TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Студент на Харвард предал рап албум како дипломски труд

Алсат-М - 19.05.2017

Студент на престижниот американски универзитет Харвард го предал својот дебитантски рап албум како дипломски труд, за што добил многу пофалби. Од Харвард велат дека Обаси Шо е првиот студент во историјата на универзитетот кој на катедрата за ...

Харвард: Студент за дипломска приложил рап албум

Макфакс - 19.05.2017

Студент на престижниот американски универзитет Харвард како дипломска работа го приложил својот дебитански рап албум. Како што пренесува Асошијетед прес, студентот Обаси Шо е првиот во историјата на универзитетот, кој на одделот за англиски јазик, ...

Харвардски дипломски труд, Рап албум

Кајгана - 19.05.2017

Студент на престижниот американски универзитет Харвард како дипломска работа го приложил својот дебитантски рап албум. Како што пренесува Associated Press студентот Обаси Шо е првиот во историјата на универзитетот кој на одделот за англиски јазик, ...