TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

А1 On - 21.04.2017

Белгискиот тенисер Давид Гофан се избори за место во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако вечерва го совлада најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-1. Првиот сет Белгиецот го доби со 6:2, во вториот беше 6:3 за Ѓоковиќ, а во ...

Големо изненадување во Монте Карло: Елиминиран Новак Ѓоковиќ

Спортклуб - 21.04.2017

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е поразен во четвртфиналето од Мастерсот во Монте Карло, тој денеска загуби од Давид Гофан скоро неочекувано. Гофан одлично го почна мечот во кој важеше за аутсајдер против Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ елиминиран во четвртфиналето во Монте Карло, Гофан ја забележа првата победа над Србинот

МКД - 21.04.2017

Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на мастерсот во Монте Карло, Србинот попладнево загуби со 2-1 во четвртфиналето против Давид Гофан од Белгија Проблематичната сезона на Новак Ѓоковиќ продолжува, рекетот број 2 загуби во четвртфиналето во Монте Карло.

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

Екипа - 21.04.2017

Белгискиот тенисер Давод Гофан направи големо изненадување на турнирот во Монте Карло, совладувајќи го вториот носител, Србинот Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови. Тој се пласира во полуфиналето каде ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал ...

Извонредниот Гофан го сопре Ѓоковиќ во четвртфиналето во Монте Карло

Дерби - 21.04.2017

Давид Гофан одигра извонредно добар тенис на вчерашната пресметка со Доминик тим во осминафиналето на Мастерсот во Монте Карло, а што е уште поважно за него, истиот го повтори и ова попладне и успеа да го елминира Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето.

Нова сензација во Монте Карло: Гофин од „петта“ го елиминира Ѓоковиќ!

Gol.mk - 21.04.2017

Вториот носител на АТП-турнирот во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ, сензационално ги заврши настапите уште во четвртфиналето затоа што е елиминиран од десеттиот носител на турнирот, Давид Гофин кој славеше со 2-1 (6-2, 3-6, 7-5).

Гофан го „собори“ Ѓоковиќ во Монте Карло

SportMedia - 21.04.2017

Гофан остана концентриран во финишот на мечот и на својот петти меч-поен го победи Ѓоковиќ, за прва победа во кариерата над топ 3 тенисер. Гофан, пред овој меч имаше 0-5 скор против Србинот, и идентичен скор против Енди Мареј и Роџер Федерер, додека ...

АТП МОНТЕ КАРЛО: Ноле запрен во 1/4 финалето

Телеграф - 21.04.2017

Новак Ѓоковиќ е елиминиран во 1/4 финалето на АТП Мастерсот во Монте Карло. Белгиецот Дејвид Гофан се закити со скалпот на вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ им сервираше уште едно горчливо разочарување на своите фанови.

Ново изненадување во Кнежевството!

Стандард - 21.04.2017

Уште големо изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло! Новак Ѓоковиќ е последниот од топ тенисерите, кој го напушти турнирот откако го загуби четвртфиналниот дуел против Давид Гофен.

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Сител - 21.04.2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5. Гофан во полуфиналето ќе игра против победникот од мечот Надал - Шварцман.

Монте Карло – Рамос Вињолас го изненади и Чилиќ!

СуперСпорт - 21.04.2017

Рамос Вињолас е првиот ½-финалист во Монте Карло. 24-от тенисер во светот го победи Марин Чилиќ со 2:1 во сетови, односно 6:2, 6:7 и 6:2. Тој победи по 2 часови и 34 минути игра и така стигна до 2-та победа во 5-от меѓусебен дуел со Хрватот.

Чилиќ загуби од Вињолас во четвртфиналето на турнирот во Монте Карло

Gol.mk - 21.04.2017

Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ не успеа за првпат во својата кариера да се пласира во полуфиналето од Мастерс турнирот во Монте Карло. Тој налета на расположениот Шпанец, Алберт Рамос-Виљолас, кој беше подобар со 2-1 во сетови (6-2, 6-7/5, 6-2).

Рамос продолжи со победите во Монте Карло и стигна до своето прво „Мастерс“ полуфинале

Стандард - 21.04.2017

Алберт Рамос-Вињолас продолжи со одличната презентација на „Мастерсот“ во Монте Карло и стигна до својот прв полуфинален меч на турнир од ова ниво. Тој го постигна тоа по победата над петтиот носител, Марин Чилиќ.

Монте Карло: По Вавринка, елиминиран и Мареј

Дерби - 21.04.2017

Енди Мареј, вчера претрпе пораз и не се пласираше во четвртфиналето на првиот Мастерс на земјена подлога во Монтекарло. Тој изгуби од 29-годишниот Шпанец, Алберт Рамос Винолас. Мареј имаше голема шанса да победи, но едноставно имаше лош ден како што ...

ИМА РАЗЛИКА: Погледнете како изгледаше Јелена пред бракот со Ноле (ФОТО)

Телеграф - 21.04.2017

Таа не сакала скапи работи сè до бракот со Новак Јелена Ристиќ била долгогодишна девојка на поранешниот светски рекет број еден. Тие се знаат од средношколските денови, кога и таа рекреативно играла тенис.

Мареј: Аматерските одлуки ме чинеа пораз

Gol.mk - 21.04.2017

Првиот рекет на светот, Енди Мареј, вчера забележа шокантен пораз на првиот Мастерс на земјена подлога, кој се одржува во Монтекарло. Британецот одигра уште еден лош натпревар оваа сезона, во решавачкиот трет сет имаше предност од 4-0, но пласман во ...

Ѓоковиќ: Ги контролирав сите удари, а потоа одеднаш…

Дерби - 21.04.2017

Два одиграни натпревари во Монте Карло, два тешки испита за Новак Ѓоковиќ кој и на стартот на турнирот во кнежевството само ни потврди дека е далеку од препознатливиот ритам со кој владееше во светскиот тенис се до крајот на минатата натпреварувачка ...

Еве како изгледала Јелена пред да му стане сопруга на Џоковиќ (ФОТО)

Exclusive.mk - 21.04.2017

Јелена Џоковиќ важи за една од поубавите жени од Србија, таа е секогаш природна без многу шминка и прекрасна насмевка. Еве како изгледала Јелена пред да стане сопруга на Новак ...

„Разочаран сум, можев многу подобро!“

СуперСпорт - 20.04.2017

Станислав Вавринка во 1/8-финале во Монте Карло беше поразен од Пабло Куевас. 3-от тенисер во светот во 2 сетови со 6:4 и 6:4 беше поразен од Куевас. „Пабло е добар играч, тешко е да се игра против него, особено на земја.

Монте Карло – Зверев беше лесен залак за Надал!

СуперСпорт - 20.04.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал продолжи кон одбрана на трофејот во Монте Карло. По триумфот против Едмунд, 7-от тенисер во светот многу лесно излезе на крај против Александар Зверев, кој го победи со 6:1 и 6:1.

Монте Карло – Ѓоковиќ повторно имаше проблеми, но се пласираше во ¼-финале!

СуперСпорт - 20.04.2017

Новак Ѓоковиќ победи во тежок натпревар против Карено-Буста со 6:2, 4:6 и 6:4. Ѓоковиќ одлично го отвори натпреварот и во првиот сет играше одлично, но во вториот сет започна вистинска драма во која подобар беше Карено-Буста.

Монте Карло – Гофин го изненади Тим и се пласираше во ¼-финале!

СуперСпорт - 20.04.2017

Давид Гофин го победи Доминик Тим и така избори пласман во ¼-финале на Монте Карло. Голема борба беше видена во дуелот на 13-от и 9-от тенисер во светот, а по 2 часови и 17 минути игра, 26-годишниот тенисер победи со 2:1 во сетови.

Гофан го совлада Ѓоковиќ

Алсат-М - 21.04.2017

Белгискиот тенисер Давид Гофан се избори за место во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако вечерва го совлада најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-1. Првиот сет Белгиецот го доби со 6:2, во вториот беше 6:3 за Ѓоковиќ, а во ...

Гофан го спакува Новак Ѓоковиќ

Вечер - 21.04.2017

Белгискиот тенисер Давид Гофан го елиминираше вториот носител од мастерс турнирот во Монте Карло, Србинот Новак Ѓоковиќ совалдувајќи го со 2:1 во сетови. Тој се пласира во полуфиналето каде ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и ...

Мареј загуби добиен меч, ново „домашно мачење“ за Ѓоковиќ

SportMedia - 20.04.2017

Светскиот број 1, Енди Мареј, доживеа шокантен пораз во третото коло на Мастерсот во Монте Карло, откако Шкотланѓанецот „прокоцка" предност од 4:0 при 2:6/6:2/7:5, стигна поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, кој првпат во кариерата влегува во ...

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Република - 21.04.2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5. Гофан во полуфиналето ќе игра против победникот од мечот Надал – Шварцман.

Надал со лекција за Зверев, Ѓоковиќ се намачи со Карењо Буста

МКД - 20.04.2017

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се пласираа во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло откако славеа во дуелите со Александар Зверев односно Пабло Карењо Буста На Александар Зверев денес му беше роденден, а за подорок од Рафел Надал доби тениска ...

Ѓоковиќ пак се мачеше, но обезбеди четвртфинале во Монтекарло

Gol.mk - 20.04.2017

Новак Ѓоковиќ, освојувачот на Мастерсот во Монтекарло во 2015 и 2013 година продолжи со одличните игри на овогодишното издание на првиот Мастерс на земјена подлога. Србинот обезбеди ново четвртфинале во Монако, откако во доста неизвесен меч славеше ...

Ѓоковиќ повторно се мачеше, но пронајде лек и за Карењо Буста

Дерби - 20.04.2017

Новак Ѓоковиќ се мачеше и во третата рунда на Мастерсот во Монте Карло, па така по драматичната победа во три сета против Жил Симон, денеска наиде на доста силен отпор и од страна на Карењо Буста кој беше блиску до победа во одлучувачкиот сет.

Ѓоковиќ: Ги контролирав сите удари, а потоа одеднаш…

Точка - 21.04.2017

Два одиграни натпревари во Монте Карло, два тешки испита за Новак Ѓоковиќ кој и на стартот на турнирот во кнежевството само ни потврди дека е далеку од препознатливиот ритам со кој владееше во светскиот тенис се до крајот на минатата натпреварувачка ...

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Макфакс - 20.04.2017

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

А1 On - 20.04.2017

Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови.

Нова сензација во Монте Карло – После Мареј елиминиран и Вавринка

Екипа - 20.04.2017

По испаѓањето на првиот носител, Енди Мареј, на Мастерс турнирот во Монте Карло се случи уште едно изненадување – настапот го заврши и Стан Вавринка. Швајцарскиот тенисер кој моментно е на третата позиција на АТП листата, беше поразен во третата ...

Надал со тениска лекција за младиот Зверев во Монте Карло

Дерби - 20.04.2017

Рафаел Надал се изнамачи на вчерашниот меч со Кајл Едмунд за пласман во третата рунда на Мастерс турнирот во Монте Карло, но за разлика од тоа што го понуди на споменатата пресметка, ова попладне одигра речиси без грешка и не му даде никаква шанса ...

Мареј и Вавринка елиминирани од мастерсот во Монте Карло

МКД - 20.04.2017

Рана елиминација за големите фаворити на мастерс турнирот во Монте Карло, Мареј загуби од Рамос, а Вавринка беше поразен од Куевас. Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на мастерс турнирот во Монте Карло.

Мареј со анализа за својата елиминација во Монте Карло

Спортклуб - 20.04.2017

Првиот светски рекет, Британецот Енди Мареј, доживеа шокантен пораз во осминафиналето од Мастерсот во Монте Карло. Денеска подобар од него беше Алберт Рамос Винолас. 29 годишниот Шпанец е моментално 24.

Надал лесно против Зверев – противникот на Шпанецот полуде по загубениот поен (Видео)

Спортклуб - 20.04.2017

Рафаел Надал успеа да се пласира во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Монте Карло, победувајки го денеска полесно од очекуваното Александар Зверев со 2:0 во сетови (6:1, 6:1). Шпанскиот тенисер немаше поголеми проблеми во осминафиналето, па на ...

Енди Мари запрен во 1/8 финалето во Монте Карло

Канал5 - 20.04.2017

Светскиот рекет број еден Енди Мари претрпе елиминација во осминафиналето на тенискиот Мастерс турнир во Монте Карло откако со 2-1 во сетови загуби од Шпанецот Алберт Рамос Винолас. Винолас триумфираше со голем пресврт извлекувајки се од меч топка ...

Монте Карло – Рамос-Вињолас го шокираше Мареј!

СуперСпорт - 20.04.2017

Првиот играч во светот Мареј беше поразен во 1/8-финале на турнирот во Монте Карло. Подобар од него беше Рамос-Вињолас кој по пресврт со 2:6, 6:2 и 7:5 стигна до победата. Мареј влезе подобро во натпреварот, но потоа како да се разбуди Вињолас и ...

Мареј се посрамоти, загуби добиен меч во Монте Карло

Екипа - 20.04.2017

Енди Мареј прерано е елиминиран од турнирот во Монте Карло откако првиот светски рекет сосема неочекувано загуби од Алберт Рамос Винолас со 1-2 во сетови. Британецот, кој на овој турнир се враќа на терените по незгодната повреда на лакотот, се ...

Сензација во Монте Карло: Мареј елиминиран уште во осминафиналето

Спортклуб - 20.04.2017

Најдобриот светски тенисер Енди Мареј се врати на терените по долгата пауза, но неговиот кам бек траеше мошне кратко. Денеска, тој е елиминиран од турнирот во Монте Карло и тоа уште во својот втор натпревар, односно во осминафиналето.

Нова сензација во Монте Карло, елиминиран и Вавринка

Макфакс - 20.04.2017

Откако Енди Мари го заврши својот настап на Мастерсот во Монтер Карло, по поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, нова сензација на терените во „малото кнежевство“ приреди Пабло Куевас, кој од турнирот го елиминира третиот фаворит, Стан Вавринка.

Надал го победи Зверев за 68 минути во Монте Карло

Стандард - 20.04.2017

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал го победи Германецот Александар Зверев со 6:1, 6:1 за 68 минути игра и се пласираше во 1/4-финалето на силниот „Мастерс“ турнир во Монте Карло. Роден во Хамбург, тенисерот го забележа третиот пораз во третиот судир со ...

Шокантен пораз на Мари во Монте Карло (Видео)

Дерби - 20.04.2017

Првиот тенисер на АТП листата, Енди Мари доживеа шокантна елиминација во осминафиналето на Мастерсот во Монте Карло. Во својот втор меч по повредата на лактот Шкотот загуби од 15. носител на турнирот Алберт Рамос-Винолас иако во решавачкиот трет сет ...

Рамос-Вињолас го елиминира Мареј во Монте Карло

SportMedia - 20.04.2017

Шпанецот Адријан Рамос-Вињолас приреди првокласна сензација и го елиминира фаворитот за титулата во Монте Карло, Енди Мареј. Подвигот е уште позначаен, по предноста на шкотскиот тенисер од 4:0 во третиот и решавачки сет.

Мареј елиминиран! Шампионскиот товар или повреда на лактот?

Позитив.мк - 20.04.2017

Енди Мареј се мачеше во првиот натпревар во Монте Карло против Жил Милер, а денес е елиминиран од турнирот Мастерс во Монте Карло од Шпанецот Алберт Рамос. Дали британецот не може да се справи со товарот број еден рекет во светот или се уште ...

Рамос го елиминира Мари од Мастерсот во Монте Карло

Макфакс - 20.04.2017

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази првиот светски тенисер, Енди Мари. Мари убедливо го доби првиот сет со 6:2, а Шпанецот во вториот сет покажа ...

Шпанец го исфрли Енди Мареј од Монако

Стандард - 20.04.2017

Лидерот на светската АТП листа, Енди Мареј отпадна од „Мастерс“ турнирот во Монте Карло, откако Шпанецот Алберт Рамос постигна пресврт за успехот со 2:6, 6:2, 7:5. Мареј, кој во Монако се врати на теренот по петседмично лекување на повреда на ...

Мареј го заврши настапот во Монте Карло

Слободен Печат - 20.04.2017

Првиот светски тенисер Енди Мареј го заврши настапот на Мастерсот во Монте Карло, откако во третото коло загуби од Шпанецот Алберт Рамос Вињолас. Рамос Вињолас го елиминира Мареј по пресврт со резултат 2:6, 6:2, 7:5, иако Шкотланѓанецот во ...

Сензација во Монте Карло, најдобриот светски рекет е елиминиран во третото коло

Република - 20.04.2017

Шпанскиот тенисер и светскиот рекет број 24, Алберт Рамос Вињолас го направи најголемото изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло, елиминирајќи го првиот носител Енди Мареј со 2-1 (2-6, 6-2, 7-5) во сетови.