TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цонга се повлече од Шангај

Макфакс - 06.10.2017

Продолжуваат проблемите со повредите на најдобриот француски тенисер, Жо-Вилфрид Цонга, откако поранешниот финалист од Австралија опен се повлече од мастерс-турнирот во Шангај. Светскиот број 18, кој загуби од Новак Ѓоковиќ во финалето во 2008 ...

Зверев се квалификува на АТП-финалето

Макфакс - 06.10.2017

Германскиот тенисер Александер Зверев и официјално се квалификува за прв настап на АТП-финалето, елитниот турнир за најдобрите осум тенисери во една календарска година. 20-годишниот Зверев ќе биде најмладиот тенисер што учествувал на турнирот по ...

Надал, Димитров и Кирјос во полуфиналето на турнирот во Пекинг

Newsroom - 06.10.2017

Шпанецот Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на турнирот во Пекинг, откако го порази Џон Изнер со 6-0, 7-6 (0) по сетови. Надал во полуфиналето ќе игра против Григор Димитров, кој пак во четвртфиналето беше подобар од Роберт Баутиста Агут со ...

Надал преку Изнер до полу-финалето во Пекинг

Макфакс - 06.10.2017

Рафаел Надал избори пласман во полу-финалето на АТП турнирот во Пекинг. Шпанецот во четврт-финалето, во два сета (6:4, 7:6) го победи Американецот Џон Изнер. Првиот светски рекет, во првиот сет ја искористи првата брејк топка во деветтиот гем, а ...

Надал закажа полуфинале со Димитров

Вечер - 06.10.2017

Светскиот тениски рекет број еден Шпанецот, Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Пекинг, откако во два сета го совлада Американецот Џон Иснер со 6:4, 7:6. Ова е шеста победа за Надал во дуелите со американскиот тенисер во ...

Надал го скроти „бомбардерот“ Иснер за пласман во полуфиналето во Пекинг

Дерби - 06.10.2017

Рафаел Надал имаше тежок испит ова утро во Пекинг, но сепак навистина успешно успеа да се справи со секогаш незгодниот Џон Иснер кој и покрај разорниот сервис, сепак не најде решение за светскиот рекет број еден.

Надал и Димитров во првото полуфинале на АТП турнирот во Пекинг

Курир - 06.10.2017

Во првиот сет Надал беше подобар со 6:4, а вториот го реши на тај-брејк со 7:6. Противник на Шпанецот во полуфиналната фаза ќе биде бугарскиот тенисер Григор Димитров кој е трет носител на овој турнир.

Кирјос донира по 50 долари за секој ас во Пекинг

Екипа - 06.10.2017

Проблематичниот Ник Кирјос ја покажа и својата хумана страна. Австралискиот тенисер најави дека за секој ас што ќе го постигне на турнирот во Пекинг, ќе уплатува по 50 долари во хуманитарни цели.

Надал против Димитров е првиот полуфинален пар во Пекинг

Gol.mk - 06.10.2017

Шпанецот Рафаел Надал ќе игра во полуфиналето на турнирот во Пекинг, откако со 2-0 (6-4, 7-6/0) го победи Џон Иснер од САД. Првиот светски рекет продолжи со сигурната игра без загубен сет и обезбеди место меѓу најдобрите четири на турнирот во Кина.

Цонга се повлече од Шангај

Sky - 07.10.2017

Продолжуваат проблемите со повредите на најдобриот француски тенисер, Жо-Вилфрид Цонга, откако поранешниот финалист од Австралија опен се повлече од мастерс-турнирот во Шангај. Светскиот број 18, кој загуби од Новак Ѓоковиќ во финалето во 2008 ...

Надал против Изнер во четвртфиналето на турнирот во Кина

24 Вести - 05.10.2017

Денеска ќе се комплетира осминафиналната рунда на тенискиот турнир во Кина, по која ќе бидат познати и сите четвртфинални битки. Претпладнево место меѓу осумте најдобри обезбеди најдобриот светски тенисер, Рафаел Надал откако без проблеми со 2-0 во ...

Пекинг: Надал закажа дуел против Изнер

Спортски - 05.10.2017

Нова победа на првиот тенисер во светот на турнирот во Пекинг. Првиот тенисер во светот, Шпанецот Рафаел Надал денес се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Пекинг откако го победи Русинот, Хачанов во два сета (6:3, 6:3).

Пекинг: Надал против Димитров во полуфинале!

Спортски - 06.10.2017

Рафаел Надал избори пласман во полуфиналето на АТП турнирот во Пекинг, откако во четвртфиналето, со 6:4 и 7:6 го победи Американецот Џон Изнер. Првиот светски рекет, во првиот сет ја искористи првата брејк топка во деветтиот гем, а потоа следуваше ...

Ново четврт-финале за Надал

Макфакс - 05.10.2017

Рафаел Надал повторно им прати предупредување на своите ривали откако 16-кратниот гренд слем шампион лесно влезе во четврт-финалето на Кинескиот опен во Пекинг. На првиот турнир по третата победа на УС опен, светскиот рекет број 1 го совлада младиот ...

Надал по брза постапка си закажа пресметка со „бомбардерот“ Иснер

Дерби - 05.10.2017

Рафаел Надал искличтелно добро се испоти за да ја мине првата пречка на турнирот во Пекинг, но сепак таков не беше случајот денеска откако во еден препознатлив меч за него го надигра Карен Хачанов.

Надал го победи Качанов и закажа четвртфинале со Иснер на турнирот во Пекинг

Gol.mk - 05.10.2017

Рафаел Надал, првиот светски рекет, продолжи да доминира на тениските терени во Кина. Шпанецот со лесни 2-0 (6-3, 6-3) го совлада Карен Качанов од Русија и обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот во Пекинг.

Надал избори четвртфинале во Пекинг

А1 On - 05.10.2017

Првиот светски рекет Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на АП турнирот во Пекинг, откако денес го победи Русинот Карен Качанов со 2-0. Двата сета Шпанецот ги доби со по 6:3 во меч што траеше еден и пол час.

Надал се поблиску до трофејот во Кина

Вечер - 05.10.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал славеше во осминафиналето на АТП турнирот во Пекинг, откако со 6:3, 6:3 беше подобар од Русинот Карен Хачанов Првиот светски рекет по големите проблеми во првото коло и победата над Французинот Лук Пуј (4:6, 7:6, 7:5), ...

Надал се квалификуваше во четвртфиналето на турнирот во Пекинг

Newsroom - 05.10.2017

Првиот тенисер на светот Рафаел Надал се пласираше денеска во четвртфиналето на турнирот во Пекинг, откако гo совлада Kарен Хачанов од Русија во два сета 6:3 и 6:3. Шпанскиот тенисер во четвртфиналето ќе игра против Американецот Џон Изнер.

Надал и Димитров во првото полуфинале на АТП турнирот во Пекинг

А1 On - 06.10.2017

Најдобриот светски тенисер ќе игра во полуфиналето на АТП турнирот од Серијата 500 во Пекинг, откако претпладнево го совлада Американецот Џон Изнер со 2:0. Во првиот сет Надал беше подобар со 6:4, а вториот го реши на тај-брејк со 7:6.

Кирјос за секој ас донира по 50 долари

Вечер - 06.10.2017

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос, ја покажа и својата хумана страна. Тој за секој ас на АТП турнирот ов Пекинг, ќе донира по 50 долари во хуманитарни цели. Овие пари ќе бидат наменети за помош на жртвите на ураганот „Марија" што ...

Надал избори 1/4 финале во Пекинг

Сител - 05.10.2017

Рафаел Надал продолжува да ги „меле“ противниците на турнирот во Пекинг. Негова нова жртва беше Русинот Хачанов кој загуби во два сета (6:3, 6:3) со што обезбеди 1/4 финале против Американецот Џон Изнер.

Надал преку Иснер до полу-финалето во Пекинг

Точка - 06.10.2017

Рафаел Надал избори пласман во полу-финалето на АТП турнирот во Пекинг. Шпанецот во четврт-финалето, во два сета (6:4, 7:6) го победи Американецот Џон Иснер. Првиот светски рекет, во првиот сет ја искористи првата брејк топка во деветтиот гем, а ...

Ново четврт-финале за Надал

Точка - 05.10.2017

Рафаел Надал повторно им прати предупредување на своите ривали откако 16-кратниот гренд слем шампион лесно влезе во четврт-финалето на Кинескиот опен во Пекинг. На првиот турнир по третата победа на УС опен, светскиот рекет број 1 го совлада младиот ...

Надал избори четвртфинале во Пекинг

+инфо - 05.10.2017

Првиот светски рекет Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на АП турнирот во Пекинг, откако денес го победи Русинот Карен Качанов со 2-0. Првиот светски рекет Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на АП турнирот во Пекинг, откако ...

Првото полуфинале во Пекинг: Надал-Димитров

Sport M - 06.10.2017

Најдобриот светски тенисер ќе игра во полуфиналето на АТП турнирот од Серијата 500 во Пекинг, откако претпладнево го совлада Американецот Џон Изнер со 2:0. Во првиот сет Надал беше подобар со 6:4, а вториот го реши на тај-брејк со 7:6.

Ник Киријос: „ Ја зголемувам понудата на 50 долари по ас. Ајде да му помогнеме на Порторико“

Sport M - 06.10.2017

Покрај сите контраверзни случувања со Австралискиот тенисер Ник Кирјос, тој ја покажа и неговата хумана страна. Тој за секој ас на АТП турнирот ов Пекинг, ќе донира по 50 долари во хуманитарни цели.

Надал ќе се сретне со Изнер во 1/4 финале

Sport M - 05.10.2017

Рафаел Надал продолжува да ги „меле“ противниците на турнирот во Пекинг. Негова нова жртва беше Русинот Хачанов кој загуби во два сета (6:3, 6:3) со што обезбеди 1/4 финале против Американецот Џон Изнер.

Надал веќе во четвртфиналето во Пекинг

Шеталиште - 05.10.2017

Рафаел Надал повторно им прати предупредување на своите ривали откако 16-кратниот гренд слем шампион лесно влезе во четвртфиналето на Кинескиот опен во Пекинг. На првиот турнир по третата победа на УС опен, светскиот рекет број 1 го совлада младиот ...

Надал избори четвртфинале во Пекинг

Курир - 05.10.2017

Двата сета Шпанецот ги доби со по 6:3 во меч што траеше еден и пол час. Надал во полуфиналето ќе игра со Американецот Џон Изнер, против кого ги победи претходните шест натпревари. Турнирот од Серијата 500 во Пекинг се игра на бетон за награден фонд ...