TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лино беше и замина, сега е време за нов селектор, пак од домашното првенство?

Спортклуб - 21.03.2017

По заминувањето на Лино Червар од репрезентативниот кампус на Македонија, отворени се повеќе опции за можен наследник на Хрватот. Најновите информации се дека и актуелниот тренер на РК Вардар, Раул Гонзалес, е опција за РФМ.

Раул Гонзалез ќе биде наследникот на Лино Червар?

Шеталиште - 20.03.2017

Тренерот на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалез, може да ја преземе селекторската палка во нашата репрезентација по заминувањето на Лино Червар. Стратегот на „црвено-црните“во наредните денови треба да има состанок со раководните луѓе на ...

Нов селектор – Раул Гонзалес или Данило Брестовац?

Екипа - 20.03.2017

Ако се суди според „гласот на народот“ најблиску до селекторската клупа на машката ракометна репрезентација на Македонија се Шпанецот Раул Гонзалес и нашиот Данило Брестовац. Токму Гонзалес кој е актуелен тренер на Вардар и Брестовац кој заедно со ...

Работник лесно до бодовите против Вардар јуниор

Екипа - 20.03.2017

Претпоследното коло од ракометната Супер-лига беше комплетирано со вечерашниот меч меѓу Вардар јуниор и Работник, на кој гостите од Битола рутински го освоија СРЦ „Кале“ со 23-31. Средбата немаше преголемо натпреварувачко значење со оглед на фактот ...

Гонзалес е прв избор за селектор на Македонија

SportMedia - 20.03.2017

Раул Гонзалес е најсериозен кандидат за да ја презеде селекторската функција на нашата машка сениорска репрезентација. Тренерот на Вардар во наредните денови треба да има состанок со раководните луѓе на Ракометната федерадција на Македонија околу ...

Червар ја напушти Македонија, но не и Металург

Спортклуб - 20.03.2017

По средбата помеѓу Лино Червар и првиот човек на Металург Минчо Јорданов, решено било дека хрватскиот стратег, кој пред неколку дена и рече збогум на македонската репрезентација, останува тренер на Металург до крајот на сезоната.

Лино Червар останува во Металург

SportMedia - 20.03.2017

Лино Червар ќе остане тренер на Металург. Хрватскиот стратег попладнево имаше состанок со сопственикот на клубот, Минчо Јорданов, на кој беше донесена одлука за останување како предводник на тимот.

Заврши анкетата на 24Ракомет: Кој треба да биде наследникот на Червар според читателите на 24Ракомет?

24 Ракомет - 20.03.2017

Македонската ракометна федерација деновиве има тешка задача во краток период да ја пополни ненадејно испразнетата селекторска функција. Машката сениорска репрезентација остана без својот кормилар откако Лино Червар замина од таа позиција и ја ...

СЛУЧАЈОТ „ЧЕРВАР“ ДОБИ ЕПИЛОГ: Лино си останува тренер на Металург

Телеграф - 20.03.2017

Попладневната средба во „Автокоманда“ донесе епилог на сагата со тренерот на Металург Конечно завршува сагата околу иднината на Лино Червар на кормилото на Металург. Попладнево се одржа состанок меѓу Лино Червар и Минчо Јорданов на кој главна тема ...

ВИДЕО: Червар доби внимание и од ЕХФ - „Ќе го донесе ли посакуваното злато?“

Gol.mk - 20.03.2017

Лино Червар официјално стана селектор на Хрватска, а внимание доби и од европската куќа на ракометот. Со видео на официјалната страница на социјалната мрежа „Фејсбук“, ЕХФ го најави враќањето на Хрватот на клупата на татковината.

Познат наследникот на Червар: РФМ преговара со Раул Гонзалез за селекторското место

24 Ракомет - 20.03.2017

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез ќе биде првиот и веројатно единствен кандидат со кој Ракометната федерација на Македонија ќе преговара за превезмање на селекторската функција и кормилото на сениорската репрезентација на Македонија.

Червар останува во Металург до крајот на сезоната

МКД - 20.03.2017

Новиот селектор на Хрватска, Лино Червар ќе остане во Металург до крајот на сезоната, таков е исходот од денешните разговори на стратегот со раководството на клубот. Червар замина од селекторската позиција на македонската ракометна репрезентација, ...

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

Екипа - 20.03.2017

Лино Червар ќе остане на клупата на Металург до крајот на оваа натпреварувачка сезона, а потоа целосно ќе се посвети на работата со хрватската ракометна репрезентација. Ова е е епилогот од средбата што хрватскиот стручњак ја имал со првиот човек на ...

НИШТО НОВО НА ЗАПАД: Червар дојде, бара трпение

SportMedia - 20.03.2017

Лино Червар повторно ја разбранува македонската јавност. Откако во саботата и официјално беше претставен за нов селектор на хрватската репрезентација, искусниот стратег пристигна во Скопје да ја расичисти последната дилема - ДАЛИ ЌЕ ОСТАНЕ ВО ...

СЕ РЕШАВА СИТУАЦИЈАТА „ЧЕРВАР“:Решавачкиот состанок е во 16 часот

Телеграф - 20.03.2017

Состанокот на кој ќе се реши ситуацијата меѓу Лино Червар и Металург е закажан за во 16:00 часот Состанокот меѓу Минчо Јорданов и Лино Червар на кој ќе биде одлучено каква ќе биде натамошната соработка меѓу хрватскиот стратег и македонскиот клуб е ...

Червар сака да го урне Вардар, до крајот на сезоната ќе остане во Металург

Gol.mk - 20.03.2017

Хрватскиот ракометен стратег Лино Червар до крајот на сезоната ќе остане во редовите на Металург, а потоа, многу веројатно ќе замине и целосно ќе ѝ се посвети на хрватската ракометна репрезентација.

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

Курир - 20.03.2017

Лино Червар ќе остане на клупата на Металург до крајот на оваа натпреварувачка сезона, а потоа целосно ќе се посвети на работата со хрватската ракометна репрезентација. Ова е е епилогот од средбата што хрватскиот стручњак ја имал со првиот човек на ...

СЕДМЕРЕЦ: Мамка и стапица

Екипа - 20.03.2017

Одамна никој не не обединил вака како заминувањето на Лино Червар. Цела Македонија се мобилизира да бара нов селектор. Едно знаеме сигурно – каков не треба да биде! 1. Свртување кон своите Велат, лекцијата најдобро се учи кога некој ќе те „тресне од ...

Позитивни вести од Автокоманда: Червар останува до јуни, а можеби и в година

24 Ракомет - 20.03.2017

Металург во борба за титулата во домашното првенство ќе биде воден од Лино Червар кој сигурно останува на клупата на тимот од Автокоманда до јуни. Постои можност соработката да биде продолжена и за следната сезона, бидејќи Червар преговара со ...

Радуловиќ: Да се биде дел од Вардар Јуниор лигата значи создавање навика и дисциплина за спортски живот

Вардар - 20.03.2017

Валентина Радуловиќ, е меѓу најпрепознатливите спортски имиња во македонскиот женскиот ракомет. Поранешната ракометна репрезентативка и победник на лигата на шампионите, со големо интернационално искуство, денеска работи со најмладите категории на ...

РФМ преговара со Раул Гонзалез!

Вечер - 21.03.2017

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Шпанецот Раул Гонзалез ќе биде првиот и веројатно единствен кандидат кој ќе седне на преговарачката маса со челниците на Ракометната федерација на Македонија, за наследник на Лино Червар на ...

Червар останува уште два месеца во Металург

Вечер - 20.03.2017

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, во борба за титулата во домашното првенство ќе го води Лино Червар, кој сигурно останува на клупата на тимот од Автокоманда до јуни. Постои можност соработката да биде продолжена и за следната сезона, ...

Младинците на Металург победнички се вратија од Струмица

РК Металург - 19.03.2017

Младинците на Металург го декласираа противникот на негов терен. Младинците на Металург се уште не знаат за пораз во младинската лига, група 2. Вчера е совладана екипата на Макс-М, директниот конкурент за врвот на табелата, и тоа на негов терен во ...

Младинците на Металург 2 го совладаа Пелистер во Битола

РК Металург - 19.03.2017

Јубилејна десета победа на нашите младинци во тековната сезона. Младинците на Металург 2 и натаму редат победи. Овој пат совладан е Пелистер и тоа во Битола, за десета победа на младинците на Металург 2 во исто толку одиграни кола.

И Аеродром Вардар го положи оружјето пред пионерите на Металург

РК Металург - 19.03.2017

Пионерите на Металург совладаа уште еден свој противник. Во својот 12-ти натпревар, пионерите на Металург ја извојуваа својата 12-та победа. Денеска во Автокоманда нашите најмлади ракометари ја совладаа екипата на Аеродром Вардар, со резултат 24:16 ...

Радуловиќ: Да се биде дел од Вардар Јуниор лигата значи создавање навика и дисциплина за спортски живот

Курир - 20.03.2017

Валентина Радуловиќ, е меѓу најпрепознатливите спортски имиња во македонскиот женскиот ракомет. Поранешната ракометна репрезентативка и победник на лигата на шампионите, со големо интернационално искуство, денеска работи со најмладите категории на ...

Червар останува во Металург до крајот на сезоната, се бара решение и за следната

Спортклуб - 20.03.2017

Металург до крајот на сезоната во домашното првенство ќе биде воден од Лино Червар кој сигурно останува на клупата на тимот од Автокоманда до јуни. Постои можност соработката да биде продолжена и за следната сезона, бидејќи Червар преговара со ...

Радуловиќ: Да се биде дел од Вардар Јуниор лигата значи создавање навика и дисциплина за спортски живот

Турлитава - 20.03.2017

Валентина Радуловиќ, е меѓу најпрепознатливите спортски имиња во македонскиот женскиот ракомет. Поранешната ракометна репрезентативка и победник на лигата на шампионите, со големо интернационално искуство, денеска работи со најмладите категории на ...