TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шекеринска - Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

24 Вести - 13.09.2017

Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата со командантот на Националната гарда на Вермонт ...

Средба Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Макфакс - 13.09.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, генерал-мајор Стивен Креј. Од двете страни беше изразено огромно задоволство од искреното ...

Шеќеринска- Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

МРТ - 13.09.2017

Македонија членка на НАТО е заедничка цел, бидејќи служи на дватата крупни интереси, стабилен регион но и безбедни граѓани, изјави министерката Шеќеринска по средбата со командантот на Националната гарда од Вермонт.

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

А1 On - 13.09.2017

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата со командантот на Националната ...

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Макфакс - 13.09.2017

Со денешниот прием кај началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, високата воена делегација на националната гарда (НГ) на сојузната држава на САД, Вермонт, ја почна официјалната посета на Република Македонија, предводена од ...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

А1 On - 13.09.2017

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ ...

Шекеринска – Креј: Силно и директно партнерство меѓу АРМ и Националната гарда на Вермонт за поголеми искуства, знаења и ...

Слободен Печат - 13.09.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, од Соединетите Американски Држави, генерал-мајор Стивен Креј.

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Телевизија Нова - 13.09.2017

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата со командантот на Националната ...

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Точка - 13.09.2017

Со денешниот прием кај началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, високата воена делегација на националната гарда (НГ) на сојузната држава на САД, Вермонт, ја почна официјалната посета на Република Македонија, предводена од ...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Канал5 - 13.09.2017

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ ...

Средба Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Точка - 13.09.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, генерал-мајор Стивен Креј. Од двете страни беше изразено огромно задоволство од искреното ...

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Сител - 13.09.2017

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата со командантот на Националната ...

Воена делегација од САД во посета на земјава

Телевизија Нова - 13.09.2017

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ ...

Шеќеринска - Македонија го продолжува учеството во мисијата во Авганистан

Р.С.Европа - 13.09.2017

Нашата определба за членство на Македонија во НАТО ја докажавме и преку нашето постојано учество во меѓународните мисии, вклучително и мисијата во Авганистан кое го продолжуваме и зголемуваме, а го покажавме и во текот на заедничката вежба со ...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

ТВ21 - 13.09.2017

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ ...

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Либертас - 13.09.2017

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата со командантот на Националната ...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Сител - 13.09.2017

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ ...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ...

Н.Македонија - 13.09.2017

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија.

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт во посета на Република Македонија

МРТ - 13.09.2017

Во рамки на посетата, делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски и ќе оствари средба со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.