TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите во шок: Монтела побарал двајца играчи од новите сопственици, но Кинезите не сакале да трошат!?

Спортклуб - 21.04.2017

Тренерот има желба да остане, има список на засилувања, но некои написи не се охрабрувачки. Со оваа сума на пари на Милан ќе му треба чудо да направи сериозен тим. Фасоне и Мирабели, новите оперативци на Милан разговарале со тренерот Винченцо ...

Шок за навивачите на Милан – На Кинезите не им се широки рацете

СуперСпорт - 21.04.2017

Со доаѓањето на богатите кинези на чело на Милан се очекуваа големи засилувања на лето. Силвио Берлускони го продаде Милан на кинезите и италијанските медиуми пишуваа дека росонерите ќе потрошат најмалку 200 милиони евра и дека звучни имиња ќе ...

Еве кои играчи ги побара Монтела од Кинезите!

Спортски - 21.04.2017

Италијанските медиуми го откриваат списокот на засилувања кој тренерот на Милан, Винченцо Монтела им го предал на новите сопственици на клубот. Имено, Монтела неодамна го имаше првиот состанок со новото раководство на „росонерите“ на кој првично се ...

Галијани одби еден од најголемите клубови во светот!

СуперСпорт - 21.04.2017

Галијани повеќе не е во Милан, а се зборува дека Берлускони ќе се обиде да го исфорсира како претседател на лигата, но неговата десна рака не е заинтересирана. Човекот кој цел живот го помина со Берлускони, прво во медиумскиот бизнис, а потоа и во ...

Монтела го сака Обамејанг, но има и резервно решение!

СуперСпорт - 21.04.2017

Винченцо Монтела веќе договара трансфери со новата управа на Милан, а еден од приоритетите во лето е напаѓач. Бака најверојатно ќе замине од тимот и ќе се пресели во Кина, а на Монтела му е потребен голгетер. Прв избор е Обамејанг од Дортмунд.

Галијани доби повик од Реал Мадрид – Заминува ли во Шпанија?

СуперСпорт - 21.04.2017

Поранешниот извршен директор на Милан, Галијани доби шанса да работи во Реал Мадрид. Галијани 31 година работеше на трансферите во Милан, а поставен беше за директор кога Берлуслкони го купи клубот.

Марота го откри рецептот за успех на Јувентус

Дерби - 21.04.2017

Генералниот директор на Јувентус, Бепе Марота го откри начинот на кој Јувентус успеа да избори пласман во полуфиналето на Лигата на шампиони и дополни дека не се плаши воопшто било која екипа да и се падне на Јувентус – дали Реал Мадрид, Атлетико ...

Новото раководство на Милан во акција: Един Џеко на список за ангажман

Дерби - 21.04.2017

Новото раководство на Милан не мирува. Веднаш се пушти во акција и сака да направи победнички тим. Тие на својот список на желби го имаат запишано името на играчот на Рома, Един Џеко. Во моментов, Џеко со 25 постигнати голови е лидер во Серија А.

Не е прашањето кого посакува Јуве, туку кој го посакува Јуве

Оff.net - 21.04.2017

Тим кој не и даде да писне на Барселона во 180 минути и ја елиминираше без примен гол веројатно е кошмар за секого во полуфиналето од ЛШ. Според квалитетот на екипите Реал – Јуве би било финале пред ...

„Јувентус е екипа со неверојатна работна култура“

СуперСпорт - 21.04.2017

Генералниот директор на Јувентус Бепе Марота е воодушевен од начинот на кој неговиот клуб се спротивстави на Барселона во четвртфиналето на ЛШ. Старата дама од Торини, колку да звучи чудно, рутински ја исфрли Барселона од Лигата на шампионите и со ...

Можен неверојатен исход, од Рома преминува во Милан?

СуперСпорт - 21.04.2017

Италијанските медиуми најавуваат интересен трансфер, премин на Един Џеко во Милан! Тренерот на Милан Винченцо Монтела одржа состанок со новото раководство на клубот на кој се разговараше за засилувања.

„Ќе останам овде и наредната сезона“

СуперСпорт - 20.04.2017

Тренерот на Вотфорд, Валтер Мацари изјави дека тој е сигурен дека и наредната сезона ќе остане овде. „Што се однесува до мене, сигурен сум дека ќе останам овде и наредната сезона. Имам договор уште 3 години и нешто мора да се случи за да заминам“ – ...

Запата: И јас самиот не знам како го дадов голот против Интер (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.04.2017

Дефанзивецот на Милан, Кристијан Запата на шега вели дека и самиот не знае како успеал да постигне погодок на градското дерби со Интер кога во 97. минута донесе 2-2 за „Росонерите“ Дербито на Милано во саботата имаше драматична завршница, Милан се ...

Раниери открива каде посакува да замине и да ја продолжи кариерата

Спортклуб - 20.04.2017

Иако Клаудио Раниери неодамна изјави дека би сакал да остане во Англија, се чини дека вистината е малку поинаква. Раниери денес присуствуваше на трибините на „Премио Тор Вергата“ во Рим каде порача дека приоритет му е да се врати во Серија А.

Галијани одбил понуда од европски фудбалски гигант

Дерби - 20.04.2017

Адријано Галијани мина три децении како прв оперативец на Милан, но по толку долг период, остана без ангажман затоа што Силвио Берлускони го продаде клубот на кинески инвеститори. Ваквата ситуација сакал да ја искористи Флорентино Перез, кој наводно ...

Алегри ќе добие нов договор со Јувентус

Шеталиште - 20.04.2017

Јувентус ќе го продолжи договорот на тренерот Масимилиано Алегри уште пред одигрувањето на првото полуфинале од Лигата на Шампионите. Ова го откри спортскиот директор на клубот од Торино, Пепе Марота.

Ќерката на тренерот на Јувентус отишла на Камп Ноу, а после овие фотки ќе ви стане јасно зошто сите гледале во неа

Точка - 20.04.2017

Ќерката на Масимилијано Алегри и` донела среќа на Старата торинска дама... Ќерката на Масимилијано Алегри, Валентина, која има 22 години и важи за една од најатрактивните девојки во Италија, била на Камп Ноу и ги бодрела својот татко и Јувентус во ...

ТРЕНЕРОТ НА БАРСА УПАТИ ЧЕСТИТКИ: Енрике призна дека Јуве бил подобар

Телеграф - 20.04.2017

Стратегот на Каталонците потврди дека неговите момци не успеале да го надиграат противникот Тренерот на Барселона Луис Енрике по елиминацијата од Лигата на шампионите рече дека на неговиот тим му недостасувала острина во завршницата на акциите.

(ФОТО) Ќерката на Алегри се појави на Ноу Камп – Место мечот сите гледаа во неа

Репортер - 20.04.2017

Ќерката на Максимилијанo Алегри и донесе среќа на „Старата дама“ и беше една од најатрактивните девојки на Ноу Камп. Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Сопствениците на Милан на состанок со Раиола

Точка - 20.04.2017

Новите сопственици на Милан денес ќе се сретнат со познатиот агент Мино Раиола, а главната тема на состанокот ќе биде Донарума. Иако неодамна наполни 18 години, талентираниот голман на Милан е веќе на мета на најголемите клубови, а со оглед на тоа ...

Раниери проговори за својата иднина: Англија? Зошто да не!

Дерби - 20.04.2017

Поранешниот стратег на Лестер, Клаудио Раниери синоќа беше гостин на спортската емисија „БТ Спорт“ и ги коментираше случувањата во Лигата на Шампионите. Секако, доби и прашања од новинарите за неговата иднина и дали планира повторно да побара ...

Марота го откри рецептот за успех на Јувентус

Точка - 21.04.2017

Генералниот директор на Јувентус, Бепе Марота го откри начинот на кој Јувентус успеа да избори пласман во полуфиналето на Лигата на шампиони и дополни дека не се плаши воопшто било која екипа да и се падне на Јувентус – дали Реал Мадрид, Атлетико ...

Новото раководство на Милан во акција: Един Џеко на список за ангажман

Точка - 21.04.2017

Новото раководство на Милан не мирува. Веднаш се пушти во акција и сака да направи победнички тим. Тие на својот список на желби го имаат запишано името на играчот на Рома, Един Џеко. Во моментов, Џеко со 25 постигнати голови е лидер во Серија А.

Сопствениците на Милан на состанок со Раиола!

СуперСпорт - 20.04.2017

Новите сопственици на Милан во наредните денови ќе започнат преговори со Мино Раиола, а тема е продолжување на договорот на Донарума. Тој неодамна стана полнолетен, а веќе година и пол брани одлично на голот.

Алегри: И цел ден да игравме, Барса немаше да ни даде гол

24Фудбал - 20.04.2017

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри ја пофали играта во одбрана на неговите избраници, вели дека и цел ден да играле, „Каталонците“ немале да дадат гол „Старата Дама“ вчера одигра брилијантно во дефанзива и целосно ја неутрализираше Барселона.

Традицијата навестува: Јувентус ќе ја освои титулата во ЛШ!!!

Спортклуб - 20.04.2017

Продолжи ли традицијата, Јувентус оваа сезона ќе се радува на титулата во Лигата на шампионите. Почнувајќи од 1989 година, на секои седум сезони италијански тим го освојува трофејот во елитното натпреварување, а сега во конкуренција остана само Јуве.

Дел Пјеро верува во своите: Јувентус може да ја освои ЛШ

Дерби - 20.04.2017

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус, Алесандро Дел Пјеро верува оти „бјанконерите“ можат да ја освојат титулата во Лигата на шампионите. „Старата дама“ во четвртфиналето ја елиминираше Барселона и сега го чека следниот противник, а тоа може ...

Симоне Инзаги ќе го наследи Билиќ на клупата на Вест хем?

Екипа - 20.04.2017

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги, би можел да се пресели во англиската Премиер – лига од следната сезона, доколку Вест хем одлучи да му даде отказ на Билиќ. Премиерлигашот е подготвен да му понуди петгодишен договор на Инзаги, но постои клаузула во ...

Енрике: Честитки за Јувентус, можат да ја освојат ЛШ!

Спортски - 20.04.2017

Тренерот на Барселона, Луис Енрике му честиташе на Јувентус за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони и истакна дека „старата дама“ има тим за освојување на трофејот. „Тоа е фудбал.

Ќерката на Алегри е најжешката навивачка на Јувентус

Дерби - 20.04.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри има на што да е горд. Неговата ќерка Валентина Алегри специјално допатува да му даде поддршка на својот татко. Таа со своето присуство му донесе среќа на нејзиниот татко и на Јувентус со пласманот во ...

Раниери: Подготвен сум да се вратам на работа

24Фудбал - 20.04.2017

Италијанскиот фудбалски стратег, Клаудио Раниери е подготвен да се врати на тренерската работа два месеци по отказот кој го доби од Лестер. Во интервју за „БТ Спорт“, Клаудио Раниери вели дека е подготвен за враќање на фудбалот по мала пауза откако ...

Монтела отиде во Монако по Обамејанг

Екипа - 20.04.2017

Новите газди на Милан планираат амбициозни засилувања во претстојниот преоден рок, а на врвот на нивната листа со желби се наоѓа Пјер Емерик Обамејанг. За овој фудбалер сериозен интерес покажуваат и Манчестер сити и Реал Мадрид, но „росонерите“ се ...

Милан го продава Бака?

Точка - 20.04.2017

Како што пренесува италијански Corriere dello Sport, новото раководство на „Росоњерите“ не биле задоволни од учинокот на Колумбиецот и најверојатно ќе го продадат во летниот преоден рок. Колумбискиот напаѓач и порано се поврзуваше со напуштање на ...

Алегри: Цел ден да игравме, Барселона немаше да даде гол

SportMedia - 20.04.2017

Барселона да не може да даде ниту еден гол за 180 минути игра против еден тим? Тоа оддамна се нема случено, а сега му успеа да италијанскиот првак Јувентус. „Старата дама“ уште еднаш ја покажа својата сила и успеа во двата меча против каталонскиот ...

„Барса не постигна гол во два натпревари, тоа е нечуено“

СуперСпорт - 20.04.2017

Тренерот на Јувентус Макс Алегри рече после натпреварот на Ноу Камп дека елиминацијата на Барселона е одлучувачки чекор на пат кон Кардиф, каде што ќе се одигра финалето од Лигата на шампионите.

Алегри: Не примивме гол од Барселона во два натпревари, но можеме и подобро

24Фудбал - 19.04.2017

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри е среќен поради прогресот во полуфиналето на Лигата на шампионите и елиминацијата на Барселона, но смета дека неговите фудбалери можат и уште подобро. Јувентус не и даде на Барселона можност ниту да креира ...

Алегри: Кој не примил гол против Барса на два натпревари?

Екипа - 19.04.2017

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри, како италијански стратег, е најзадоволен што неговиот тим успеа да не прими гол на „Камп Ноу“.

(ФОТО) Ќерката на тренерот на Јувентус го привлече вниманието на Камп Ноа

Локално - 20.04.2017

Ќерката на Максимилијано Алегри ѝ донесе среќа на Старата торинска дама и беше една од најатрактивните девојки на Ноа Камп . Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Раниери проговори за својата иднина: Англија? Зошто да не!

Точка - 20.04.2017

Поранешниот стратег на Лестер, Клаудио Раниери синоќа беше гостин на спортската емисија „БТ Спорт“ и ги коментираше случувањата во Лигата на Шампионите. Секако, доби и прашања од новинарите за неговата иднина и дали планира повторно да побара ...

Алегри: Кажете ми друг тим кој не примил гол од Барселона во два натпревари?

Gol.mk - 19.04.2017

Стручњакот на клупата на Јувентус, Масимилијано Алегри подготви дефанзивна тактика и успеа да одолее на нападите на Барселона. Како ретко кој Јуве не прими гол 180 минути против доминантната европска сила во последните неколку години и го заслужи ...

Липи откри зошто Конте нема да прифати ниту една понуда да си замине од Челси

Дерби - 19.04.2017

Антонио Конте е поврзуван со враќање во Италија летово, поконкретно во Интер, но италијанската тренерска легенда Марчело Липи е убеден дека тој ќе остане во Челси и следната сезона. Челси сезонава не играше во Лигата на шампиони, откако минатата ...

Таа вечерва ќе го чува Јувентус на Камп Ноу против Барса

Таратур - 19.04.2017

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и вечерва ќе биде најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко. Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на Јувентус во вечерашниот четврт финален меч во ...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: 28 години од магијата на КАРЛО АНЧЕЛОТИ против Реал Мадрид

Gol.mk - 19.04.2017

На 19 април 1989 година, Карло Анчелоти го одигра еден од подобрите натпревари во дресот на Милан. На реваншот против Реал Мадрид, кој италијанската екипа го доби со 5-0, фудбалерот на „росонерите“ го отвори резултатот со прекрасен гол во 17. минута.

Нема да биде долго без работа: Можно е Раниери да се врати во Ла Лига уште летово

Дерби - 19.04.2017

Клаудио Раниери е без работа нецели два месеца и изгледа дека нема да му биде проблем да најде нова работа по сензационалниот успех со Лестер минатата сезона. Италијанскиот тренер е еден од кандидатите за нов тренер на Севилја, ако Хорхе Сампаоли го ...

Се чини Италијанецот нема многу да одмара: Раниери поврзан со силен гигант во Примера

Спортклуб - 19.04.2017

Италијанскиот тренер кој оваа сезона доби отказ во Лестер, иако со истиот тим успеа да ја освои Премиер лигата и да се пласира во осминафиналето од ЛШ, Клаудио Раниери и натаму е во порага по нов клуб.

Официјални состави: Барселона - Јувентус

24Фудбал - 19.04.2017

Луис Енрике и Масимо Алегри со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на ...

АЛЕГРИ Е МИРЕН ПРЕД РЕВАНШОТ: Верувам во судиите на мечот против Барса

Телеграф - 19.04.2017

Стратегот на Јувентус не стравува од арбитрите и е сигурен дека денеска ќе има добар фудбал на „Ноу Камп“ Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека неговите момци вечерва ќе играат против Барселона како да немаат предност од 3:0 од првиот ...

Анчелоти откри зошто бил отпуштен од Реал Мадрид

Стандард - 19.04.2017

Тренерот на Баерн, Карло Анчелоти открива во својата последна книга детали за два проблема кои довеле до неговата смена од тренерската позиција во Реал Мадрид, по крајот на сезоната 2014/15. „Се одеше добро, но имаше два големи проблеми.

„Иако играв за Реал, повеќе ја сакам Барселона"

Точка - 19.04.2017

Интересна изјава пред вечерашниот дуел на Камп Ноу помеѓу Барселона и Реал Мадрид даде поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Антонио Касано. Фудбалерот на Сампдорија своевремено го носеше дресот на Кралскиот клуб, но тој не се прослави на „Сантијаго ...

10 моменти кои ги доживеаа навивачите на Лестер во последниве 10 години

Оff.net - 19.04.2017

Да го оставиме малку на страна контроверзното судење на мечот меѓу Реал и Баерн поради кое заборавивме кој играше паралелно во ист термин на другото четвртфинале. Раниери го избркаа и сите заборавија на едно од најголемите сензации во ...