TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сексуалниот манијак кој беше моќник во Холивуд и малтретираше небројни актерки

Фемина - 12.10.2017

Откривањето на вистината за Харви Вајнстин, продуцентот кој сексуално малтретирал и злоупотребувал жени во Холивуд, го обиколи и шокираше светот. Досега, повеќе од 30 жени јавно ги споделија своите искуства со сексуалниот манијак, а таа бројка ...

Започна истрагата против холивудскиот моќник Вајнстин

Нетпрес - 12.10.2017

Полицијата започна истрага против влијателниот холивудски продуцент, 65-годишниот Јарви Вајнстин, што донесе големи непријатности за Демократската партија чијшто голем финансиски донатор бил, обвинет за сексуално вознемирување и силување, што според ...

Најголемиот скандал во Холивуд ќе го расплеткува Американската и Британската полиција

Канал5 - 12.10.2017

Полицијата на САД и на Велика Британија ќе го истражува случајот на холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн , осомничен за сексуална злоупотреба на најголемите филмски ѕвезди. Њујоршката полиција ќе утврдува дали од 2004 – та наваму продуцентот ...

Вајнштајн влегува во клиника, ќе ја лечи сексуалната зависност

Стандард - 12.10.2017

Харви Вајнштајн донел одлука да влезе во центар за рехабилитација во Аризона, САД, за да ја излечи сексуалната зависност. Ова е јасно од информациите за сајтот на TMZ. Првично беше распространета информацијата дека Харви избрал да се лекува во ...

По Анџелина Џоли, и Кара Делавињ била сексуално вознемирена од најмоќниот човек во Холивуд

Репортер - 12.10.2017

Продуцентот Харви Вајнштајн, кој важи за еден од најмоќните луѓе во Холивуд, се најде во големи проблеми кога многубројни познати актерки го обвинија за сексуално вознемирување. По Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу, душата си ја отвори и манекенката ...

И Кара Делевин била жртва на Вајнштајн

Стандард - 12.10.2017

25-годишната манекенка и актерка Кара Делевин исто така го обвини филмскиот продуцент Харви Вајнштајн дека се обидел да посегне сексуално кон неа, по деловна средба за филм. Во својата изјава, супермоделот тврди уште дека првично добила „крајно ...

Холивудскиот манијак остана и без сопругата ФОТО

Слободен Печат - 12.10.2017

Џорџина Чапман, сопругата на довчерашниот холивудски моќник Харви Вајнстајн, соопшти дела по 10 години брак го напушта својот сопруг. Дизајнерката по истапувањето и на другите актерки во последните денови, во кои го обвинуваат Вајнстајн за сексуална ...

Се поголем број жени го обвинуваат Вајнстин за силување

Локално - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Стрмоглав пад на холивудскиот продуцент Вајнштајн

Глас на Америка - 11.10.2017

Три жени го обвинуваат за силување Скандалот на влијателниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн со сексуални напади, сега вклучува и обвинувања за силувања три жени. „Њујоркер“ објави извештај против Вајнштајн, кој веќе е обвинет од 13 жени, дека ...

Сопругата на скандалозниот продуцент се разведува од него

Локално - 11.10.2017

Џорџина Чепмен ги нарече неговите постапки “непростливи” Сопругата на продуцентот Харви Вајнштајн, Џорџина Чапман, одлучи да го прекине бракот со него, откако дозна за неговите дела. Вајнштајн беше отпуштен од сопствената компанија по скандалот што ...

Дали падот на моќниот продуцент Вајнстајн значи крај на брендот „Маркеза“

Stylist - 11.10.2017

Џорџина Чепмен, дизајнерката и косопственичка на модниот бренд „Маркеза“ соопшти дека се разведува од сопругот, продуцентот и еден од најмоќните личности во Холивуд, Харви Вајнстајн, откако конечно се разоткри она што со години беше јавна тајна во ...

И Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу открија дека биле сексуално малтретирани од холивудскиот моќник Харви Вајнстин

Сакам да кажам - 11.10.2017

Чекаа со години за да зборуваат, но две од најмоќните жени во Холивуд можеби помогнаа да се запечати судбината на Харви Вајнстин, моќниот ексдиректор на филмското студио „Мирамакс“. Гвинет Палтроу и Анџелина Џоли ги додадоа своите лични сведоштва за ...

Скандал го тресе Холивуд – продуцент ги злоставувал најголемите ѕвезди

Канал5 - 11.10.2017

Најголемите холивудски ѕвезди биле сексуално злоставувани од продуцентот Харви Вајнштајн . Неговата сопруга Георгина Чепман , откако ги слушна сведочењата на холивудските ѕвезди , побара развод од пордуцентот , иако со него поминала 10 години во ...

Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу биле сексуално вознемирувани од страна на Вајнстин

Кајгана - 11.10.2017

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнстин доби отказ од компанијата која тој самиот ја основаше, голем број актерки почнаа да се пријавуваат како жртви на сексуално вознемирување од страна на 65-годишникот.

И Кара Делевин била на листата на жртви на Вајнштајн

БркајРабота - 12.10.2017

25. годишната манекенка и актерка Кара Делевин исто така го обвини филмскиот продуцент Харви Вајнштајн дека се обидел да посегне сексуално кон неа, по деловна средба за филм. Имено, супермоделот тврди уште дека првично добила „крајно непријатен ...

Мрачното откритие за холивудски моќник ги тресе Клинтон и Обама

Нетпрес - 11.10.2017

Откритието на дневниот весник The New York Times дека еден од најмоќните продуценти во Холивуд, 65-годишниот Харви Вајнстин со децении сексуално ги вознемирувал одредени актерки, доби и политичка конотација, откако неговите постапки за коишто ...

Гвинет Палтроу и Анџелина Џоли се дел од жртвите на Харви Вајнштајн

Стандард - 11.10.2017

Холивудскиот секс скандал со познатиот филмски продуцент, Харви Вајнштајн стекнува поголеми размери – светски познатите актерки Гвинет Палтроу и Анџелина Џоли се приклучија на жртвите од сексуалното вознемирување на продуцентот.

Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу се уште едни жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Точка - 11.10.2017

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и тие биле жртви на ...

Џоли и Палтроу биле сексуално злоставувани од холивудски продуцент

Курир - 11.10.2017

Двете актерки изјавиле дека инцидентите се случиле на почетокот на нивните кариери. Тие се здружија и го обвинија Вајнстајн за злоставување. Тој вчера ги демантираше обвинувањата за силување кои ги објави магазинот The New Jorker.

Се поголем број жени го обвинуваат Вајнстин за силување

Телевизија Нова - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу открија дека биле сексуално малтретирани од холивудскиот моќник Харви Вајнстин

Локално - 11.10.2017

Чекаа со години за да зборуваат, но две од најмоќните жени во Холивуд можеби помогнаа да се запечати судбината на Харви Вајнстин, моќниот ексдиректор на филмското студио „Мирамакс“. Гвинет Палтроу и Анџелина Џоли ги додадоа своите лични сведоштва за ...

Харви Вајнстин сексуално ги вознемирувал Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу

+инфо - 11.10.2017

По скандалот, сопругата на Вајнстин објави дека го напушта, барајќи развод. Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнстин доби отказ од компанијата која самиот ја основал, голем број актерки почнаа да се пријавуваат како негови жртви на сексуално ...

Нов скандал во Холивуд: Џоли и Палтроу биле сексуално злоставувани од холивудски продуцент

Press24 - 11.10.2017

Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу се последните актерки кои најверојатно се жртви на сексуално злоставување од Холивудскиот продуцент, Харви Вајнстајн, јавува Би-Би-Си. Двете актерки изјавиле дека инцидентите се случиле на почетокот на нивните кариери.

Сè поголем број жени го обвинуваат Вајнстин за силување

+инфо - 12.10.2017

Меѓу нив се и добитничките на Оскар Гвинет Палтроу, Мира Сорвино и Анџелина Џоли. По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека ...

Шок: Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу во младоста биле сексуално злоставувани!

Попара - 12.10.2017

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнстин доби отказ од компанијата која тој самиот ја основаше, голем број актерки почнаа да се пријавуваат како жртви на сексуално вознемирување од страна на 65-годишникот.

Нов скандал во Холивуд: Џоли и Палтроу биле сексуално злоставувани од холивудски продуцент

Република - 11.10.2017

Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу се последните актерки кои најверојатно се жртви на сексуално злоставување од Холивудскиот продуцент, Харви Вајнстајн, јавува Би-Би-Си. Двете актерки изјавиле дека инцидентите се случиле на почетокот на нивните кариери.

Холивудски скандал: Анџелина Џоли и Гвинет Полтроу меѓу десетиците жени кои го обвинија Вајнстин за сексуално ...

Скопје24 - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Гвинет Палтроу, Мира Сорвино и Анџелина Џоли го обвинуваат Вајнстин за силување

МК News - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Се поголем број жени го обвинуваат Вајнстин за силување

А1 On - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Анџелина Џоли и Гвинет Полтроу меѓу десетиците жени кои го обвинија Вајнстин за сексуално вознемирување

Либертас - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

По Џоли и Палтроу: Расте бројот на жени кои го обвинуваат легендарниот продуцент Вајнстин за сексуално злоставување

еМагазин - 12.10.2017

По истражувачкиот текст што беше објавен во „Њујорк тајмс“ минатата недела, во текот на изминатите неколку дена, 29 жени досега изнесоа во јавност обвинение дека легендарниот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.

Њујорк и Лондон отвораат истраги против познатиот продуцент Вајнстин

Курир - 12.10.2017

Полицијата во Њујорк соопшти дека повторно да го отвора случајот против оскаровецот од 2004 година, но не кажа за што се работи. Според американските медиуми, случајот се базира на обвиненија за сексуален напад врз жена.

Отворени истраги во Њујорк и Лондон против Вајнстин

А1 On - 12.10.2017

Американската и британската полиција денеска соопштија дека почнуваат истрага по тврдењата на 29 жени дека холивудскиот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал. Полицијата во Њујорк соопшти дека повторно да го отвора случајот против ...

Отворени истраги во Њујорк и Лондон против Харви Вајнстин...

Н.Македонија - 12.10.2017

Отворени истраги во Њујорк и Лондон против Харви Вајнстин Американската и британската полиција денеска соопштија дека почнуваат истрага по тврдењата на 29 жени дека холивудскиот продуцент Харви Вајнстин сексуално ги злоставувал.