TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перфектната година на Кристијано Роналдо беше крунисана со „Златната топка“

Gol.mk - 08.12.2017

Десетта година по ред наградата за најдобар фудбалер на годината, која што ја доделува „Франс фудбал“, заврши во рацете или на Кристијано Роналдо, или на Лионел Меси. Оваа година, Португалецот стигна до својата петта „Златна топка“ и продолжи да ...

Кристијано Роналдо со Џорџина, мајка си и малиот син на примањето на „Златна топка“ на Ајфеловата кула

Фемина - 07.12.2017

Кристијано Роналдо се закити со петтата „Златна топка“. Талентираниот Португалец ја прими наградата на церемонија на Ајфеловата кула во Париз. „Им благодарам на моите соиграчи од Реал Мадрид.

„Златната Топка“ во рацете на Кристијано Роналдо, ЦР7 се изедначи со лутиот ривал Лео Меси

МКД - 07.12.2017

Кристијано Роналдо го доби признанието за Најдобар фудбалер во 2017 во изборот на Франс Фудбал, Португалецот се закити со петтата „Златна Топка" Како што се очекуваше, престижната индивидуална награда, „Златна Топка“ заврши во рацете на Кристијано ...

Спектакл во Париз: Видете како Роналдо ја подигна Златната топка

Таратур - 07.12.2017

Кристиано Роналдо ја освои рекордната петта Златна топка за најдобар фудбалер во 2017 година. Португалецот славеше пред Лионел Меси, кој исто така има пет Златни топки, а на третотот место е Бразилецот Нејмар.

Роналдо испрати порака по петтата „Златна топка“: Се надевам ќе продолжи битката со Меси

Дерби - 07.12.2017

Кристијано Роналдо како и што се очекуваше оваа вечер ја доби „Златната топка“ и со тоа се изедначи со Лионел Меси кога е во прашање оваа престижна награда. Португалецот на Ајфеловата кула го подигна петтото признание по што не го криеше големото ...

Роналдо по петти пат ја освои Златната топка

СуперСпорт - 07.12.2017

Кристијано Роналдо е најдобар фудбалер за оваа година во светот на фудбалот и заслужено ја доби својата петта по ред Златна топка. Со ова признание Роналдо сега се изедначи со Лионел Меси кој исто така има пет Златни топки во своите витрини.

Пеле му укажа голема чест на Роналдо со честитката за петтата „Златна топка“

Дерби - 07.12.2017

2017-та беше одлична година за Кристијано Роналдо. Португалецот ја освои втората титула во Ла Лига со Реал Мадрид во мај и потоа во јуни освои уште една титула во Лигата на шампиони. Во октомври, беше прогласен за најдобар фудбалер во изборот на ...

Сакам седум деца и седум златни топки, кажа Роналдо откако по петти пат стана фудбалер на годината

Сакам да кажам - 07.12.2017

Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата беше избран за фудбалер на годината и магазинот „Франс фудбал“ му ја врачи „Златната топка“ на церемонијата на Ајфеловата кула во Париз. На тој начин, Португалецот се израмни со Лео Меси во бројот на ...

Петта „Златна Топка“ во рацете на Роналдо

24Фудбал - 07.12.2017

Португалскиот фудбалски ас по петти пат во својата кариера ја доби оваа награда. Португалскиот репрезентативец и член на европскиот и шпански првак Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, очекувано, по петти пат во својата кариера, а четврти во последните ...

За Роналдо по петти пат Златната топка, се изедначи со Меси

Нетпрес - 07.12.2017

Португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо петти пат во кариерата ја освои Златната топка којашто ја доделува францускиот спортски магазин France Football, со што се изедначи со најголемиот конкурент Аргентинецот Лионел Меси.

Роналдо ја доби „златната топка“ и се изедначи со Меси...

Н.Македонија - 07.12.2017

Роналдо ја доби „златната топка“ и се изедначи со Меси Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ја доби престижната „златна топка“ на францускиот магазин „Франс фудбал“, наменета за најдобриот светски фудбалер на годината, на свечената ...

Кристијано Роналдо по петти пат ја освои Златната топка

Кајгана - 07.12.2017

Португалецот Кристијано Роналдо по петти пат стана добитник на Златната топка која ја доделува угледниот France Football. Овој француски магазин наградата за најдобар фудбалер на светот ја доделува уште од далечната 1956 година, а Роналдо се ...

Роналдо се израмни со Лионел Меси: Ја освои петата „Златна топка“

SportMedia - 07.12.2017

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ на францускиот магазин Франс Фудбал, за 2017 година. Ѕвездата на Реал Мадрид, втора година по ред е најдобар, оставајќи ги зад себе Лионел Меси и Нејмар.

ОФИЦИЈАЛНО: Кристијано Роналдо е освојувач на „Златната топка“ на „Франс фудбал“

Gol.mk - 07.12.2017

Португалскиот напаѓач на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е освојувач на „Златната топка“ на францускиот магазин „Франс фудбал“ за 2017 година. Реномираниот француски медиум на своето интернет издание и преку директен пренос на „„Л’Екип ТВ“ вечерва ...

Десет години „Златната топка“ е за Меси или Роналдо – има ли крај нивната хегемонија?

Gol.mk - 07.12.2017

Хегемонијата на двајцата најдобри фудбалери во модерното време Лионел Меси и Кристијано Роналдо продолжува и цели десет години ниту еден друг фудбалер не освоил „Златна топка“. Последен фудбалер кој ја примил наградата од уредникот на „Франс ...

Кристијано Роналдо ја доби петтата „Златна топка“

Екипа - 07.12.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, очекувано ја доби „Златната топка“ на „Франс Фудбал“, најголемото индивидуално признание во светот на фудбалот. Ова е петта „Златна топка“ за Португалецот, со што се израмни со Аргентинецот Лионел Меси.

(ВИДЕО) Се остварија најавите: Петта Златна топка за Кристијано Роналдо!

Спортклуб - 07.12.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо вторпат по ред и петти во кариерата ја освои Златната топка. Иако не може да постигне гол во Ла Лига, Португалецот го освои престижното признание поради одличните настапи во Лигата на шампионите пред ...

Роналдо ја освои петтата „Златна топка“

Дерби - 07.12.2017

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ на францускиот магазин „Франс Фудбал“, престижното признание до кое Португалецот успеа да стигне петти пат во својата фудбалска кариера. Французите решија церемонијата годинава да се одржи на Ајфеловата ...

„Франс Фудбал“ го потврди она што сите го знаеа: Роналдо НАЈДОБАР – Ова е листата на ТОП 10

Спортски - 07.12.2017

„Франс Фудбал“ денес го објави добитникот на „Златната топка“, а како и што се очекуваше таа му припадна на Кристиано Роналдо. За Португалецот ова беше петта „Златна топка“ со што се израмни со неговиот најголем ривал Лионел Меси кој сега заврши ...

Роналдо по петти пат избран за најдобар фудбалер на светот!

Sport 1 - 07.12.2017

Кристијано Роналдо по петти пат во својата кариера го освојува признанието за најдобар фудбалер на светот, кое го доделува францускиот дневник Франс Фудбал. Роналдо претходно го освојуваше ова признание во 2008 година, 2013, 2014 и 2016 година, а со ...

Роналдо ја освои петтата „Златна Топка“

Стандард - 07.12.2017

Големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, ја освои „Златната топка“ за фудбалер број 1 во 2017 година. Зад него останаа Лионел Меси и Нејмар. Ова е негова петта „Златна топка“ откако ја освои наградата уште во 2016, 2014, 2013 и 2008 ...

Листата од 30 кандидати за Златната топка која никогаш нема да биде надмината

Спортски - 07.12.2017

Често можеме да слушнеме дека го достигна својот врв во 90тите години од минатиот век. Тогаш, тешко можеше да се предвиди кој ќе ја освои Златната топка, за разлика од сега кога на крај сепак ќе им припадне на Меси или Роналдо.

Најдобрата екипа на фудбалери кои не ја освоиле „Златната топка“

Gol.mk - 07.12.2017

Вечерва со свечена церемонија во Париз ќе биде предадена „Златната топка“ на најдобриот фудбалер за изминатата сезона. Наградата ја доделува „Франс фудбал“, а меѓу номинираните 30 кандидати најголеми фаворити за истата се Кристијано Роналдо, Лионел ...

„Франс Фудбал“ одбројува: Ова се фудбалерите од 21 до 30 позиција!

Спортски - 07.12.2017

Во исчекување на гламурозната гала церемонија на која ќе биде доделена „Златната топка“ за најдобриот фудбалер за 2017 година, „Франс Фудбал“ веќе почна да ги објавува позициите. Имено, имаше 30 кандидати кои конкурираа за наградата фудбалер на ...

Фото: Роналдо летна за Париз со целото семејство!

Спортски - 07.12.2017

Кристиано Роналдо денес одлета за Париз со скоро целото семејство, каде што вечерва ќе се одржи церемонијата за доделување на „Златната топка“. Целото семејство денес со приватен лет од Мадрид отпатува за Париз, а покрај Роналдо во авионот беа и ...

Петта „златна топка“ за Кристијано Роналдо?...

Н.Македонија - 07.12.2017

Во октомври Роналдо го доби признанието на ФИФА за најдобар светски фудбалер на годината На Ајфеловата кула во Париз вечерва по 62. пат ќе се одржи свечената церемонија на доделувањето на престижната „златна топка“ на францускиот магазин „Франс ...

Специјално изработените копачки предвреме го открија добитникот на „Златната топка“ (Фото)

Дерби - 06.12.2017

„Франс Фудбал“ има предвидено да го објави добитникот на „Златната топка“ во текот на утрешниот ден, но сепак ова попладне меѓу светските медиуми актуелна стана една објава која и предвреме ни го долови добитникот на најпрестижната индивидуална ...

„Златната Топка“ во рацете на Кристијано Роналдо, ЦР7 се изедначи со лутиот ривал Лео Меси

Локално - 07.12.2017

Кристијано Роналдо го доби признанието за Најдобар фудбалер во 2017 во изборот на Франс Фудбал, Португалецот се закити со петтата „Златна Топка” Како што се очекуваше, престижната индивидуална награда, „Златна Топка“ заврши во рацете на Кристијано ...

Роналдо ја доби „Златната топка“

24 Вести - 07.12.2017

Кристијано Роналдо ја доби „Златната топка“ и со тоа се изедначи со Лионел Меси кога е во прашање оваа награда. Португалецот на Ајфеловата кула го подигна петтото признание по што не го криеше големото задоволство.

„Златна Топка“ без мистерија, веќе се направени специјални копачки во чест на победникот (ФОТО)

24Фудбал - 06.12.2017

Франс Фудбал утре на церемонија во Париз ќе го открие добитникот на престижната „Златна Топка“, но уште еден податок укажува на тоа дека Криситјано Роналдо ќе се закити со оваа награда Во светот на фудбалот има малку тајни, па таква е и ситуацијата ...

ФОТО: Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Курир - 06.12.2017

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи кружи слика со „копачка КР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Кристијано Роналдо ја освои петтата „Златна топка“

Шеталиште - 08.12.2017

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ за фудбалер број 1 во 2017 година. Зад него останаа Лионел Меси и Нејмар. Ова е негова петта „Златна топка“ откако ја освои наградата уште во 2016, 2014, 2013 и 2008 година.

Фото: Роналдо летна за Париз со целото семејство!

Таратур - 07.12.2017

Кристиано Роналдо денес одлета за Париз со скоро целото семејство, каде што вечерва ќе се одржи церемонијата за доделување на „Златната топка“. Целото семејство денес со приватен лет од Мадрид отпатува за Париз, а покрај Роналдо во авионот беа и ...

Церемонијата за „Златната Топка“ е утре, но веќе се појавија слики од копачки во чест на победникот (ФОТО)

МКД - 06.12.2017

На церемонија во Париз, Франс Фудбал утре ќе ја додели престижната индивидуална награда „Златна Топка", но Најк веќе има подготвени специјални копачаки во чест на победникот Кристијано Роналдо Во светот на фудбалот има малку тајни, па таква е и ...

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

А1 On - 06.12.2017

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Популарно - 06.12.2017

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.