TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јужна Кореја ѝ нуди дијалог на Северна Кореја

Deutsche Welle - 17.07.2017

Сеул, обидувајќи се да ги надмине тензиите во односите со Северна Кореја, на соседот му понудил разговори околу воени прашања. Ако предлогот биде прифатен, можна е средба на претставници на двете земји уште оваа недела.

Јужна Кореја предлага разговори со Северна Кореја

Р.С.Европа - 17.07.2017

Јужна Кореја предложи одржување воени разговори со Северна Кореја за запирање на непријателските активности во близина на нивната заедничка граница. До ова доаѓа по серијата ракетни тестови од страна на Северна Кореја во изминативе неколку недели ...

Јужна Кореја со предлог за намалување на тензиите на границата со Северна Кореја

+инфо - 17.07.2017

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на ...

Сеул предлага нови преговори со Пјонгјанг

Нетпрес - 17.07.2017

Доколку се одржи оваа средба, тоа ќе претставува први воени преговори меѓу двете земји по три години Јужна Кореја предложи нов круг воени преговори со Северна Кореја, објави министерството за одбрана во Сеул во понеделникот во обидот да се намали ...

Ким Џонг-ун испратил десетици илјади Севернокорејци во Русија

Стандард - 17.07.2017

Режимот во Пјонгјанг испратил десетици илјади Севернокорејци во Руската Федерација, за да заработи пари за својата татковина, пишува германскиот национален дневен весник „Die Welt“, повикувајќи се на медиумски извештаи.

Јужна Кореја предлага разговори со Северна Кореја

Тера - 17.07.2017

Јужна Кореја предложи одржување воени разговори со Северна Кореја за запирање на непријателските активности во близина на нивната заедничка граница. До ова доаѓа по серијата ракетни тестови од страна на Северна Кореја во изминативе неколку недели ...

Јужна Кореја со предлог за намалување на тензиите на границата со Северна Кореја

А1 On - 17.07.2017

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското Министерство за национална одбрана предложи преговорите за прекин на непријателските ...

Сеул предлага нови преговори со Пјонгјанг

Точка - 17.07.2017

Јужна Кореја предложи нов круг воени преговори со Северна Кореја, објави министерството за одбрана во Сеул во понеделникот во обидот да се намали ескалацијата на тензиите на меѓусебната граница.

Северна Кореја испраќа “робови“ во Русија за да заработат за режимот

Канал5 - 15.07.2017

Русија и плаќа на Кореја за “робовите“ Луѓето се носат на север и работат и живеат во тешки услови а парите ги предаваат на своите Корејски шефови, кои подоцна ги носат во Северна Кореја и ги предаваат на државата.

Јужна Кореја со предлог за намалување на тензиите на границата со Северна Кореја

Телевизија Нова - 17.07.2017

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското Министерство за национална одбрана предложи преговорите за прекин на непријателските ...

Јужна Кореја со предлог за намалување на тензиите на границата со Северна Кореја

Либертас - 17.07.2017

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското Министерство за национална одбрана предложи преговорите за прекин на непријателските ...

Јужна Кореја со предлог за намалување на тензиите на границата со Северна Кореја

Вечер - 17.07.2017

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското Министерство за национална одбрана предложи преговорите за прекин на непријателските ...