TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев: Трамп е добронамерен

МКД - 14.11.2017

Рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави денес дека накратко разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп на самитот АСЕАН во Манила и додаде дека Трамп е „отворен и добронамерен". Медведев рече дека бил задоволен што разговарал со ...

Медведев: Односите меѓу Русија и САД можат да бидат полоши од времето на Студената војна

А1 On - 14.11.2017

Односите меѓу Русија и САД може да бидат на пониско ниво отколку што беа за време на Студената војна. Ова го изјави денеска рускиот премиер Дмитриј Медведев. Тој им изјави на новинарите во Манила, на маргините од самитот на АСЕАН, дека добро се ...

Трамп, Медведев и традиционалното азиско ракување (видео)

Канал5 - 14.11.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е познат по своите долги, понекогаш и агресивни ракувања со светските лидери, меѓутоа, на самитот "ASEAN" во Манила, мака мачеше да се снајде со традиционалното филипинско ракување.

Медведев: Односите меѓу Русија и САД можат да бидат полоши од времето на Студената војна

Орбис - 14.11.2017

Односите меѓу Русија и САД може да бидат на пониско ниво отколку што беа за време на Студената војна. Ова го изјави денеска рускиот премиер Дмитриј Медведев. Тој им изјави на новинарите во Манила, на маргините од самитот на АСЕАН, дека добро се ...