TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

А1 On - 20.03.2017

Теоретскиот физичар Стивен Хокинг за прв пат добива можност да патува во вселената, на понуда на Ричард Бренсон, газдата на Вирџин. Хокинг за емисијата Гуд Морнинг Британ изјави дека никогаш не ни сонувал за тоа дека би можел да лета во вселената.

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Кајгана - 20.03.2017

Познатиот британски научник Стивен Хокинг ќе патува во вселената откако Ричард Бренсон му понуди место во вселенскиот брод на Virgin Galactic. Во ТВ-емисијата „Good Morning Britain“ Хокинг изјави дека никогаш не ни сонувал за тоа дека ќе биде ...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Макфакс - 20.03.2017

На познатиот британски научник Стивен Хокинг, ќе му се исполни една од најголемите желби, откако овој 75-годишник доби понуда да патува во вселената со вселенскиот брод на фирмата Virgin Galactic.

Стивен Хокинг ќе оди во вселената

Стандард - 20.03.2017

Светски познатиот британски физичар и истражувач на црните дупки, Стивен Хокинг планира да се упати во вселената со бродот на компанијата „Вирџин галакси“, соопштува ТАСС, цитирана од агенциите.

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Радио МОФ - 20.03.2017

Космологот и физичар Стивен Хокинг ќе патува во вселената, благодарение на претприемачот Ричард Бренсон, кој ќе му дозволи да лета со неговиот вселенски брод. За британските медиуми изјавил дека „никогаш не ни сонувал дека ќе се упати кон ...

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Локално - 20.03.2017

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг планира патување во вселената на брод на компанијата Virgin Galactic. Ова го соопшти самиот научник во преносот на телевизија ITV “Good Morning Britain”, соопштува Press Association.