TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„За заедничка Македонија“ побара Иванов да не подлегнува на притисоците (ГАЛЕРИЈА)

МКД - 20.03.2017

Во Скопје и во повеќе други градови во земјава вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразуваат незадоволство за тиранската платформа и даваат поддршка за унитарноста на државата.

ВО ОДБРАНА НА СУВЕРЕНИТЕТОТ И УНИТАРНОСТА: И денеска се протестираше во повеќе македонски градови

Телеграф - 20.03.2017

Никакви тирански договори, преговори и заговори создадени во туѓи држави и од туѓи политичари, не смееме да дозволиме да ја урнисаат нашата татковина, порачаа граѓаните на протестите Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва ...

22 ден протести на иницијативата “За заедничка Македонија”

Алсат-М - 20.03.2017

Протестите под мотото „За заедничка Македонија“ го одбележаа својот 22 ден. Демонстрантите во Скопје, на нивната вообичаена рута која почнува од пред зградата на Владата и заврши пред Собранието, побараа одбивање на заедничката платформа на партиите ...

СОРОС ДА СЕ ТРГНЕ, ХАН ДА СЛУШНЕ: Македонија е наша земја, а не туѓа платформа, порачаа демонстрантите (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 20.03.2017

Според најавите се очекува утре да се собере голема маса народ за да му се укаже на еврокомесарот дека македонските граѓани не сакаат уредување на земјата по волјата на туѓи, разнебитувачки центри и сили Сорос, тргни ги рацете од Македонија, порачаа ...

Жителите на Љубанци: Ќе се собираме секојдневно се додека СДСМ не ја отфрли Тиранската платформа (ВИДЕО)

Курир - 20.03.2017

Македонија треба да остане таква каква што е, унитарна, без делби, без кантонизација и се знае дека македонскиот јазик треба да биде единствен на целата територија на Македонија, порачаа на денешниот масовен протестен марш жителите на село Љубанци.

Охрид на нозе „За заедничка Македонија“ (видео)

Република - 20.03.2017

Охрид и денеска изрази масовна поддршка на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија, посочувајќи дека е за зачувување на унитарноста на Република Македонија. Охриѓани порачаа дека се против тиранската платформа како услов од странска соседна ...

Кавадарци маршираше „За заедничка Македонија“

Република - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Курир - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

ФОТО: Куманово на нозе- реки од народ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ и ги повторија пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против двојазичноста, промена на Уставот и отфрлање на ...

За утре се најавува масовен протест „За заедничка Македонија“

Канал5 - 20.03.2017

За утре се најавува масовен собир. Организаторите велат дека нема да дозволат реализација на тиранската ...

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Курир - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

Марш на „За заедничка Македонија“ во Крива Паланка

Телевизија Нова - 20.03.2017

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската ...

Поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и од македонската заедница од Колумбус, Охајо

Курир - 20.03.2017

Поддршка за иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА даде и македонската заедница од Колумбус, Охајо. И Македонците од Охајо застануваат во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација ...

Вчера „грмеше" во Скопје: НЕ за тиранската платформа

Press24 - 21.03.2017

Во Скопје вчера продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

„За заедничка Македонија“: Сорос да се тргне, а Хан да слушне дека Македонија е наша земја

Вест - 20.03.2017

Сорос, тргни ги рацете од Македонија, порачаа демонстрантите на денешниот масовен протест кој се одржа во Скопје во организација на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Повеќе десетици илјади граѓани и вечерва излегоа на улиците и ...

Жителите на Љубанци: Ќе се собираме секојдневно се додека СДСМ не ја отфрли Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Македонија треба да остане таква каква што е, унитарна, без делби, без кантонизација и се знае дека македонскиот јазик треба да биде единствен на целата територија на Македонија, порачаа на денешниот масовен протестен марш жителите на село Љубанци.

Протестен марш во Кавадарци

Телевизија Нова - 12.05.2017

Протестен марш и вечерва се реализираше во Кавадарци, приврзаниците на Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија ги повторија барањата за отфрлање на тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.

ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

Куманово на нозе- реки од народ За заедничка Македонија

Република - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“. Кумановчани од ден во ден во се поголем број ги повторуваат пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против ...

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

„За заедничка Македонија“ се маршираше и во Крива Паланка

Република - 20.03.2017

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската ...

22. ДЕН: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

Курир - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка ...

Курир - 19.03.2017

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на ...

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ повикува на голем масовен собир во вторник! (ВИДЕО)

Курир - 19.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повикува на голем масовен собир на 21-ви март, во вторник. – Јасно, глсно и недвосмислено сите заедно, граѓаните на Македонија пред комесарот на Европската унија, Јоханес Хан, да кажеме НЕ за влада ...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка ...

Телевизија Нова - 19.03.2017

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на ...

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Курир - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

ФОТО: Куманово на нозе- реки од народ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија" и ги повторија пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против двојазичноста, промена на Уставот и отфрлање на ...

Масовен протестен марш на влешани на против Тиранската платформа

Нетпрес - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

Курир - 20.03.2017

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската ...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови

Press24 - 19.03.2017

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на ...

(ВИДЕО) Повик на голем масовен собир во вторник!

Вечер - 19.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" повикува на голем масовен собир на 21-ви март, во вторник. – Јасно, гласно и недвосмислено сите заедно, граѓаните на Македонија пред комесарот на Европската унија, Јоханес Хан, да кажеме НЕ за влада ...

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Вечер - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Масовен протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во Крива Паланка

Вечер - 20.03.2017

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва излегоа масовно на улиците на градот давајќи поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија". Единаесетти пат по ред од Крива Паланка беше упатена порака за зачувување на суверенитетот, отфрлање на тиранската ...

Видео:22 ден „За заедничка Македонија“

Пулс24 - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Европските градови обоени во црвено и жолто: Силна поддршка за „За заедничка Македонија“

Република - 19.03.2017

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на ...

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ повикува на голем масовен собир во вторник! (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 19.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повикува на голем масовен собир на 21-ви март, во вторник. – Јасно, гласно и недвосмислено сите заедно, граѓаните на Македонија пред комесарот на Европската унија, Јоханес Хан, да кажеме НЕ за влада ...

ВО ЖИВО: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка ...

Нетпрес - 19.03.2017

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на ...

„Зa заедничка Македонија“ за утре повикува на голем собир

МКД - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повикува на голем масовен собир утре, на 21 март. „Јасно, гласно и недвосмислено сите заедно, граѓаните на Македонија пред комесарот на Европската унија, Јоханес Хан, да кажеме НЕ за влада која ќе ...

Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Телевизија Нова - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ повикува на голем масовен собир во вторник! (ВИДЕО)

МК News - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повикува на голем масовен собир на 21-ви март, во вторник. – Јасно, гласно и недвосмислено сите заедно, граѓаните на Македонија пред комесарот на Европската унија, Јоханес Хан, да кажеме НЕ за влада ...

22. ДЕН: Почна уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Сител - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.