TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијалков пред Апелација вети дека нема да бега од Македонија

Телма - 17.07.2017

Не помислувам да бегам бидејќи сум невин и тоа ќе се докаже одговори екс директорот на УБК, Сашо Мијалков на документите кои обвинителите од СЈО им ги покажаа на апелационите судии, а според кои тој има стан и фирма во Чешка.

Апелација ќе одлучува за пасошот на Мијалков

Алсат-М - 17.07.2017

„Давам збор под целосна материјална и кривична одговрност дека на секој повик од судот, ќе се јавувам уредно“. Вака екс директорот на тајната полиција Сашо Мијлков ги убедуваше апелациските судии дека нема да побегне од Македонија.

Телохранител на екс фукционер претепал жена

24 Вести - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци – дознава ТВ 24. Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

Нова ТВ - 17.07.2017

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“, вака поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се бранеше пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд на денешната јавна седница ...

Мијалков: Редовно ќе се јавувам во суд, верувам во неговата објективност

24 Вести - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница се расправаше по жалбата на СЈО за мерката притвор којашто се бараше за него, како обвинет во споениот случај „Таргет“ и ...

Новинар го праша Мијалков дали чувствува грижа на совест! Еве како изреагира тој

Бизнис Вести - 18.07.2017

Новинар го праша Мијалков дали чувствува грижа на совест! Еве како реагираше тој: ...

Мијалков дојде во Апелација, си го бара пасошот назад

ТВ21 - 17.07.2017

Екс првиот човек на УБК, Сашо Мијалков се појави во скопскот апелационен суд. Пред кривчен Совет се најде и жалбата на СЈО за неопределениот притвор за него, а и тој се жали заради определените мерки.

Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица

+инфо - 17.07.2017

Жената дошла во оваа полициската станица со намера да пријави дека претходно била физички малтретирана од истото лице. Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите ...

Мијалков во Апелација за барањето на СЈО за притвор

Р.С.Европа - 17.07.2017

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков денеска се појави во Апелациониот суд каде се одлучува по жалбата на СЈО за неопределување на бараната мерка притвор. Мијалков се пожали на одземањето на неговиот пасош и посочи дека на секој повик на судот ќе ...

Мора ли секој криминалец да знае кај е Мијалков во секој момент, вели Шврговски за неможноста СЈО да го најде на ...

Сакам да кажам - 17.07.2017

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, за кого Специјалното обвинителство сега пред Апелациониот суд Скопје бара изрекување мерка притвор, вети пред Судот „под полна материјална, морална и кривична одговорност“ ...

Мијалковски и Давидов добија ФИБА-беџ

SportMedia - 17.07.2017

Иван Мијалковски и Александар Давидов ја збогатија македонската листа на судии со знакот на ФИБА. Овој двоец неодамна успешно го мина тестирањето во Загреб, и откако положија, се здобија со таканаречена бела лиценца, која важи две години.

(ВИДЕО) Сашо Мијалков: Невин сум

Макфакс - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнување, Сашо Мијалков, дојде денеска во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност

Фокус - 17.07.2017

Фактот дека обвинетиот Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, создава опасност од негово бегство, истакна обвинителката Ленче Ристоск а на денешната јавна седница во Апелација, каде се рзгледува нивната жалба за одредување на притвор.

Мијалков го побара пасошот назад, СЈО стои на своето барање за притвор...

Н.Македонија - 17.07.2017

Мијалков го побара пасошот назад, СЈО стои на своето барање за притвор Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков пред Апелација побара да му се врати пасошот и вети дека уредно ќе се појавува на суд, а Специјалното јавно обвинителство побара да се уважи ...

Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица

Фокус - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ ...

Мијалков тврди дека е невин и дека тоа ќе се докаже

Слободен Печат - 17.07.2017

Поранешниот директор на УБК тврди дека е невин по сите обвиненија на СЈО и тоа ќе го докаже пред сите судии. Мијалков изјавува дека одговарал на секој повик од СЈО и дека двапати менувал авионски карти за да дојде на распит.

Мијалков убеден во својата невиност

Стандард - 17.07.2017

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, во Апелациониот суд денеска, каде се расправа по жалбата на СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот, рече дека е убеден во својата невиност и ...

Мијалков вети дека нема да бега од Македонија

Локално - 18.07.2017

Не помислувам да бегам бидејќи сум невин и тоа ќе се докаже одговори екс директорот на УБК, Сашо Мијалков на обвинувањата на СЈО пред апелационите судии, информира Телма. „Ревносно и совесно одговарав на секој телефонски повик на обвинителките и ...

(ВИДЕО) Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица

Локално - 17.07.2017

Tелохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ24. Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

Мијалков: Убеден сум во својата невиност, немам зошто да бегам

МКД - 17.07.2017

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“, рече поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков во Апелацискиот суд на денешната јавна седница.

Мијалков тврди дека е невин и вели ќе се јавува на суд

Фактор - 17.07.2017

Екс директорот на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница се расправаше по жалбата на СЈО за мерката притвор којашто се бараше за него, како обвинет во споениот случај „Таргет“ и „Тврдина“.

Телохранител на Мијалков нападнал жена со тупаници

Фактор - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ 24. Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

(ВИДЕО) Сашо Мијалков во Апелација: Невин сум, затоа и не бегам

Либертас - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнување, Сашо Мијалков, дојде денеска во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Мијалков: Јас сум убеден во мојата невиност

+инфо - 17.07.2017

Давам збор под кривична и материјална одговорност дека ќе бидам достапен за судот, изјави денеска обвинетиот Сашо Мијалков. Секогаш одговарав на нивните повици. На повик на Катица Јанева во два наврата менував карти и се враќав предвреме од ...

(ВИДЕО) Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

А1 On - 17.07.2017

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната јавна седница во Апелациониот суд каде се разгледуваат жалбите на СЈО за неодредувањето мерка притвор за обвинетите.

Телохранител на екс фукционер претепал жена

10без10 - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци – дознава ТВ 24. Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

Локално - 17.07.2017

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“, вака поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се бранеше пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд на денешната јавна седница ...

(ВИДЕО) Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица

Либертас - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ24. A Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

Сашо Мијалков: Невин сум

Точка - 17.07.2017

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, дојде денеска во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Канал 77 - 17.07.2017

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната јавна седница во Апелациониот суд каде се разгледуваат жалбите на СЈО за неодредувањето мерка притвор за обвинетите – ...

ВО СУД: Сите се невини и ветуваат дека нема да бегаат од правдата!

Фактор - 18.07.2017

„Невин сум, нема да бегам“, ова се зборовите на сите обвинети во предметите на СЈО, кои досега се појавија во судница и кои бараат судот да им ги врати пасошите што им се одземени како мерки на претпазливост.

Мијалков: Немам вина и затоа немам причини да бегам

Нетпрес - 17.07.2017

Совесно се јавував на секој повик во СЈО, на последниот повик се вратив порано од пат што е доволен аргумент дека нема да ја напуштам државата поради тоа што сум убеден во својата невиност, рече Мијалков Нема зошто да бегам.

Мијалков даде збор дека редовно ќе се јавува во суд

Мета - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, денеска пред тричлениот совет на Апелацискиот суд Скопје изјави дека нема зошто да бега од државата, бидејќи е убеден во својата невиност и оти верува дека во ...

Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица?

Слободен Печат - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ24 . Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.

Мијалков пред Апелација тврдеше дека е невин

Таратур - 18.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, дојде вчера во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО за одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Сашо Мијалков не оди во притвор, останува само без пасош

Фокус - 18.07.2017

Сашо Мијалков , првообвинет во случаите „Таргет“ и „Тврдина“, останува само без својот пасош. За него СЈО бараше притвор, но притвор добија само вработените во МВР кои се обвинети за негови соработници.

Мијалков ветил дека редовно ќе се јавува пред органите на прогонот

Позитив.мк - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, денеска пред тричлениот совет на Апелацискиот суд Скопје изјави дека нема зошто да бега од државата, бидејќи е убеден во својата невиност и оти верува дека во ...

Телохранител на Мијалков претепал жена пред полициска станица Карпош

Нова ТВ - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, јавува ТВ 24. Како што пишува медиумот инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската ...

Мијалков даде збор дека редовно ќе се јавува во суд

10без10 - 17.07.2017

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, денеска пред тричлениот совет на Апелацискиот суд Скопје изјави дека нема зошто да бега од државата, бидејќи е убеден во својата невиност и оти верува дека во ...

Телохранителот на Мијалков претепал жена пред полициска станица

Бриф - 17.07.2017

Телохранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, претепал женско лице пред очите на своите колеги полицајци, дознава ТВ24. Инцидентот се случил минатиот викенд пред полициската станица Карпош.