TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕП 2020: Отворање во Рим, финале во Лондон

Канал5 - 07.12.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја објави конечната листа на градови, каде ќе се играат натпреварите од Европското првенство во 2020 година. Поради проблеми со изградбата на новиот стадион, отпадна Брисел каде требаше да се играат четири ...

Комплетирана листата на градови во кои ќе се игра ЕП 2020 година

Спортклуб - 07.12.2017

УЕФА денеска го објави конечниот список на градови во кои ќе се игра Европското фудбалско првенство 2020 година, а од првата листа која беше предложена, елиминиран беше Брисел. Со тоа и дефинитивно е јасно до ЕП ќе се игра во 12, наместо во 13 ...

Каде се ќе се игра ЕП 2020 година

Локално - 07.12.2017

УЕФА денеска го објави конечниот список на градови во кои ќе се игра Европското фудбалско првенство 2020 година, а од првата листа која беше предложена, елиминиран беше Брисел. Со тоа и дефинитивно е јасно до ЕП ќе се игра во 12, наместо во 13 ...