TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица

Курир - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Две лица потешко повредени во вчерашната сообраќајка кај Куманово

Канал 77 - 17.07.2017

Две лица се здобија со потешки, а 12 со полесни телесни повреди во вчерашната сообраќајка кај Куманово кога два автомобили се судрија со автобус кој превезувал 56 патници. Вкупно 14 лица се здобиле со повреди во страотната сообраќајна незгода што се ...

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

Телевизија Нова - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Скопје викендов со 29 сообраќајки и 24 повредени лица

Локално - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

Канал5 - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце - Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица

Канал5 - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Детали за страшната сообраќајка во Куманово

Press24 - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце - Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица

Телевизија Нова - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Детали за сообраќајката во Куманово во која се повредени 14 лица

Курир - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.

Викендов 24 лица повредени - многу несреќи во Скопје

Press24 - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

Локално - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица

А1 On - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

А1 On - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица...

Н.Македонија - 17.07.2017

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Детали за сообраќајката во Куманово во која се повредени 14 лица

Пулс24 - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.

Во Скопје викендов 29 сообраќајки, повредени 24 лица

Скопје24 - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Двајца албански државјани повредени во сообраќајна несреќа во Куманово

еМагазин - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце - Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, повредени 24 лица

Либертас - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Во сообраќајка во Куманово потешко повредени двајца албански државјани...

Н.Македонија - 17.07.2017

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце - Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца ...

29 сообраќајки викендов во Скопје, повредени се 24 лица

Скопје инфо - 17.07.2017

Едно лице се здобило со тешки телесни поврди, а 23 лица се полесно повреди во 15 од вкупно 29 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните осум сообраќајки во петокот, во три со полесни ...

Детали за сообраќајката во Куманово во која се повредени 14 лица

Скопје24 - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.

Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

Либертас - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Детали сообраќајката на автопатот Табановце - Куманово - Еве што се случило

Сител - 17.07.2017

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце - Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М.

Две лица тешко повредени во сообраќајката кај Куманово (фото)

Кумановски м. - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

БркајРабота - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случила на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.

Детали за сообраќајката во Куманово во која се повредени 14 лица

МК News - 17.07.2017

Во сообраќајната несреќа што се случи на клучката од автопатот Табановце – Куманово со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани. t Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М.