TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Range Rover Sport P400e може да вози и на батерии

Automedia - 06.10.2017

Range Rover Sport P400e е првиот модел на британската марка кој поседува приклучок за полнење на батериите. Досегашниот дизел-хибрид заминува, на неговото место пристига современ плагин-хибрид кој според производителот минува до 50 километри на ...

Обновен Range Rover Sport – нови сензори, диоди и хибрид

Авто Плус - 06.10.2017

Сегашната генерација на Range Rover Sport се појави речиси една година по големиот Range Rover, па време беше за дотерување Сегашната генерација на Range Rover Sport се појави речиси една година по големиот Range Rover, па време беше за дотерување.