TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поминаа осум години од трагедијата на Енке

SportMedia - 10.11.2017

На денешен ден, пред точно осум години се случи една спортска трагедија. Животот си го одзема германскиот репрезентативен голман, Роберт Енке. На 10 ноември 2009 година, тогашниот голман на Хановер се фрли под воз.

Мертесакер со трогателно писмо се потсети на својот пријател Енке (Фото)

Дерби - 10.11.2017

Веста за самоубиството на Роберт Енке ја шокираше комплетната спортска јавност во 2009 година, а бидејќи од кобниот 10-ти ноември за поранешниот голман на германската фудбалска репрезенација денеска поминаа точно осум години, неговиот добар и близок ...