TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алијанса вчера во Дебар, вечерва во Гостивар, Села порачува, „да ги тргнеме тие што 15 години не прават ништо“

ТВ21 - 12.10.2017

Алијанса за Албанците вчера одржа митинг во Дебар. Претседателот на оваа партија, Зијадин Села побара од дебарчани да гласаат за нивниот кандидат за градоначалник, Арбен Аголи, кој што презентираше политичка платформа за проектите кои што може да ги ...

Mитинг на ДПА во Струга

Алсат-М - 11.10.2017

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи на собир во Струга побара поддршка од граѓаните за неговата советничка листа. Тачи рече дека ДПАтреба да добие поддршка бидејќи ја потврдила искреноста кон интересите на Албанците со повлекувањето на нивниот ...

Села: Не гласајте за мене поради асфалт, туку за кауза

ТВ21 - 11.10.2017

На вчерашниот митинг на Алијансата за Албанците одржан во струшкото село Велешта, лидерот на ова партија Зијадин Села рече дека ова населено место не е само негов бастион, туку на сите Албанци.

Села ја обвини ДУИ за раздор на албанските гласови во Струга

Алсат-М - 11.10.2017

Зијадин Села ja обвини ДУИ дека со кандидирањето на Рамиз Мерко за градоначалник, создава раздор кај албанските гласови во Струга. Според него, ДУИ и Ахмети купуваат гласови во македонските села.

Синоќа Алијансата на Албанците одржа митинг во Лабуништа

Спектра ТВ - 11.10.2017

Синоќа Алијансата на Албанците предводена од лидерот и кандидат за градоначалник на Општина Струга,Зиадин Села, одржаа митинг во Лабуништа. На митингот присуствуваа симпатизерите и поддржувачите на оваа политичка партија.

Села ја обвини ДУИ за раздор на албанските гласови во Струга

Локално - 11.10.2017

Зијадин Села ja обвини ДУИ дека со кандидирањето на Рамиз Мерко за градоначалник, создава раздор кај албанските гласови во Струга. Според него, ДУИ и Ахмети купуваат гласови во македонските села.