TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови правила за добивање австралиско државјанство

Нова ТВ - 20.04.2017

Австралија ги заострува критериумите за добивање државјанство. Подобро познавање на англискиот јазик, подолг престој во земјата и доказ за интеграција, како што е работен ангажман, се дел од заострените мерки кои оваа земја има намера да ги воведе, ...

Познавање на австралиските вредности, услов за државјанство

Слободен Печат - 20.04.2017

Тестови за познавање на англиски јазик и на австралиските вредности ќе бидат воведен како услови за добивање државјанство на Австралија, објави владата во Канбера, објаснувајќи ја имиграциската реформа.

Австралија воведува построги правила за стекнување на државјанство

Стандард - 20.04.2017

Австралиските власти ќе го направат потешко стекнувањето на државјанство во земјата во рамките на процесот за ревизија на миграциското законодавство, пренесува Би-Би-Си. Оние кои посакуваат австралиски пасош ќе минуваат тестови за познавање на ...

Австралија планира построги услови за добивање државјанство

Кајгана - 20.04.2017

Австралија планира да воведе построги услови да добивање државјанство и да го продолжи рокот на чекање. Австралиските власти ќе воведат дополнителни тестови за познавање на „австралиските вредности“ и повисоки стандарди за познавање на англискиот ...

АВСТРАЛИЈА ВЕЌЕ НЕ Е ВЕТЕНА ЗЕМЈА: Се укинуваат работни визи за странци, а сега потешко и до државјанство

Фактор - 20.04.2017

Подобро познавање на англиски јазик, подолг престој во земјата и доказ на интеграција, како што е работа, се некои од острите мерки кои Австралија планира да ги воведе за добивање на државјанство.

Австралија планира да воведе построги услови за добивање државјанство

Денар - 20.04.2017

Австралија планира да воведе построги услови да добивање државјанство и да го продолжи рокот на чекање. Австралиските власти ќе воведат дополнителни тестови за познавање на „австралиските вредности“ и повисоки стандарди за познавање на англискиот ...

Сакате да станете Австралиец? Ова се новите правила за кандидатите за државјанство

Точка - 20.04.2017

Подобро познавање на англискиот јазик, подолг престој во земјата и доказ за интеграција, како што е работа, се некои од поострите мерки кои Австралија планира да ги воведе за добивање на државјанство, соопштиле денес службениците.

Австралија планира да ги укине работните визи за странци

Вечер - 19.04.2017

Австралија планира да ги укине работните визи за странци и да ги замени со привремени, кои обврзуваат подобро познавање на англискиот јазик и високи работни квалификации, најави денеска австралискиот премиер Малколм Турнбул.

Австралија ќе ги укине работните визи за странци

Бизнис Вести - 19.04.2017

Австралија планира да ги укине работните визи за странци и да ги замени со привремени, кои обврзуваат подобро познавање на англискиот јазик и високи работни квалификации, најави австралискиот премиер Малколм Турнбул.