TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

+инфо - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени. Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три ...

Шест жртви, од кои две деца, во уривањето на зградата во Русија (ВИДЕО)

Нетпрес - 10.11.2017

Шест лица од кои две се деца загинале а уште три лица, меѓу кои едно е дете, се повредени во делумното уривање на зграда од девет катови во четвртокот попладнето во градот Ижевск, илјада километри источно од руската престолнина Москва, објавија во ...

Најмалку тројца загинати при уривање на зграда во Русија

Р.С.Европа - 09.11.2017

Руските власти соопштија дека најмалку три лица загинале, а три други се повредени при делумен пад на зграда во западниот град Изхевск. Регионалните власти информираа дека дел од девекатницата се урнал денеска по екслозијата што се претпоставува ...

Русија: Експлозија сруши зграда, загинаа три лица

Макфакс - 09.11.2017

Три лица загинаа, а четворица – вклучувајќи и еден спасител, се повредени при делумно уривање на станбена зграда во рускиот град Ижевск. Официјални лица од градот веруваат дека најверојатно причина за рушењето е експлозија на природен гас.

ВИДЕО: Екплозија од гас урна зграда во Русија, најмалку тројца мртви

А1 On - 09.11.2017

Најмалку три лица загинаа во градот Ижвеск во Русија при рушење на зграда известија од министерството за здравство. Од таму се сомневаат дека може да има уште жртви затрупани под урнатините.

Најмалку тројца загинати при уривање на зграда во Русија

Newsroom - 09.11.2017

Најмалку три лица загинаа денеска, а уште три се повредени кога делумно се урна зграда на западот на Русија, соопштија властите. Властите во градот Ижевск веруваат дека причина за уривањето најверојатно е експлозија на природен гас.

(Видео) Русија: Десетици затрупани при експлозија во деветкатна зграда

Макфакс - 09.11.2017

Деветкатна станбена зграда во градот Ижевск, Русија, делумно се урна по силна експлозија. Се стравува дека десетици луѓе се заробени под урнатините. Како што пренесува „Индипендент“, уништени се 32 стана, а причина за несреќата најверојатно е ...

Русија: Експлозија урна дел од зграда, едно лице загина, две се повредени

Алфа - 09.11.2017

Во рускиот град Ижевск денеска се урна дел од станбена зграда при што загина едно лице, а две се повредени. Во рускиот град Ижевск денеска се урна дел од станбена зграда при што загина едно лице, а две се повредени.

Русија: Експлозија урна зграда, десетици лица се затрупани

Курир - 09.11.2017

Експлозијата уништи 32 стана. Причината за несреќата најверојатно е експлозија на гас. Досега се извлечени две тела, а операцијата за спасување е во ...

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Сител - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран.

Русија: Експлозија сруши зграда, загинаа три лица

Вечер - 09.11.2017

Три лица загинаа, а четворица – вклучувајќи и еден спасител, се повредени при делумно уривање на станбена зграда во рускиот град Ижевск. Официјални лица од градот веруваат дека најверојатно причина за рушењето е експлозија на природен гас.

ВИДЕО: Екплозија од гас урна зграда во Русија, најмалку тројца мртви

Орбис - 09.11.2017

Најмалку три лица загинаа во градот Ижвеск во Русија при рушење на зграда известија од министерството за здравство. Од таму се сомневаат дека може да има уште жртви затрупани под урнатините.

Русија: Десетици затрупани при експлозија во деветкатна зграда

Точка - 09.11.2017

Деветкатна станбена зграда во градот Ижевск, Русија, делумно се урна по силна експлозија. Се стравува дека десетици луѓе се заробени под урнатините. Како што пренесува „Индипендент“, уништени се 32 стана, а причина за несреќата, најверојатно, е ...

Русија: Експлозија урна зграда, десетици лица се затрупани

Нетпрес - 09.11.2017

Деветкатница во станбен блок во рускиот град Ижевск, делумно се урна по силна експлозија. Се стравувања дека десетици луѓе се под урнатите. Експлозијата уништи 32 стана. Причината за несреќата најверојатно е експлозија на гас.

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Алсат-М - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран.

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Курир - 10.11.2017

Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран. Како што јави МИА, во Ижевск вчера околу 16.30 часот делумно се урна зграда, а локалните власти наведоа дека најверојатно тоа е последица од експлозија на плинска боца.

Експлозија во зграда – има мртви

Sky - 09.11.2017

Три лица загинаа, а четворица – вклучувајќи и еден спасител, се повредени при делумно уривање на станбена зграда во рускиот град Ижевск. Официјални лица од градот веруваат дека, најверојатно, причина за рушењето е експлозија на природен гас.

Владата ќе ја укине забраната за продажба на алкохол после 19 часот

еМагазин - 06.12.2017

Ќе се укинува забраната за продажба на алкохол после 19 часот во продавниците. Владата на вчерашната седница одлучи да се укине и лиценцата за алкохол и тој да може да се продава насекаде, како што беше порано.

Шест загинати при уривање на дел од зграда во Русија

А1 On - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда во Ижевск, Русија, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени. Се уште не се пронајдени две лица. Сите повредени се тинејџери, а едниот е ...

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Локално - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран.

Русија: Експлозија сруши зграда, загинаа три лица

Точка - 09.11.2017

Три лица загинаа, а четворица – вклучувајќи и еден спасител, се повредени при делумно уривање на станбена зграда во рускиот град Ижевск. Официјални лица од градот веруваат дека, најверојатно, причина за рушењето е експлозија на природен гас.

Русија: Експлозија урна зграда, десетици лица се затрупани...

Н.Македонија - 09.11.2017

Русија: Експлозија урна зграда, десетици лица се затрупани Деветкатница во станбен блок во рускиот град Ижевск, делумно се урна по силна експлозија. Се стравувања дека десетици луѓе се под урнатите. Експлозијата уништи 32 стана.

Шест загинати при уривање на дел од зграда во Русија

Орбис - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда во Ижевск, Русија, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени. Се уште не се пронајдени две лица. Сите повредени се тинејџери, а едниот е ...

Шест лица загинаа при уривање на зграда во Русија

Newsroom - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран.

Експлозија во Русија урна зграда, десетици лица се затрупани

Press24 - 09.11.2017

Деветкатница во станбен блок во рускиот град Ижевск, делумно се урна по силна експлозија. Се стравувања дека десетици луѓе се под урнатите. Експлозијата уништи 32 стана. Причината за несреќата најверојатно е експлозија на гас.

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Алфа - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од ...

Русија: Експлозија урна зграда, десетици лица се затрупани (Видео)

Република - 09.11.2017

Деветкатница во станбен блок во рускиот град Ижевск, делумно се урна по силна експлозија. Се стравувања дека десетици луѓе се под урнатите.Експлозијата уништи 32 стана. Причината за несреќата најверојатно е експлозија на гас.

Шест лица загинаа при уривање на дел од зграда во Русија

Либертас - 10.11.2017

Биланост на жртви од експлозија во станбена зграда, при што се урна дел од објектот, се искачи на шест, додека три лица се повредени, а двајца се уште не се пронајдени. Сите повредени се тинејџери, а едниот е хоспитализиран.

Експлозија на плин урна зграда, десетици лица се затрупани

БркајРабота - 09.11.2017

Деветкатница во станбен блок во рускиот град Ижевск, делумно се урна по силна експлозија. Се стравувања дека десетици луѓе се под урнатите. Експлозијата уништи 32 стана. Причината за несреќата најверојатно е експлозија на гас.