TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

А1 On - 12.10.2017

Кривичниот суд му одреди 4 години затворска казна на напаѓачот на Радмила Шекеринска, Панче Ангелов од 27 април кога толпа граѓани по протестот организиран од Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ насилно влегоа во Собранието на ...

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска

24 Вести - 12.10.2017

Панче Ангелов е виновен за кривичното дело насилство и е осуден на казна затвор од 4 години. Кубачот на Шекеринска денеска ја слушна пресудата на Кривичниот суд. Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев кои се оштетени во ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска, Ангелов од Судот си замина со пцости

ТВ21 - 12.10.2017

Четири години затвор му изрече Скопскиот кривичен суд на Панче Ангелов, обвинет за насилство врз тогаш пратеничката Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април. Судијката Џенета Бектовиќ образложувајќи ја пресудата рече дека ги ценела олеснителните ...

Четири години затворска казна за напаѓачот на Шекеринска

Телма - 12.10.2017

Молчешкум - без реакција, Панче Ангелов ја дочека 4 годишната пресуда за нападот на Шекеринска, но на излегување од судот упати пцовка кон медиумите затоа што го снимале. Смета дека казната е превисока и ќе се жали.

Четири години затвор за напаѓачот на Шеќеринска

Телма - 12.10.2017

Четири години затворска казна доби напаѓачот на Радмила Шеќеринска, во немирите во Собранието на 27 април. Пресвртот во целата ситуација се случи минатата недела, кога на последното рочиште 65-годишниот Панче Ангелов, ја призна вината и и се извини ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

+инфо - 12.10.2017

На минатото рочиште, Панче Ангелов ја призна вината и побара од судот да не оди во затвор. Панче Ангелов, човекот кој ја влечеше Радмила Шекеринска за коса во Собранието, е осуден на казна затвор од четири години.

Четири години затвор за „кубачот“ на Шеќеринска

Р.С.Европа - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шеќеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува виновен ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска, обвинетиот со пцовки го напушти судот

МКД - 12.10.2017

Основниот суд Скопје 1-Скопје го прогласи за виновен обвинетиот Панче Ангелов за кривичното дело насилство и му изрече 4 години затвор за нападот на Радмила Шекеринска. Обвинетиот Ангелов во судницата мирно ја дочека пресудата, но на излегување пред ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Правдико - 12.10.2017

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска. При изрекувањето на казната судијката рече дека судот ги зел в предвид и олеснувачките и ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

МРТ - 12.10.2017

Кривичниот суд во Скопје пресуди- четири години затвор за напаѓачот на некогашната пратеничка Шекеринска за инцидентите во Собранието од април годинава. Осудениот Ангелов изјави дека се кае за стореното дело, има право на жалба пред Апелациски за ...

Четири години затвор за напаѓачот на Радмила Шеќеринска

ТВ21 - 12.10.2017

Напаѓачот на Радмила Шеќеринска, Панче Ангелов доби четири години затворска казна, одлучи Основниот суд Скопје 1. Тој ја призна својата вина на претходното судско рочиште, а за делото Насилство, за кое е осуден, се предвидува казна затвор од три до ...

Кубачот на Шеќеринска доби 4 години затвор

Сакам да кажам - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја кубеше и ја повреди министерката за одбрана Радмила Шеќеринска за време на крвавите насилства во Собранието на 27 април, доби затворска казна во траење од четири години, одлучи Основниот суд Скопје 1.

Четири години затвор за насилникот кој ја влечеше Шекеринска за коса

Фокус - 12.10.2017

Насилникот од крвавиот четврток кој ја влечеше Радмила Шекеринска за коса доби затворска казна од четири години, пресуди Кривичниот суд. Судијката Џенета Бектовиќ појасни дека при одмерување на казната ги ценела сите олеснителни, но и отежителни ...

ПО ПРЕСУДАТА ЗА НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА: Еве што Павле Богоевски напиша на Фејсбук

Фактор - 12.10.2017

Панче Ангелов, насилникот кој на 27 април во Собранието на Република Македонија ја нападна тогашната пратеничка, Радмила Шекеринска од СДСМ, е осуден на четири години затвор за извршениот напад на дрзок начин.

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Макфакс - 12.10.2017

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска. При изрекувањето на пресудата, судот се водел по претходно дадено признание на вина од ...

Богоевски: Порано или подоцна, сите ќе одговарате!

iPortal - 12.10.2017

Панче Ангелов, или попознат како дедото кој ѕверски ја нападна Радмила Шекеринска, доби 4г. затвор за своите постапки на 27ми април. Порано или подоцна, сите ќе одговарате – и извршителите и нарачателите и помагачите.

Напаѓачот на Шеќеринска доби 4 години затвор

Press24 - 12.10.2017

Панче Ангеловски денеска седна на обвинителна клупа за настаните во македонското Собрание на 27. април, и за нападот на Радмила Шеќеринска доби четири години затвор. На минатото рочиште тој кажа дека чувствува вина, и рече дека не сакал да ја ...

Напаѓачот на Шекеринска осуден на четири години затвор

Мета - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја нападна Радмила Шекеринска, тогаш пратеничка, а сега актуелна министерка за одбрана, за време на насилствата во Собранието на 27 април годинава, денеска од Кривичниот суд во Скопје е осуден на затворска казна од четири години.

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Вечер - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Newsroom - 12.10.2017

Панче Ангелов, напаѓачот на министерката Радмила Шекеринска за време на насилниот инцидент во Собранието на 27 април, денеска беше осуден на затворска казна од четири години, одлучи Основниот суд Скопје 1.

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска на „крвавиот четврток“

Стандард - 12.10.2017

Панче Ангелов, обвинет за напад на тогашната пратеничка, а сегашна министерка за одбрана, Радмила Шекеринска на „крвавиот четврток“ што се случи на 27. април во Собранието, доби затворска казна од четири години, пресуди денеска Кривичниот суд.

Напаѓачот на Шекеринска ќе заврши четири години зад решетки

Фактор - 12.10.2017

Панче Ангелов, насилникот кој на Крвавиот четврток на 27 април во Собранието на Република Македонија ја нападна тогашната пратеничка Радмила Шекеринска од СДСМ, е осуден на четири години затвор за извршениот напад на дрзок начин.

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска

Нетпрес - 12.10.2017

Четири години казна затвор му пресуди Судот на Панче Ангелов кој е обвинет за напад на тогашната пратеничка, а сегашна министерка за одбрана, Радмила Шекеринска на крвавиот четврток што се случи на 27 април во Собранието.

Четири години затвор за кубачот на Шекеринска во Собрание

Бриф - 12.10.2017

Човекот кој ја кубеше Радмила Шеќеринска за време на крвавите насилства во Собранието на 27 април, Панче Ангелов, доби казна од четири години затвор. Ангелов на претходното судско рочиште ја призна вината.

Насилникот кој ја влечеше Шекеринска за коса денеска ќе ја слушне пресудата, му се закануваат до десет години затвор

Фокус - 12.10.2017

Во Кривичниот суд денеска ќе биде позната пресудата за насилникот кој за коса ја влечеше министерката Радмила Шекеринска , на 27 април во Собранието. Обвинетиот, 65-годишниот, Панче Ангелов на последното рочиште ја призна вината, и побара помала ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

еМагазин - 12.10.2017

Панче Ангелов, напаѓачот на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која како пратеник беше нападната во Собранието на 27. април, доби затворска казна од 4 години. „Разбрав за што сум обвинет, се чувствувам виновен за кривичното дело.

Денеска пресуда за напаѓачот на Шеќеринска

Press24 - 12.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска напладне треба да биде соопштена пресудата за за Панче Ангелов кој ја повлече за коса Радмила шеќеринска. На минатото рочиште Ангелов призна вина, изрази каење, се извини и побара да не оди во ...

Денес пресуда за напаѓачот на Шекеринска

МКД - 12.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денес треба да ја објави пресудата за Панче Ангелов кој е обвинет за напад на тогашната пратеничка, а сегашна министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. На минатото рочиште обвинетиот Ангелов се изјасни за виновен за нападот ...

Четири години затвор за кубачот на Шекеринска

Локално - 12.10.2017

Панче Ангелов, човекот кој ја влечеше Радмила Шекеринска за коса во Собранието, е осуден на казна затвор од четири години. Пресудата попладнево ја соопштија од Основниот суд Скопје 1. Ова е прва пресуда во врска со настаните во законодавниот дом на ...

Четири години затвор за „кубачот“ на Шеќеринска

10без10 - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шеќеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува виновен ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Тера - 12.10.2017

Основниот суд Скопје 1-Скопје го прогласи за виновен обвинетиот Панче Ангелов за кривичното дело насилство и му изрече 4 години затвор за нападот на Радмила Шекеринска. Обвинетиот Ангелов во судницата мирно ја дочека пресудата, но на излегување пред ...

Човекот што ја влечеше Шекеринска доби четири години казна затвор

Поглед - 12.10.2017

Старецот Панче Ангелов кој на 27 април ја влечеше Радмила Шекеринска за коса доби затворска казна од четири години, пресуди Кривичниот суд. Судијката која одлучуваше, Џенета Бектовиќ појасни дека при одмерување на казната ги ценела сите олеснителни, ...

Четири години затвор за Панче Ангелов, напаѓачот на Шеќеринска

Нова ТВ - 12.10.2017

Панче Ангелов, насилникот кој на 27 април ја влечеше за коса пратеничката, сега министерка за одбрана Радмила Шеќеринска е осуден на казна затвор од 4 години. Судијката Џенета Бектовиќ појасни дека при одмерување на казната ги ценела сите ...

Четири години затвор за напаѓачот кој Шекеринска ја влечеше за коса

Точка - 12.10.2017

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска. При изрекувањето на пресудата, судот се водел по претходно дадено признание на вина од ...

Напаѓачот на Шекеринска осуден на четири години затвор

Sky - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја нападна Радмила Шекеринска, тогаш пратеничка, а сега актуелна министерка за одбрана, за време на насилствата во Собранието на 27 април годинава, денеска од Кривичниот суд во Скопје е осуден на затворска казна од четири години.

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Алсат-М - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шеќеринска

Таратур - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шеќеринска за време на насилствата во Собранието на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд, јавува Радио Слободна Европа.

Напаѓачот на Шеќеринска и Заев во Собранието осуден на 4 години затвор

Сведок - 12.10.2017

Кривичниот суд во Скопје го осуди на казна затвор во траење од 4 години, 65 годишниот Панче Ангелов, обвинет за нападот врз Радмила Шеќеринска и Зоран Заев на 27 април во прес центарот на Собранието на Република Македонија.

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Кајгана - 12.10.2017

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска. При изрекувањето на пресудата, судот се водел по претходно дадено признание на вина од ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Позитив.мк - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја нападна Радмила Шекеринска, тогаш пратеничка, а сега актуелна министерка за одбрана, за време на насилствата во Собранието на 27 април годинава, денеска од Кривичниот суд во Скопје е осуден на затворска казна од четири години.

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Слободен Печат - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Либертас - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска...

Н.Македонија - 12.10.2017

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд.

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Канал 77 - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Сител - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

МК News - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Популарно - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска

Exclusive.mk - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска

Академик - 12.10.2017

Панче Ангелов, кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

Идивиди - 12.10.2017

Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен суд. Ангелов на рочиштето што се одржа минатата недела изјави дека се чувствува ...