TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сосема нормално е тоа што некои момчиња ја обожаваат розовата боја

Кафе пауза - 20.03.2017

Не постојат научни докази дека бојата и полот се вродено поврзани. Експертите од различни области се согласуваат дека поделбата на боите, односно верувањето дека розовата е женска, а сината машка боја, настанало како последица на модните трендови од ...

Еве која БОЈА ќе биде во тренд оваа пролет (ФОТО)

Exclusive.mk - 20.03.2017

Пријатна пастелна нијанса ќе ги преплави улиците оваа пролет и лето, а бојата најлесно се опишува како розово пепелава (dusty pink). Сите оние кои не се љубители на препознатливата розова боја ќе се вљубат во оваа суптилна и смирена нијанса, која ...