TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно со сончеви периоди

+инфо - 23.09.2017

Од утре следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ...

Еве што ќе се случува со времето од утре

Sky - 23.09.2017

Утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Нека не ве лаже сонцето - ова се моменталните температури во Македонија

Press24 - 23.09.2017

Денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени.

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

Сител - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Умерено облачно време со сончеви периоди

МКД - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

Сончево со температура од 27 степени

+инфо - 23.09.2017

Во Скопје слично време со слаб до умерен северозападен ветер и температура од пет до 24 степени. Времето денеска ќе биде сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Претпладне сончево, попладне наоблачување со дожд

Newsroom - 24.09.2017

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре претпладне сончево, а попладне облачно со локален дожд

Канал5 - 23.09.2017

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно, температурата до 23 степени

Алсат-М - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

УХМР со соопштение: Следуват обилни дождови, а еве каде ќе внре најмногу

Press24 - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност

А1 On - 22.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната температура од 17 до 27 степени.

Облачно и свежо време, со температура до 23 степени

Либертас - 22.09.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, а ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Во вечерните часови се очекува намалување на облачноста. Утринските температури се движат од два до 12 Целзиусови степени, а ...

УХМР со нова прогноза за времето

Сител - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Метео: Студени утра и повисоки дневни температури за викендот

МРТ - 22.09.2017

Утре дневната температура ќе достигне до 27, а во недела до 28 степени. За време на викендот во Македонија ќе преовладува сончево и претежно стабилно време со постудени утра и малку повисоки дневни температури.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Локално - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

МК News - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Времето утре сончево со мала до умерена облачност

Телевизија Нова - 22.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната температура од 17 до 27 степени.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот

Курир - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Умерено облачно време со сончеви периоди, температура до 28 степени

ТВ21 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

Скопје24 - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Какво време ја очекува Македонија?

Sky - 30.10.2017

Сончево, но свежо, во јужните делови со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови и по должина на Повардарието претпладне повремено засилен северен ветер.

Збогум на летото: Каландарски ни пристигна есента, а еве и какви температури нѐ очекуваат

Press24 - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Умерено облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Што најавува УХМР за следните денови?

Sky - 23.09.2017

Утре ќе биде релативно топло преку денот, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален дожд во западните делови, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места низ земјава.

Потопло време во текот на викендот

Newsroom - 23.09.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната температура од 17 до 27 степени.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот

Скопје24 - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Есен во Македонија – облачно со сончеви периоди

Република - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно и посвежо време

OhridNews - 24.09.2017

Времето денеска прретпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето сончево со умерена облачност...

Н.Македонија - 23.09.2017

Времето сончево со умерена облачност Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност шест. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната ...

УХМР со нова прогноза за времето

Скопје инфо - 22.09.2017

Времето денес ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Умерено облачно со сончеви периоди

Сител - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

По свежото утро следува топол ден

Сител - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната најјвисока температура на воздухот ќе се движе ...

Каландарски ни пристигна есента, а еве и какви температури нѐ очекуваат

Република - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Курир - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Време за викендот во Македонија

Вечер - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Умерено облачно со сончево периоди, температури до 28 степени

А1 On - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево време со мала облачност и умерен ветер

МКД - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движе од 19 до 27 степени.

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди

Канал 77 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево време со мала облачност и умерен ветер

Скопје24 - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движе од 19 до 27 степени.

Умерено облачно со сончеви периоди

Либертас - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Викендов сончево време со свежи утра

24 Вести - 23.09.2017

Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Вистина.мк - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

За викендот сончево со свежи утра...

Н.Македонија - 23.09.2017

За викендот сончево со свежи утра Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната ...

Сончево со мала до умерена облачност, температури до 27 степени

А1 On - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од ...

Сончев викенд со свежи утра

Курир - 23.09.2017

Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

Летото конечно заврши - погледнете какво време нѐ очекува до крајот на неделава

Press24 - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната најјвисока температура на воздухот ќе се движе ...

По свежото утро, следува топол ден

ТВ21 - 23.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната најјвисока температура на воздухот ќе се движе ...

За викендот сончево со свежи утра

Популарно - 23.09.2017

Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

Сончево време со мала до умерена облачност

Р.С.Европа - 07.01.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, по котлините со појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од шест до 16 степени.

ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ: Од понеделник подгответе се за дожд

Фактор - 23.09.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево време со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната ...