TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Целосна музичка програма за престојниот Вино Скоп 2017

Турлитава - 13.09.2017

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На Вино Скоп ќе настапат: Караванија кои се одлични џез изведувачи, Калевала- бенд кој изведува ...

Објавена музичката програма за годинешниот „Виноскоп“...

Н.Македонија - 13.09.2017

Објавена музичката програма за годинешниот „Виноскоп“ „Виноскоп“ годинава ќе понуди повеќедневно будење на сите сетила, уживање во пијалакот на боговите, различни вкусови, различни бои и мириси испреплетени со традицијата на убавото македонско вино, ...

Вино Скоп 2017: Покрај вечерната програма, збогатен и со „After work” забави и викенд матине

iPortal - 12.09.2017

Овогодинешниот Вино Скоп ќе се одржи од 20-ти до 24-ти септември, а за посетителите традиционално ќе понуди уникатно винско доживување. Локацијата на фестивалот- плоштад „Мајка Тереза“ ( пред МОБ), е идеално место и за дневни „after work” забави кои ...

Заврши Пиволенд – Скопје седум дена уживаше во пиво и добра музика (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

iPortal - 12.09.2017

Вчеравечер со настапот на Игор Џамбазов заврши десетиот јубилеен Пиволенд 2017. Фестивалот оваа година траеше седум дена, а Скопското Кале беше одлична локација за секојдневно разладување од високите температури.

Виноскоп од 20-ти до 24-ти септември

Телевизија Нова - 12.09.2017

Годинешното издание на Виноскоп ќе започне на 20 септември и ќе трае пет вечери, а локацијата е иста како и минатата година, плоштадот „Мајка Тереза“ кој се наоѓа пред Македонската опера и балет.