TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лихвари земале куќи и автомобили за гаранција на парични заеми

Канал5 - 13.09.2017

Четворица прилепчани заработија кривични пријави за лихварство односно помагање. Тие од 2012 година им давале пари со високи камати на лица во тешка материјална состојба. При давањето пари им барале и договори за обезбедување со недвижен имот.

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Канал 77 - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260 од Кривичниот законик и против прилепчаните Г.С.

Кривична пријава за лихварство за двајца прилепчани

Стандард - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, предвидено и ...

Кривични пријави за прилепчани за лихварство...

Н.Македонија - 13.09.2017

Кривични пријави за прилепчани за лихварство Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична ...

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Точка - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260 од Кривичниот законик и против прилепчаните Г.С.

Киривични пријави за лихварство во Прилеп

Тера - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, предвидено и ...

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Кајгана - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260 од Кривичниот законик и против прилепчаните Г.С.

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

Сител - 13.09.2017

Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против прилепчаните Ј.Т. (39) и З.А.

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

А1 On - 13.09.2017

Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против прилепчаните Ј.Т. (39) и З.А.

Пријави за лихвари од Прилеп, им го земале имотот на должниците ако неможеле да платат

МКД - 13.09.2017

Четворица прилепчани добија кривични пријави поради сомнение дека сториле кривично дело лихварство. Надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А.

Кривични пријави за лихварство за четворица прилепчани

Либертас - 13.09.2017

Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против прилепчаните Ј.Т. (39) и З.А.

Tефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Скопје24 - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260 од Кривичниот законик и против прилепчаните Г.С.

Пријави за лихвари од Прилеп, им го земале имотот на должниците ако неможеле да платат

10без10 - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело лихварство, предвидено и казниво ...

Кривична пријава за двајца прилепски лихвари

Локално - 13.09.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, предвидено и ...

Четворица прилепчани обвинети за лихварство

Таратур - 13.09.2017

Четворица прилепчани денес добија кривични пријави под сомнение дека сториле кривично дело лихварство, соопштија од МВР. Прилепчаните Ј.Т. и З.А. во периодот од 2012 до денес на лица кои се наоѓале во тешка материјална состојба им давале пари на ...