TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола го користи хаосот и подготвува трансфер БОМБА: Парижаните ќе изгубат еден од клучните играчи?!

Спортски - 16.10.2017

Новата сезона во Англија му донесе одлична игра на Манчестер Сити во која се гледа „раката“ на Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег на „Итхад“ пристигна изминатата сезона, но не успеа преку ноќ да направи чудо.

Депај: Знам дека еден ден ќе завршам во Реал Мадрид!

Gol.mk - 17.10.2017

Фудблерот на Лион и холандскиот репрезентативец, Мемфис Депај верува дека еден ден ќе игра во Реал Мадрид и јавно порача дека тоа е неговата голема мисија во кариерата. Тој пристигна во Манчестер Јунаутед како големо засилување од ПСВ Ајндховен, но ...

Клоп: Јас сум харизматичен и забавен лузер?!

Спортски - 16.10.2017

Фудбалерите на Ливерпул мораат да победат во Марибор на гости по два реми резултати на стартот од ЛШ, а Јирген Клоп верува дека неговиот тим е во добра форма. Иако во ПЛ заостанува веќе сега девет бодови зад водечкиот Манчестер Сити, Клоп тврди дека ...

Клоп полн со самоувереност: Забавен губитник? Па имаме само два порази во сезонава

Екипа - 16.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека самоувереноста во тимот е на високо ниво, и дека не планира да го ротира составот во пресрет на мечот со Марибор во Лигата на шампиони. На денешната прес конференција, германскиот стратег беше прашан да ...

Бартон без влакна на јазикот: Гвардиола е можеби најдобриот на светот, но дајте му го буџетот на Барнли...

24Фудбал - 16.10.2017

Контроверзниот фудбалер не се штедеше во коментарот за стратегот од клупата на Манчестер Сити. Манчестер Сити гази се пред себе, на добар пат е до крај да се бори за титулата во англиската Премиерлига, а можеби и им се насмевнува големиот успех.

Гвардиола посочи на што треба да внимава Сити утре против Наполи

Спортклуб - 16.10.2017

Манчестер Сити ќе се соочи со Наполи утре вечер пред својата публика во Лигата на шампиони. Сити е прв на табелата со шест бода, а Наpоли Шахтјор имаат по три, Феенорд е на дното без ниту еден освоен бод.

Мурињо ќе го продолжи договорот со Јунајтед, но под еден услов

24Фудбал - 16.10.2017

Жозе Мурињо е подготвен да стави потпис на нов договор со „Црвените ѓаволи“ но само доколку добие значајно зголемување на платата кое ќе го рефлектира прогресот кој клубот го забележа под негово водство „Специјалниот“ ја одработува втората сезона од ...

Мурињо: Сигурен сум дека нема да ја завршам кариерата во Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 16.10.2017

За првпат од неговото доаѓање на „Олд Трафорд“, Жозе Мурињо ги изненади фановите на Манчестер Јунајтед и изјави дека не планира да ја заврши кариерата во својот сегашен клуб. Португалецот посочи дека е тренер со амбиции и дека е заинтересиран за ...

Гвардиола: Наполи може да го „убие“ Сити

Екипа - 16.10.2017

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола е свесен дека утрешниот дуел со Наполи ќе биде исклучително тежок за неговиот состав. И двете екипи се во најдобра можна форма во домашните првенства, па шпанскиот стратег очекува квалитетен двобој.

Мурињо: Нема да ја завршам кариерата во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 16.10.2017

Жозе Мурињо истакна дека нема да ја заврши менаџерската кариера во Манчестер Јунајтед затоа што има желба за нови работи во иднина. Мурињо во моментов ја одработува втората сезона од тригодишниот договор со клубот од „Олд Трафорд“.

Мурињо би можел да замине во ПСЖ

Кајгана - 16.10.2017

Жозе Мурињо изјави дека нема да ја заврши кариерата во Манчестер Јунајтед и дека тоа е само попатна станица до крајот на неговата кариера. Моменталниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ја искажа својата фасцинација од составот на ПСЖ, ...

Гвардиола: Де Брујн е одличен, но најдобар може да биде само еден

Дерби - 16.10.2017

Пеп Гвардиола беше презадоволен од играта на неговиот Манчестер Сити против Стоук, но знае дека го очекува тежок испит против Наполи во Лигата на шампионите. Шпанскиот стручњак зборува со многу респект за својот следен противник.

Клоп: Не би играл како Мурињо, па макар и 125 години да чекаме на титула

Спортклуб - 16.10.2017

Ливерпул лошо тргна во сезоната и веќе во почетната фаза заостанува зад водечките. По лошата атмосфера која настана во клубот, Јирген Клоп беше приморан да ја брани својата екипа, а да го критикува Мурињо.

Клоп: И еден век да чекаме титула, никогаш нема да играме како овој Манчестер на Мурињо

Sport 1 - 16.10.2017

Ливепрул со ремито против Манчестер јунајтед пред своите гледачи дополнително заостана во трката за шампионската титула. И покрај лошата атмосфера која настана околу клубот, Јирген Клоп беше приморан да го брани својот тим, а ја критикуваше и ...

Мурињо НЕ бира зборови – Ќе направи ли оваа негова изјава проблем во селекцијата на Франција?!

Спортски - 16.10.2017

Изјавите на Жозе Мурињо секогаш интересни, но и опасни, овој пат тој би можел да направи сериозен проблем во репрезентацијата на Франција. Овој пат на „удар“ на Мурињо се најде фудбалерот кој ова лето премина од редовите на ПСЖ во Јувентус.

Гвардиола со нов јубилеј, стигна до 300 натпревари во својата тренерска кариера

Gol.mk - 16.10.2017

Еден од најдобрите фудбалски тренери на денешицата, Пеп Гвардиола одлично ја започна новата сезона во Премиер лигата и го однесе Манчестер Сити на врвот на табелата по осум одиграни кола. За викендот, „граѓаните“ го декласираа секогаш цврстиот Стоук ...

Лион за него плати 16 милиони евра, а тој изјави: Реал е мојата цел

SportMedia - 16.10.2017

Иако Мемфис Депај во моментов го носи дресот на Лион, открива дека во иднина планира трансфер во Реал Мадрид. Холанѓанецот во редовите на францускиот тим дојде јануари оваа година за 16 милиони фунти.

Депај со амбиција да го носи дресот на Реал Мадрид!

ЗаЗабава - 16.10.2017

Мемфис Депај , кој и не баш се пронајде на „големата сцена“ во дресот на Манчестер Јунајтед, овој пат е уверен дека може еден ден да заигра во Реал ...

Шок на „Олд Трафорд“: Мурињо јавно призна дека заминува, позната следната дестинација

Спортски - 16.10.2017

Жозе Мурињо е секогаш „гладен“ за нови искуства и еден ден ќе го напушти Манчестер Јунајтед за да може да ја збогати својата биографија, призна „Специјалниот“ во интервју за француските медиуми.

Гвардиола се плаши: Наполи може да нѐ убие

Sport 1 - 16.10.2017

Манчестер сити викендов го прегази Стоук со 7-2 и ја презеде лидерската позиција во англиската Премиерлига, но и покрај тоа Пеп Гвардиола не сака неговите избраници да се опуштат. Знае добро Каталонецот дека Наполи умее да го казни секое невнимание ...

Специјалниот сака повисока плата, за да потпише нов договор со Јунајтед

Стандард - 16.10.2017

Жозе Мурињо се согласил да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед, но само ако неговата плата е значително зголемена, објавија британските медиуми. Португалецот е на половина од неговиот тригодишен договор.

Работите се менуваат – Дали Челзи и Јувентус веќе ја губат борбата за титулата?

Спортски - 16.10.2017

Во Англија и Италија веќе започнаа да ги отпишуваат, иако е прерано за такви проценки. Еве како во овој момент стојат работите…. Минатата сезона се „прошетаа“ во своите првенства, иако кога е Јувентус во прашање тоа не е чудно, а таа низа започна со ...

Депај не се шегува: Ќе играм за Реал Мадрид

Спортски - 16.10.2017

Иако беше големо промашување на Манчестер Јунајтед и не се покажа најдобро на „Олд Трафорд“, Мемфис Депај верува дека еден ден ќе игра во Реал Мадрид. Депај пристигна на „Олд Трафорд“ како големо засилување од ПСВ, но испадна големо разочарување, па ...

Далглиш во „клубот“ на Алекс Фергусон, Боби Чарлтон, Елтон Џон......

Н.Македонија - 16.10.2017

Една од трибините на стадионот „Енфилд“ ќе го носи името „Кени Далглиш“, еден од најдобрите и најтрофејни фудбалери во историјата на Ливерпул, а ваква чест во минатото во други клубови добиле и Алекс Фергусон, Боби Чарлтон, Грем Тејлор, Елтон Џон, ...

Депај: Ќе заиграм за Реал Мадрид

Точка - 16.10.2017

Иако не се пронајде на „големата сцена“ во дресот на Манчестер Јунајтед, Мемфис Депај е уверен дека може еден ден да заигра во Реал Мадрид. Депај разочара во Јунајтед, но сега кога игра добро во дресот на француски Лион, тој размислува за враќање на ...

Гвардиола: Наполи може да игра пресинг по целиот терен

Канал5 - 16.10.2017

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е категоричен дека победата над Стоук Сити со 7:2 викендов нема да има било какво влијание во тимот пред утрешниот дуел на „граѓаните“ против Наполи.

Скандалот во Англија се шири: Фан на Ливерпул со брутална расна провокација за Марсијал (Видео)

Спортклуб - 16.10.2017

Ривалството помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед познато е дека владее со децении наназад, уште кога клубот од „Енфилд“ беше најтрофеен во Англија. Но со доаѓањето на Алекс Фергусон на кормилото на Јунајтед пред точно 3 децении, ситуацијата ...

Мурињо за ПСЖ: Тим кој има магија, младост и квалитет

Макфакс - 16.10.2017

Жозе Мурињо, еден од најдобрите фудбалски тренери во светот, е познат по принципот дека во еден клуб не се задржува повеќе од три-четири сезони. Португалецот ја одработува своја втора година од договорот со Манчестер Јунајтед, а како што изјавил за ...

Мурињо нема да остане во Манчестер, Париз му бил посебен

SportMedia - 16.10.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо најверојатно дека нема многу долго да се задржи на клупата на најтрофејниот англиски клуб. Прен неколку години, самиот португалски стратег сам најавуваше дека сака да биде новиот Алекс Фергусон на „Олд ...

Мурињо: Еден ден ќе ја раскажам вистината за Барселона

Дерби - 16.10.2017

Жозе Мурињо предизвика многу реакции со своето последно интервју за „Телефут“, во кое зборуваше и за искуството во Шпанија. – Кога бев во Реал Мадрид, тоа не беше вистинскиот момент бидејќи Барселона беше најдобриот тим во светот.

Мурињо бара значајно покачување на платата за да стави потпис на нов договор со Манчестер јунајтед

МКД - 16.10.2017

Според пишувањата на Гардијан, Жозе Мурињо ќе ја продолжи верноста со „Црвените ѓаволи" доколку доби значајно покачување на платата како признание за успехот кој го донесе за краток период „Специјалниот“ ја одработува втората сезона од три годишниот ...

Мурињо би можел да замине во ПСЖ

Sport M - 16.10.2017

Моменталниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ја искажа својата фасцинација од составот на ПСЖ, притоа фрлајќи сомнеж над неговата иднина во англискиот клуб. „Во моментов во Париз се случува нешто специјално.

Гвардиола: Де Брујн е одличен, но најдобар може да биде само еден

Точка - 16.10.2017

Пеп Гвардиола беше презадоволен од играта на неговиот Манчестер Сити против Стоук, но знае дека го очекува тежок испит против Наполи во Лигата на шампионите. Шпанскиот стручњак зборува со многу респект за својот следен противник.

Шок на „Олд Трафорд“: Мурињо јавно призна дека заминува, позната следната дестинација

Таратур - 16.10.2017

Жозе Мурињо е секогаш „гладен“ за нови искуства и еден ден ќе го напушти Манчестер Јунајтед за да може да ја збогати својата биографија, призна „Специјалниот“ во интервју за француските медиуми.

Гвардиола: Наполи може да игра пресинг по целиот терен

А1 On - 16.10.2017

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е категоричен дека победата над Стоук Сити со 7:2 викендов нема да има било какво влијание во тимот пред утрешниот дуел на „граѓаните“ против Наполи.

Улие: Можеби Ливерпул ќе беше шампион со Роналдо

Макфакс - 15.10.2017

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Французинот Жерар Улие вели дека „црвените“ можеби би станале шампиони доколку тој ја имал шансата да потпише со Кристијано Роналдо додека тој беше тинејџер.

Мурињо за ПСЖ: Тим кој има магија, младост и квалитет

Точка - 16.10.2017

Жозе Мурињо, еден од најдобрите фудбалски тренери во светот, е познат по принципот дека во еден клуб не се задржува повеќе од три-четири сезони. Португалецот ја одработува своја втора година од договорот со Манчестер Јунајтед, а како што изјавил за ...

Мурињо флертува со „Светците“: Пред некој ден мојот син отиде во Париз да го гледа ПСЖ, знаете зошто?

24Фудбал - 15.10.2017

Жозе Мурињо вели дека нема да се пензионира во Манчестер јунајтед, порача дека се уште е желен за нови работи и навести дека еден ден би можел да го превзеде кормилото на ПСЖ „Специјалниот“ во 2016 го превзеде кормилото на „Црвените ѓаволи“ и за ...

Мурињо: „Сигурен сум дека нема да ја завршам кариерата во Јунајтед“

Sport M - 15.10.2017

Мурињо е во својата втора сезона во Јунајтед и ја освои Лигата на Европа и Лига Купот, додека овој пат неговата цел е Премиер Лигата и Лигата на шампионите. Сепак, 54-годишниот Мурињо укажа на тоа дека сака да тренира во други клубови откако ќе го ...

Бенитез заминува од Њукасл, но останува во Премиер лигата?

Спортски - 15.10.2017

Шпанскиот стратег би можел да го промени клубот во Премиер лигата и тоа веќе оваа сезона. Рафа Бенитез оваа сезона експресно го врати Њукасл во елитниот ранг, а и по враќањето овој клуб солидно се снаоѓа во најсилната англиска конкуренција, но ...

СТРАШНИ ОБВИНЕНИЈА: Во битка за идеали, Мурињо му „заби нож во грб“ на човекот кој го создаде како тренер

Спортски - 15.10.2017

Љубомора или нешто друго? Вистинса или само чувство дека не е негвото место?… Тешки обвиненија пристигнаа на адреса на Жозе Мурињо . Ова не е обична ситуација, се работи за човекот кој од него направи тренрр, односно од предводникот кој го унапреди ...

Гвардиола: Овде сум да победувам, а не да бидам нечиј забавувач

Спортски - 15.10.2017

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола истакна дека постои некој сегмент во играта на „Граѓаните“ кои треба да се поправат, но дека против Стоук ја видел најдобрата партија на свјот тим откако стигна на „Итхад“ изминатото лето.

Kлоп по натпреварот: Ниту Барса во најдобрите денови не би можела ништо

Спортски - 15.10.2017

Meнаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека против ваков Манчестер Јунајтед ниту Барселона од најдобрите денови не би можела ништо. Ливерпул секогаш игра за гол повеќе, но кога на гости ќе му дојде Манчестер Јунајтед со Жозе Мурињо , тука имаме ...

„Специјалниот“ флертува со ПСЖ: Париз е магичен град за Мурињо

Екипа - 15.10.2017

Жозе Мурињо има договор со Манчестер јунајтед до 2019 година и веќе почна преговори за негово продолжување, но „специјалниот“ во меѓувреме и почна да флертува со Пари сен Жермен. Огромните суми што „светците“ ги издвоија на нови фудбалери станаа ...

Ван Гал: Добивав специјален подарок за секоја победа над Ливерпул

Дерби - 15.10.2017

Луи ван Гал имаше доста интересни моменти во периодот кога го водеше Манчестер Јунајтед, а за нив често зборува во интервјуата со англиските медиуми. „Дејли Мејл“ го искористи дербито со Ливерпул за да дознае од Ван Гал за некои пикантерии во однос ...

Мурињо најави дека ќе си оди од Јунајтед, откри и во кој клуб сака да работи во иднина

Спортклуб - 15.10.2017

Жозе Мурињо најави дека ќе си замине од Манчестер Јунајтед. Секако, Португалецот нема намера тоа да го стори среде сезона, или пак можеби и во поблиска иднина и има намера да го испочитува договорот со „Црвените ѓаволи“, но за 2019.

Ван Гал: За секоја победа над Ливерпул добивав по шест шишиња вино, дома имам колекција

Sport 1 - 15.10.2017

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед, Луј ван Гал, вели дека сѐ уште има некои добри спомени од не така успешниот период на клупата на Црвените ѓаволи. Еден од таквите е и договорот помеѓу него и претседателот на клубот, Ед Вудворд, кога овој ...

Улие откри зошто не го ангажирал Роналдо во Ливерпул

Дерби - 15.10.2017

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улие, во својата последна изјава открива зошто ја испуштил можноста да го доведе Кристијано Роналдо на „Енфилд“. Улие во тоа време бил добро информиран за квалитетите на Роналдо, но не можел да го ангажира ...

Ван Гал: Мурињо не дојде елегантно во Јунајтед

Макфакс - 15.10.2017

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед, Луис ван Гал призна дека е незадоволен од начинот на кој беше сменет од позицијата на „Олд Трафорд“, и додаде дека сегашниот менаџер Жозе Мурињо „пречесто ја губи контролата“.

Зар и ти сине Бруте: Мурињо средил да го избркаат Ван Гал од Манчстер?!

Sport 1 - 15.10.2017

Дербито меѓу Манчстер и Ливерпул вчера не понуди голови и остана на почетниот резултат, но гладните англиски медиуми добија сочен материјал за пишување по неговото завршување. Гостин на дербито беше Луј Ван Гал, менаџерот на Манчестер кој му ...