TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судир на воз и автобус во Русија, најмалку 21 загинат

24 Вести - 06.10.2017

Голема сообраќајна несреќа во Русија. Повеќе од 20 луѓе загинаа откако воз удри во автобус на железнички премин. Несреќата се случила на околу 200 километри источно од Москва. Регионалното Министерство за внатрешни работи соопшти дека автобусот се ...

Воз преполови автобус , најмалку 16 загинати(ВИДЕО)

Канал5 - 06.10.2017

Најмалку 16 лица загинаа , а десетици се повредени , кога воз налета на автобус од Казахстан во близина на Рускиот град Владимир. Несреќата се случила во 3.30 часот по локално време , кога од непознати причини возот налетал на автобусот , во кој се ...

Воз налета на автобус: Најмалку 19 жртви межу кои и едно дете

Сител - 06.10.2017

Најмалку 19 луѓа загинаа при судар на воз и автобус во близина на градот Владимир во Русија 180 километри североисточно од Москва, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу загинатите е и едно дете, а две деца се во критична состојба.

Судир на воз и автобус во Русија, 16 загинати

Р.С.Европа - 06.10.2017

Најмалку 16 луѓе загинаа рано изутрината кога воз удри во автобус со узбекистански патници на железнички премин кај градот Владимир, 190 километри источно од Москва, информира полицијата. Во автобусот со казахстански регистарски таблички имало 55 ...

Русија: Во судир меѓу воз и автобус загинаа 19 лица

Макфакс - 06.10.2017

Најмалку 19 лица загинаа при судир помеѓу воз и автобус недалеку од рускиот град Владимир, источно од Москва, соопштуваат регионалните руски власти. „Според најновите информации, 19 лица загинаа во судирот“, изјави за ТАСС шефот на регионалната ...

Вознемирувачки: Автобус се расипа на пруга, на него налета воз – загина 21 лице (видео)

Таратур - 06.10.2017

Најмалку 21 лице загина ноќта четврток спроти петок кога во автобус, кој се расипа додека преминуваше преку железничка пруга, удри воз кој во тој момент налета на местото каде што заглави автобусот.

Најмалку 16 мртви во судар на воз и автобус во Русија

Точка - 06.10.2017

Најмалку 16 лица, меѓу кои едно дете, загинале ноќта кон петокот во судар на автобус и воз во областа Владимир, во близина на руската престолнина Москва, соопшти Истражниот комитет. Пет патници со различни степени на повреди се пренесени во ...

Трагедија во Русија: Во судир на воз и автобус загинаа 19 луѓе

Newsroom - 06.10.2017

Најмалку 19 луѓе загинаа во судир на воз и автобус во близина на градот Владимир, источно од Москва, соопшти денес регионалните руски власти. Шефот на регионалната здравствена служба во изјава за TASS кажал: „Според последните информации, 19 луѓе го ...

Во судир на воз и на автобус во Русија загинаа 19 лица

Мета - 06.10.2017

Најмалку 19 лица загинаа во судир на автобус и на воз во близина на градот Владимир, источно од Москва, соопштија денеска регионалните власти. – Според најновите информации, 19 лица загинаа – изјави шефот на регионалната здравствена служба, ...

19 лица загинаа во сообраќајна несреќа меѓу воз и автобус во Русија

Стандард - 06.10.2017

Најмалку 19 лица загинаа откако автобус и воз се судрија во Владимирскиот регион на Русија. Повредените се пет лица, вклучувајќи и две деца, објави Скај Њуз. Сите жртви биле патници во автобусот.

Воз налета на автобус: Најмалку 19 жртви меѓу кои и едно дете

Exclusive.mk - 06.10.2017

Најмалку 19 луѓа загинаа при судар на воз и автобус во близина на градот Владимир во Русија 180 километри североисточно од Москва, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу загинатите е и едно дете, а две деца се во критична состојба.

(ВИДЕО) Ужас: Воз удри во автобус, има многу мртви и повредени

Локално - 06.10.2017

Најмалку 19 лица загинаа како резултат на судир меѓу автобус и патнички воз на премин во Владимирскиот регион во Русија. Локалните власти објавија дека несреќата се случила во 3:30 часот на железнички премин во областа на станицата Покров , објави ...

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

Телевизија Нова - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Ова го соопштија здравствени власти од градот Владимир, кој се наоѓа 178 километри источно од Москва.

Во судир меѓу воз и автобус загинаа 19 лица – детали за страшната несреќа што ја погоди Русија!

Sky - 06.10.2017

Најмалку 19 лица загинаа при судир помеѓу воз и автобус недалеку од рускиот град Владимир, источно од Москва, соопштуваат регионалните руски власти. „Според најновите информации, 19 лица загинаа во судирот“, изјави за ТАСС шефот на регионалната ...

Поради само еден непромислен чекор, воз налетал на автобус!

Точка - 06.10.2017

Ова е случајот за тоа како само еден непромислен чекор може буквално за секунда да предизвика вистински хаос. Во овој случај, токму поради непромисленоста на возачот на автобусот, тој успеа да се најде на најлошото можно место, во најлошото можно ...

Русија: Судир на воз и автобус, 19 жртви

Кајгана - 06.10.2017

Најмалку 19 лица починале во судир на автобус и воз недалеку од градот Владимир, источно од Москва, соопштија регионалните руски власти. „Според најновите информации, загинаа 19 лица“, изјавил за агенцијата Тас шефот на регионалната здравствена ...

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

Сител - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Ова го соопштија здравствени власти од градот Владимир, кој се наоѓа 178 километри источно од Москва.

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

Курир - 06.10.2017

Според последните податоци, 34 лица ја преживеале несреќата. Сите се однесени во пункт за привремено сместување. – Започна идентификација на телата ,изјави Александар Кирјихин, директор на регионалниот здравствени ...

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

А1 On - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Ова го соопштија здравствени власти од градот Владимир, кој се наоѓа 178 километри источно од Москва.

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

+инфо - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски ...

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

Алсат-М - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Ова го соопштија здравствени власти од градот Владимир, кој се наоѓа 178 километри источно од Москва.

Деветнаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Русија

БркајРабота - 06.10.2017

Деветнаесет лица загинаа синоќа во сообраќајна несреќа меѓу автобус и воз на железнички премин во рускиот Владимирски регион. Ова го соопштија здравствени власти од градот Владимир, кој се наоѓа 178 километри источно од Москва.