TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жител на Жеровјане лажел дека е грабнат поради долгови

Сител - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Киднапиран жител на Жеровјане, киднаперите барале откуп

Идивиди - 10.11.2017

Н.Б.(33) од тетовското село Боговиње пријавил дека неговиот дедо А.А.(52) од Жеровјане е киднапиран, откако претходно бил пријавен за исчезнат, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Киднапирање во Тетово

Сител - 10.11.2017

Голема семејна драма во тетовско семјество. Синоќа во 18 часот во просториите на Полициската станица Тетово, се јавил 33-годишниот Н.Б. од селото Боговиње и пријавил дека неговиот зет бил киднапиран.

Пронајден „киднапираниот“ маж: Лажел за грабнувањето поради долгови

Курир - 10.11.2017

-Веднаш по пријавувањето на грабнувањето вчера (9 ноември) околу 18 часот од неговиот 33-годишен зет Н.Б. од Боговиње, беа превземени повеќе конкретни активности и во текот на денов А.А. пронајден е во Гостивар, а потоа повикан е во Полициската ...

Киднапиран тетовец: Грабнувачите бараат 4.000 евра

Курир - 10.11.2017

Од СВР Тетово информираат дека нa телефонот на пријавителот стигнале СМС-пораки од засега непознати лица дека А.А. и неговото возило наводно се задржани кај нив во Струга и дека нема да ги пуштат, односно вратат додека не им дадат 4000 евра, но и ...

Маж од тетовско во полиција: Го киднапираа зет ми и ми бараа пари

Курир - 10.11.2017

Тој на 08.11.2017 година во 15:00 часот во Полициска станица Жеровјане бил пријавен како исчезнат. Откако А.А. бил пријавен за исчезнат, на пријавителот му биле испратени СМС пораки дека А.А.

Расчистен случајот со пријавеното грабнување – еве за што се работи

Sky - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52 годишниот А.А. од село Жеровјане, тетовско. – Имено, како што претходно беше информирана јавноста, најпрво завчера (08.11.

Жител на Жеровјане лажел дека е грабнат поради долгови

ТВ21 - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Пронајден „киднапираниот“ маж: Лажел за грабнувањето поради долгови

Press24 - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти пријавеното грабнување на 53-годишниот А.А. од Жеровјане. -Веднаш по пријавувањето на грабнувањето вчера (9 ноември) околу 18 часот од неговиот 33-годишен зет Н.Б.

Киднапиран тетовец: Грабнувачите бараат 4.000 евра

БркајРабота - 10.11.2017

Триесет и тригодишниот Н.Б. од тетовското село Боговиње, вчера околу 18 часот пријавил грабнување на неговиот 52 годишен дедо А.А од Жеровјане, кој претходно бил пријавен за исчезнат. Од СВР Тетово информираат дека нa телефонот на пријавителот ...

Киднапирање во тетовско: Му го грабнале зетот, па му барале откуп за да го ослободат

Република - 10.11.2017

Во полициската станица во Тетово, вчера околу 19 часот Н.Б. (33) од с.Боговиње пријавил кривично дело „грабнување“ на неговиот зет А.А. (33) од с.Жеровјане, кој на 08.11.2017 година во 15.00 часот во Полициска станица Жеровјане бил пријавен како ...

„Киднапираниот“ од Тетово го измислил случајот поради финансиски проблеми

Макфакс - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52 годишниот А.А. од село Жеровјане, тетовско, информираат од МВР. Во разговорот со него утврдено е дека тој целосно го измислил случајот со грабнувањето ...

Жител на Жеровјане лажел дека е грабнат поради долгови

Стандард - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Пронајден „киднапираниот“ маж: Лажел за грабнувањето поради долгови

Република - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти пријавеното грабнување на 53-годишниот А.А. од Жеровјане.-Веднаш по пријавувањето на грабнувањето вчера (9 ноември) околу 18 часот од неговиот 33-годишен зет Н.Б.

По СМС порака со барање за откуп го пријавил киднапирањето на зетот

МКД - 10.11.2017

Вчера во 18 часот во полициската станица Тетово, Н.Б. (33) од село Боговиње пријавил грабнување на неговиот зет А.А. (33) од село Жеровјане. А.А. на ноември во 15 часот во Полициска станица Жеровјане бил пријавен како исчезнат. Откако А.А.

„Киднапираниот“ од Тетово го измислил случајот поради финансиски проблеми

Точка - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52 годишниот А.А. од село Жеровјане, тетовско, информираат од МВР. Во разговорот со него утврдено е дека тој целосно го измислил случајот со грабнувањето ...

Жител на Жеровјане лажел дека е грабнат поради долгови

Скопје24 - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Пронајден „киднапираниот“ маж: Лажел за грабнувањето поради долгови

МК News - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти пријавеното грабнување на 53-годишниот А.А. од Жеровјане. -Веднаш по пријавувањето на грабнувањето вчера (9 ноември) околу 18 часот од неговиот 33-годишен зет Н.Б.

Киднапирање ја потресе Македонија – прво го пријавиле за исчезнат, а потоа почнале да стигнуваат СМС пораки со ваква ...

Sky - 10.11.2017

На 09.11.2017 година во 18.00 часот во просториите на Полициската станица Тетово, Н.Б. (33) од с.Боговиње пријавил кривично дело „грабнување“ на неговиот зет А.А. (33) од с.Жеровјане, кој на 08.11.2017 година во 15.00 часот во Полициска станица ...

Жител на село Жеровјане измислил дека е киднапиран и барал пари за откуп

А1 On - 10.11.2017

Лицето А.А. од тетовско Жеровјане измислил грабнување и од барал пари за откуп од неговиот зет. Завчера во Полициска станица Жеровјане беше пријавено „исчезнувањето“ на А.А. По ова, на телефонот на зетот на А.А., Н.Б.

Жител на Жеровјане поради долгови лажел дека е грабнат

Либертас - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Киднапирање во Тетово

МК News - 10.11.2017

Голема семејна драма во тетовско семјество. Синоќа во 18 часот во просториите на Полициската станица Тетово, се јавил 33-годишниот Н.Б. од селото Боговиње и пријавил дека неговиот зет бил киднапиран.

Го киднапирале и од зет му барале пари за да го ослободат

+инфо - 10.11.2017

Вчера во тетовската полициска станица 33-годишниот Н.Б. од село Боговиње пријавил дека неговиот зет е киднапиран. Триесет и тригодишен тетовчанец бил киднапиран и за него биле барани пари, за да биде пуштен на слобода, информираа од МВР.

Жител на село Жеровјане измислил дека е киднапиран и барал пари за откуп

Орбис - 10.11.2017

Лицето А.А. од тетовско Жеровјане измислил грабнување и од барал пари за откуп од неговиот зет. Завчера во Полициска станица Жеровјане беше пријавено „исчезнувањето“ на А.А. По ова, на телефонот на зетот на А.А., Н.Б.

За да се спаси од долгови тетовец лажел дека е грабнат

Фактор - 10.11.2017

Mаж од тетовското село Жеровјане исценирал случај на грабнување поради долгови. СВР Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на А.А.(52) од Жеровјане. Мажот е пронајден во Гостивар, а потоа повикан и во тетовската полиција.

„Киднапираниот“ од Тетово го измислил случајот поради финансиски проблеми

Sky - 10.11.2017

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52 годишниот А.А. од село Жеровјане, тетовско, информираат од МВР. Во разговорот со него утврдено е дека тој целосно го измислил случајот со грабнувањето ...

Жител на Жеровјане лажел дека е грабнат поради долгови

Слободен Печат - 10.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Човек излажал дека е киднапиран поради долгови

365 - 10.11.2017

Жителот на с. Жеровјане, Боговиње, кој беше пријавен како исчезнат (пишувавме тука ), односно киднапиран, пронајден е жив во Гостивар. Тој е повикан во тетовската полиција да даде изјава, по што е констатирано дека 52-годишниот А.А.

Пресврт во случајот со киднапирањето во Тетово

Press24 - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Измислил дека бил киднапиран, бидејќи должел пари

Фокус - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Измислил дека бил киднапиран, бидејќи должел пари

Либертас - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Измислил дека бил киднапиран, бидејќи должел пари

Локално - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Измислил дека бил киднапиран, бидејќи должел пари

iPortal - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.

Измислил дека бил киднапиран, бидејќи должел пари

МКД - 11.11.2017

Жител на тетовското село Жеровјане поради финансиски долгови исценирал случај на грабнување. Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со пријавеното грабнување на 52-годишниот А.А.