TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цената на биткоинот падна под 7.000 долари

Денар - 10.11.2017

Цената на биткоинот падна под 7.000 долари во петокот, што претставува пад од повеќе од 5 отсто во однос на претходната сесија, објави „Ројтерс“. Бидејќи во средата достигна уште еден историски врв, криптовалутата падна за над 1.000 долари.

Биткоин, преку ноќ, падна за 1.000 долари

Локално - 10.11.2017

Криптовалутата биткоин падна под 7.000 долари, тргувајќи по цена која е за пет отсто пониска од вчерашната. Околу пладне, биткоинот на луксембуршката берза Bitstamp падна на 6.800 долари, за нешто подоцна да се заздрави на 6.870 долари, пренесе ...

Биткоин општеството ги отфрли промените во крипто-валутата

Стандард - 10.11.2017

Биткоин нема да го промени својот софтвер – промена која е планирана со месеци. Идејата за промени во софтверот имаше рана поддршка од страна на биткоин стартапи и беше наречена „Segwit2x“.

Како грешка во кодот замрзна 300 милиони долари во Etherium

IT.mk - 09.11.2017

Над 300 милиони долари се загубени по серија багови на дигитален новчаник. Намалена безбедност му овозможи на љубопитен развивач да дојде до контрола на новчаниците и по грешка да ги заклучи, пишува Guardian .

,,Доктор Пропаст'' го предвидува крајот на Биткоинот

Банкарство.мк - 09.11.2017

Единственото прашање кое се поставува деновиве е дали она кое што моментално му се случува на Биткоинот е т.н меур и дали истиот е само предвесник на крајот кој ја очекуваа оваа криптовалута. Мислењата се поделени.

ПАД ЗА БИТКОИНОТ: За колку долари се тргува денеска?

Фактор - 10.11.2017

Биткоинот „падна“ под 7.000 долари, тргувајќи се по цена која е за 5% пониска од вчерашната. Околу пладне, биткоинот на луксембуршката берза Bitstamp се намали на 6.800 долари, за нешто подоцна да се искачи на 6.870 долари, објави Ројтерс.