TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И обвинетите за убиството на Закинтос се бранат со „На погрешно место, во погрешно време“

Слободен Печат - 17.07.2017

Како што изјави нивната адвокатка, така и обвинетите Срби се бранат со истата изјава, дека биле на погрешно место и во погрешно време. Обвинетите се извинуваат на семејството на убиениот, на народот во САД и на Грција за инцидентот, но велат дека не ...

Објавени детали за убиството на Закинтос: Го клоцале по глава 19 пати

Кајгана - 17.07.2017

Грчкиот дневен весник „Elefteros Tipos“ објави морничави детали од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос. Група насилници го нападнале момчето и го удриле по глава 19 пати. Починал по третиот удар со нога.

Детали од сослушувањето на Србите на Закинтос: Дојдовме на одмор, а не да убиеме некој: Обвинети сме за два удари

Точка - 17.07.2017

"Се извинуваме на семејството на настраданиот, американскиот народ и грчката држава, но ние не сме убијци", изјавиле момчињата меѓу другото. Грчкиот весник "Real News" ги навел деталите од сослушувањето на двајца исплашени Срби на Закинтос, кои биле ...

Обвинетите Срби за убиството на Закинтос: Дојдовме на одмор, не за да убиеме некого

Република - 17.07.2017

Смртта на Американецот Бакари Хендерсон (22) кој бил претепан од неколку Српски туристи на Закинтос, веќе некое време е во центарот на вниманието во медиумите кај јужниот, како и кај северниот сосед.

УБИСТВО НА ЗАКИНТОС: Американецот „бил како топка“ -добил 19 удари во глава, Србинот кој го зададе првиот удар доби ...

Фактор - 17.07.2017

Грчките медиуми “Elefteros typos“ дошле до податоци од истрагата за убиството на Бакари Хендерсон во Лаганас во кои се наведуваат точните податоци за неговите повреди. Врз основа на доказите, снимки и изјави на сведоци и осомничени во истрагата се ...

Детали за убиството на Закинтос: Починал по 3-тиот удар во глава, му задале вкупно 19

Сител - 17.07.2017

Грчкиот дневен весник „Elefteros Tipos“ објави морничави детали од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос. Група насилници го нападнале момчето и го удриле по глава 19 пати. Починал по третиот удар со нога.

Американецот на Закинтос добил 19 удари во глава

Макфакс - 16.07.2017

Грчкиот весник “Елефтерос типос” објави податоци од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос, наведувајќи прецизен опис на неговите повреди. Врз основа на доказите, податоци и изјави на сведоците и осомничените во ...

Американецот на Закинтос добил 19 удари во глава – Србинот кој го зададе првиот удар доби притвор

МК News - 17.07.2017

Грчкиот весник „Елефтерос типос” објави податоци од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос наведувајќи прецизен опис на неговите повреди. Врз основа на доказите, податоци и изјави на сведоците и осомничените во ...

Хендерсон кој беше претепан до смрт на Закинтос добил 19 удари во главата

Таратур - 17.07.2017

Грчкиот весник Елефтерос типос објави податоци од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос, наведувајќи прецизен опис на неговите повреди. Врз основа на доказите, податоци и изјави на сведоците и осомничените во истрагата, ...