TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невреме во Грција - евакуриани македонски туристи

Телма - 17.07.2017

Дваесетина минути траела неизвесноста дали водената стихија ќе ги сруши и ѕиданите толети во кои се засолниле стотина туристи во кампот „Калимици“, на вториот крај на Халикиди во Грција. Потресните сведоштва за Телма ги раскажа семејстовото ...

Прва жртва на невремето во Грција, едно македонско семејство побарало помош од Конзулатот

Фокус - 17.07.2017

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција. Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо.

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја – Невремето направи хаос на Халкидики

МК News - 17.07.2017

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти и Торони се поплавени.

(ВИДЕО) Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја

Фактор - 17.07.2017

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти и Торони се поплавени.

СЕ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ! Што се случува во Грција?

Бизнис Вести - 17.07.2017

Денес (17.07.2017) како што најавуваат грчките медиуми Грција е зафатена од силно невреме кое носи се пред себе, ова невреме е проследено со силни поројни дождови, силни грмежи, ветришта и град.

Невреме и поплави на Халкидики, туристите се евакуираат

Фокус - 17.07.2017

Силно невреме со пороен дожд кој предивика поплави го зафати Халкидики. Најпогоден е вториот крак, а туристите и жителите се евакуираат. По улиците течат реки вода кои на некои места достигнуваат и неколку метри.

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи

МКД - 17.07.2017

Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите.

(ВИДЕО-ФОТО) „ЕСЕН ВО ГРЦИЈА“: Силен дожд, ветер, поплави,15°C...

Фактор - 17.07.2017

Силното време, дожд и силен ветар во Грција направила проблеми за туристите, а поедини места дури имаат и проблеми со поплави. На социјалните мрежи фотографии од невремето објавија многу српски туристи, а најкритично според метеоролозите таму ќе ...

Повторно невреме во Грција – туристите загрижени – еве каква е состојбата сега (Фото)

МК News - 17.07.2017

Околу 16 ќасот започнало ново невреме во Торини Грција каде има и македонски туристи. уличките се претворени во река, туристите се на погорните катови во објектите. Возилата кои биле паркирани пред сместувачките капацитети се под ...

Метеоролозите предупредуваат на поплави во Грција и порачуваат македонските туристи да внимаваат

еМагазин - 17.07.2017

До крајот на денешниот ден во повеќе градови на Грција се очекува да има поројни врнежи од дожд проследени со силни грмежи, ветер и град, пишува Mетеoмакс. Се очекува да наврнат 100 литри на метар квадратен, а на некои места и преку 200 л/м2 кој ќе ...

ЕВАКУИРАНИ И МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ – Поплави ја однесоа и плажата во Грција (Фото)

МК News - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа

Пулс24 - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во ...

Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва

Press24 - 17.07.2017

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција. Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо.

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја (ВИДЕО)

Press24 - 17.07.2017

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти и Торони се поплавени.

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 17.07.2017

Оштетени се многу автомобили на туристите. Туристи кои биле сместени на првите катови од објектите биле евакуирани. Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција.

Евакуирани и македонски туристи, поплава однесе плажа во Грција (ФОТО /Видео)

Република - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва

Турлитава - 17.07.2017

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција. Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо.

Грција под вода, има и македонски туристи во погодените подрачја

Сител - 17.07.2017

Освен Срби во Грција има и многу македонски туристи во местата погодени од невремето. Македонски туристи има во близина на селото Каламитци. На социјалните мрежи македонските туристи пишуваат дека Сарти и Торони се поплавени.

Евакуирани и македонски туристи: Поплави ја однесоа плажата во Грција

Телевизија Нова - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Страшни сцени од Халкидики: Евакуирани туристи, поплавени хотели, автомобили, улици

Сител - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Евакуирани македонски туристи, поплави однесоа плажа во Грција

Вечер - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Поплава во Грција - невремето однесе цела плажа, евакуирани и македонските туристи (фото+видео)

Канал5 - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.

Евакуирани и македонски туристи

Тера - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.

ГАЛЕРИЈА: Поплавата во Грција однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Press24 - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.