

Перез: Реал Мадрид е критикуван бидејќи му завидуваат

Спортклуб - 11.11.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез за шпанските медиуми откри дека клубот е критикуван бидејќи му завидуваат. Оваа своја изјава ја темели на база на филмот за Сантиаго Бернабеу.

Нови проблеми за Реал и Зидан: Бејл повторно се повреди

Дерби - 10.11.2017

Екипата на Реал Мадрид со нетрпение го очекуваше кам-бекот на зелените терени на Герет Бејл кој требаше да се случи на градското дерби против Атлетико Мадрид, но тој план дефинитивно нема да реализира.

Мората: Сакам да се вратам во Реал, но прво мора да направам нешто друго

Дерби - 10.11.2017

Алваро Мората отворено призна дека би сакал да се врати во Реал Мадрид подоцна во кариерата во интервју за шпанскиот весник „Ас“. Тој кажа дека си заминал од Реал само поради малата минутажа и дека клубот од „Бернабеу“ е сè уште во неговото срце.

Нема крај на малерите: Герет Бејл повторно е повреден!

Спортклуб - 10.11.2017

Лоши вести за навивачите на Реал Мадрид и тренерот Зинедин Зидан – Герет Бејл никако не успева да биде 100 проценти подготвен. Најдобриот велшки фудбалер ќе паузира нови четири недели поради повреда на натколеницата.

Повторно лоши вести за „Кралевите“: Нова повреда и ново отсуство на Бејл

Спортски - 10.11.2017

Лоши вести повторно за навивачите на Реал Мадрид, Герет Бејл никако да биде 100% подготвен. Најдобриот велшки фудбалер ќе паузира четири недели поради повреда. Бејл не играше за Реал од 26 септември и мечот со Борусија Дортмунд и таман се понадеваа ...

Нема крај на малерите, Бејл се повреди додека се опоравуваше од повреда

24Фудбал - 10.11.2017

Наместо враќање на терените, Герет Бејл уште неколку недели ќе биде надвор од стројот, Реал Мадрид соопшти дека Велшанецот вчера заработил нова повреда Герет Бејл никако да крене глава од проблемите со повреди.

Има ли крај на малерите: Герет Бејл пак се повреди

Екипа - 10.11.2017

На малерите со повредите на Герет Бејл дефинитивно им нема крај откако Велшанецот повторно го очекува период надвор од терените, и тоа токму во моментите кога се очекуваше тој да му се врати на располагање на Зинедин Зидан.

Баерн ја најде замената за Рибери: „Баварците“ се поблиску до потпис со фудбалерот на ПСЖ

Спортски - 10.11.2017

Францускиот интернационалец е во поодминати години, па веќе се шпекулира кој би можел да го наследи во Баварија. Минхенски Баерн веќе некое време трага по крилен фудбалер кој би можел да го наследи Рибери , со оглед на тоа дека неговата кариера ...

Марсело се надмина себеси: Го повтори проектилот на Асенсио со својата послаба нога и го „разбуди“ мирниот Тите (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Бразил води со уверливи 3:0 на пријателскиот меч со Јапонија кој ова попладне се игра во Лил, а стрелци на головите во досегашниот тек на средбата беа Нејмар, Марсело и Габриел Жесус. „Кариоките“ ги постигнаа сите три гола во првото полувреме, со ...

Засилувањето од 68 милиони не сака дожд: Би се вратил во Реал Мадрид

Спортклуб - 10.11.2017

Летово за 68 милиони евра од Реал Мадрид се пресели во Челзи и прилично добро се снајде во новата средина. Алваро Мората во новата сезона одигра 15 натпревари за клубот од Лондон и забележа 8 погодоци, што е солиден ефект.

„Ретко кој го знаеше моето име кога дојдов во Реал Мадрид“

СуперСпорт - 10.11.2017

Младиот фудбалер на Реал Мадрид, Марко Асенсио (21) од доаѓањето во клубот е брилијантен. Зидан му пружи шанска во летото 2016 година, откако беше на заем во Еспањол. Асенсио одигра прекрасна сезона во дресот на Кралевите, а одлично му тргна и во ...

Редок јубилеј – 200 дена без ББЦ

Спортклуб - 10.11.2017

Денеска се навршуваат точно 200 дена откако Реал Мадрид последен пат играше со триото ББЦ на теренот. Последен заеднички натпревар на трите големи ѕвезди на “кралскиот клуб”: Герет Бејл-Карим Бензема-Кристијано Роналдо беше Ел Класико на Бернабе на ...

Кака, Дел Пјеро, Зидан и Алонсо - непроценлива фотографија!

Sport 1 - 10.11.2017

Кога на иста фотографија ќе се најдат Зидан, Дел Пјеро, Чаби Алонсо и Кака, се добива најскапото селфи на светот. Нема потреба да се објаснува за какви легенди станува збор, доволно е да се напомене фактот дека на оваа слика се наоѓаат играчи кои ја ...

Тиаго е отворен за кам-бек на „Камп Ноу“: Барселона е мојот дом, во фудбалот…

Дерби - 10.11.2017

Одличниот шпанскиот репрезентативец кој сега ги брани боите на Баерн Минхен, Тиаго Алкантара ја остава отворена вратата за кам-бек во Барселона. Фудбалерот од средината на теренот ја мина школата на каталонците, а потоа играше за Б и за А тимот пред ...

Најфудбалското селфи во историјата

SportMedia - 09.11.2017

Правењето селфи фотографии веќе неколку години е популарно во цел свет. Милиони селфи фотографии се направени, но ова можеби е најфудбалското во историјата. Рикарко Кака слика, а до него се Алесандро дел Пјеро, Чаби Алонсо и Зинедин Зидан.

ФОТО: Многу скапа фотографија

СуперСпорт - 09.11.2017

Оваа фотографија дефинитивно е најскапото фудбалско „селфи“, а на него се легендарните фудбалер Дел Пиеро, Зидан, Чаби Алонсо и Кака како автор на фотографијата. Кака на една фотографија ги собра фудбалските имиња кои секој клуб би ги посакал.

Рамос го нападна Роналдо

SportMedia - 09.11.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го критикуваше соиграчот и првата ѕвезда во тимот, Кристијано Роналдо, кој се жалеше дека овој состав на „кралскиот клуб“ не може да ги повтори успесите од ланската сезона.

Бунт против Роналдо во соблекувалната, дали му истече времето?

Кајгана - 09.11.2017

Проблемите се зголемуваат, неговиот најголем сојузник во соблекувалната и понатаму се обидува да ги смири страстите, но очигледно е дека конфликтот станува видлив. Дали Зидан е способен да ја реши оваа ситуација? Кристијано Роналдо на една страна, ...

Четири фудбалски богови на едно место (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2017

Русија влегува во последни подготовки пред почетокот на Светското првенство во јуни 2018 година. Во главниот град Москва се организира дружење со поранешните освојувачи на „фдубалската божица“, односно трофејот на Мундијалот.

Јувентус не се откажува од Серхио Роберто

Екипа - 09.11.2017

Јувентус планира дополнителено да го засили средниот ред, а на врвот на листата со желби се наоѓа Серхио Роберто од Барселона. Шпанскиот репрезентативец и минатото лето беше поврзуван со трансфер во редовите на италијанскиот шампион, но тој самиот ...

Јувентус повторно загриза за Серхи Роберто

Sport 1 - 09.11.2017

Неуспехот на Барселона во преговорите со Серхио Роберто околу новиот договор беше доволен мотив за Јувентус повторно да го обнови интересот за овој фудбалер од славната Ла Масија. Договорот на Барселона истекува во јуни 2019 година, а откупната ...

Ретко кој би очекувал дека Гризман вака ќе се снајде во улога на голман... (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид ги демонстрираше своите голмански квалитети за време на тренингот на Франција. Селекцијата на Франција се подготвува за двата контролни меча во интернационалната пауза, најнапред против Велс, а потоа и против Германија.

Рамос: За сѐ поврзано со Нејмар треба да ја прашаме сестра му!

Sport 1 - 09.11.2017

По кавгата со Единсон Кавани, француските медиуми се погласно најавуваат дека Нејмар би можел да го напушти Пари Сен Жермен бидејќи е незадоволен од статусот и почитувањето кое го ужива во „градот на светлината“.

Иско со искрен совет до својот помлад колега Асенсио: Немој да ти ја наполнат главата!

Спортклуб - 09.11.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско Алкорон во изјава за шпанските медиуми проговори и за својот помлад соиграч Марко Асенсио. Младиот репрезентативец на Шпанија покажа дека е голема иднина на европскиот фудбал, но Иско има поинакви совети за него.

Шок за Баерн: Нојер ќе паузира до март следната година!

Gol.mk - 09.11.2017

Голманот на Баерн Минхен и германската репрезенација, Мануел Нојер беше опериран на 20 септември поради кршење на коска во ногата и според „Билд“ ќе остане уште еден месец во болница, а теренот ќе се врати на почетокот на 2018 година.

Проблеми за Реал: Побуна против Роналдо!?

Спортски - 09.11.2017

Кристиано Роналдо на една страна, голем дел од соблекувалната на друга страна. Дали Зидан ќе може да го реши овој проблем? Шпанските медиуми тврдат дека младите играчи предводени од Иско се свртиле против Португалецот.

Рамос во „војна“ со Роналдо: Не се жалеше кога го освоивме Суперкупот на Европа и Шпанија!

24Фудбал - 09.11.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го прекори Кристијано Роналдо за изјавата во која Португалецот се пожали дека тимот е послаб откако изминатово лето си заминале Пепе, Хамес Родригез и Алваро Мората Реал Мадрид игра во лоша форма на стартот од ...

Искрениот Рамос проговори за карактеристиката која не му се допаѓа кај Роналдо

Дерби - 09.11.2017

Интервјуто кое го даде Серхио Рамос во програмата „Ел Ларгуеро“ за радиото „Кадена Сер“ донесе многу интересни одговори од страна на капитенот на Реал Мадрид, бидејќи покрај изјавата со која го покани Нејмар во „кралскиот клуб“, говореше и за ...

Иско кон Асенсио: Не ги слушај што зборуваат!

Спортски - 09.11.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско во едно интервју за шпанските медиуми имаше совет за својот соиграч, Марко Асенсио. Младиот репрезентативец на Шпанија покажа дека е голема иднина на европскиот фудбал, а сега доби и совет.

И Рамос НЕ се сложува со Роналдо!

Спортски - 09.11.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не се сложува со својот соиграч Кристиано Роналдо кој смета дека екипата на „кралевите“ е ослабена со заминувањето неколку важни фудбалери изминатото лето.

Крај на сагата околу Де Геа – Реал пронајде нов голман

Спортски - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед постави услов кој Реал Мадрид не сака да го исполни. Муроњо за да го пушти Де Геа го сака Герет Бејл или Варан, што е невозможна мисија. Поради тоа Флорентино Перез е принуден да се откаже од Де Геа , па нов голман на „кралевите“ ...

Гризман ја копираше прием минијатурата на Нејмар и ги освои француските медиуми (Видео)

Дерби - 09.11.2017

Антоан Гризман не е ни приближно до својата најдобра форма оваа сезона, но тоа не важи кога се во прашање настапите за француската фудбалска репрезентација бидејќи напаѓачот во националниот дрес има навистина подобри бројки од оние во Атлетико ...

Нејмар во Реал Мадрид - не е невозможно: „Вратите за него се отворени“

Gol.mk - 09.11.2017

Бразилскиот фудбалер Нејмар во иднина би можел да стане дел од Реал Мадрид, затоа што вратите за него во таборот на „кралевите“ се широко отворени и трансферот не е исклучен. Барем така тврди Серхио Рамос, капитенот на тимот, кој јасно му даде до ...

Крај на сагата за Де Геа, Реал го пронајде новиот голман!

Поглед - 09.11.2017

Манчестер Јунајтед постави услов кој Реал не сака да го исполни, тие не сакаат Бејл да биде дел од договорот за Де Геа, туку Варане, што е невозможна мисија. Поради тоа Флорентино Перез е принуден да се откаже од својата опсесија, новиот голман на ...

Мората откри каква порака добил од Зидан пред заминувањето од Реал

Дерби - 09.11.2017

Алваро Мората изминатово лето одлучи да направи нов значаен чекор во кариерата, па така по одличната етапа која ја имаше во Италија како член на Јувентус, овојпат одлучи да го напушти Реал Мадрид за Премиер лигата, или поточно за екипата на Челси.

Уште не ја санирал старата повреда, заработи друга, нов пех за Герет Бејл

МКД - 10.11.2017

Реал Мадрид соопшти дека Герет Бејл заработил нова повреда додека се опоравуваше од претходната, овој пат настрада задната ложа на левата нога на Велшанецот Герет Бејл никако да крене глава од проблемите со повреди.

Рамос го повика Нејмар во Мадрид, нѐ очекува ли сензационален трансфер?

Кајгана - 09.11.2017

Капитенот на Реал Мадрид и дефанзивец на репрезентацијата на Шпанија Серхио Рамос во разговор за шпанските медиуми ја отвори вратата на Кралскиот клуб за Бразилецот Нејмар кој изминатото лето од Барселона направи рекорден трансфер во Парис Сен ...

Рамос: Ја држам вратата во Реал отворена за Нејмар!

Sport 1 - 09.11.2017

Иако летово направи историски трансфер од Барселона во ПСЖ, за 222 милиони евра, Нејмар делува сѐ понезадоволен во францускиот шампион и, поради тоа, сѐ полгасни се шпекулациите дека ќе си замине веќе на лето.

Го заслужи ли ова? – Даде се за Реал, а клубот брзо го заборави…

Спортски - 09.11.2017

Фудбалерите во модерниот фудбал брзо се забораваат, навивачите своите клупски легенди понекогаш ги фрлаат во заборав без посебно простување, без убави зборови за крај, без натпревари пред полни трибини… Таков беше и случајот на Алваро Арбелоа.

РАМОС ИМА ИДЕЈА: Нејмар, дојди во Реал

SportMedia - 09.11.2017

Нејмар е незадоволен од третманот кој го има во ПСЖ, барем такви најави дојдоа до „градот на светлината" последниве денови. А тоа е доволно силна вест за инспирација кај капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, кој дојде до една и тоа како интересна ...

Ќе дојде ли конечно крајот на Бензема во Реал Мадрид? Четворица фудбалери кои би можеле да го наследат

24Фудбал - 09.11.2017

Миленикот на Флорентино Перез и Зинедин Зидан полека треба да ги пакува куферите, најавите од Шпанија велат дека Реал Мадрид бара нов напаѓач. Карим Бензема подолго време добива критики, но на Реал Мадрид добро му одеше, па неговата лоша форма не ...

Вратите на Реал Мадрид се отворени за Нејмар, вели Серхио Рамос

Сакам да кажам - 09.11.2017

Серхио Рамос му порача на Нејмар дека вратите на Реал Мадрид се отворени за него, откако се појавија информации дека Бразилецот е незадоволен во Пари Сен-Жермен. Нејмар ја напушти Барселона летоска во рекорден трансфер од 222 милиони евра, но ...

Касиљас: Ако Буфон брани до 40-тата година, јас ќе бранам до мојата 41-ва година!

Gol.mk - 09.11.2017

Икер Касиљас, кој го брани голот на Порто, изјави дека не размислува за повлекување од фудбалските терени и како пример го посочи неговиот голем пријател, Џанлуиџи Буфон. Легендарниот Буфон најави повлекување по Мундијалот во Русија, но за да биде ...

Рамос со искрена изјава јасно стави до знаење што мисли за Нејмар

Дерби - 09.11.2017

Серхио Рамос во отвореното интервју за „Ел Ларгуеро“ говореше на навистина различни теми кои се особено поврзани со Реал Мадрид, па покрај тоа што во капитенски стил му одговори на Кристијано Роналдо за неговата последна изјава во која се пожали за ...

Рамос со директен и капитенски одговор за Роналдо: Воопшто не се согласувам со него

Дерби - 09.11.2017

Серхио Рамос секогаш е првиот човек кој се наоѓа на мета на новинарите кога на Реал Мадрид не му оди баш најдобро со остварените резултати на фудбалскиот терен, а ако пред десетина дена капитенот на „кралевите“ побара од медиумите да не ...

Рамос би сакал да го види Нејмар во Реал Мадрид

СуперСпорт - 09.11.2017

Вестите за незадоволството на Нејмар во Франција го инспирираа Серхио Рамос да размисли за евентуално доаѓање на Бразилецот на „Сантијаго Бернабе“. Капитенот на Реал Мадрид го повика најскапиот фудбалер во историјата да го засили „Кралскиот клуб“.

Затоа Реал е во криза: Соиграчите не можат да го поднесат Роналдо

Спортклуб - 09.11.2017

Кристијано Роналдо е причината за кризата на Реал Мадрид кога станува збор за резултатите во Ла Лига. Не само затоа што во 11 кола има само еден гол, туку и затоа што соиграчите буквално не можат да го поднесат неговото его.

Касилјас: Ако Буфон се повлекува на 40, јас ќе бранам до 41

Екипа - 09.11.2017

Икер Касилјас си постави цел да брани една година подолго од својот пријател Џанлуиџи Буфон. Легендарниот италијански голман најави крај на кариерата после Светското првенство во Русија наредната година, кога ќе биде веќе во петтата деценија од ...

Рамос: Можеби Нејмар отиде во ПСЖ затоа што полесно ќе му биде од таму да дојде во Реал Мадрид

24Фудбал - 09.11.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос вели дека ја остава вратата отворена за доаѓање на Нејмар на Сантијаго Бернабеу. Нејмар ги урна сите можни рекорди и го промени фудбалскиот пазар со трансферот од Барселона во ПСЖ.