TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Графики од генијалниот надреалист Салвадор Дали ќе може да се видат во МКЦ

МКД - 06.10.2017

Во рамките на тринаесеттото издание на манифестацијата „Бела ноќ“, која ќе се одржи на 07 октомври, во галеријата на Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе биде поставена изложбата на графики „Помеѓу ѕвездите и басните“ од генијалниот Салвадор Дали.

„Бела ноќ“ во Скопје

Макфакс - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи утре, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот. Како и изминатите години ќе има изложби, концерти, перформанси, бесплатен ...

13. издание на „Бела ноќ“

Репортер - 06.10.2017

На 7 октомври ќе се одржи 13. издание на манифестацијата Бела ноќ и ќе вклучува изложби, концерти, перформанси, бесплатен филмски маратон во кино „Милениум“ и многу музика. На плоштадот Македонија од 21 часот ќе настапи корејската трупа Tago&АtoBIZ, ...

Манифестацијата „Бела ноќ“ ќе се одржи утре

Мета - 06.10.2017

Годинешното 13. издание на манифестацијата „Бела ноќ“ ќе се одржи утре, сабота (7 октомври). Град Скопје информира дека ќе има квалитетна програма која посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот.

Што ќе се случува на БЕЛА НОЌ утре

Бизнис Вести - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи, утре /7 октомври, сабота/, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот.

Бела ноќ утре во Скопје

Курир - 06.10.2017

Како и изминатите години ќе има изложби, концерти, перформанси, бесплатен филмски маратон во Кино Милениум… и музички спектакл. Во галеријата на Младинскиот културен центар ќе биде поставена изложбата на графики од генијалниот Салвадор Дали, „Помеѓу ...

Манифестацијата „Бела ноќ“ ќе се одржи утре

Локално - 06.10.2017

Годинешното 13. издание на манифестацијата „Бела ноќ“ ќе се одржи утре, сабота (7 октомври). Град Скопје информира дека ќе има квалитетна програма која посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот.

Програма за Бела Ноќ 2017

Скопје24 - 05.10.2017

Манифестацијата во галеријата на Младинскиот културен центар ќе започне со изложбата на графики од генијалниот Салвадор Дали, насловена „Помеѓу ѕвездите и басните“. Изложбата содржи серија од 11 нумерирани и потпишани графики, кои ги илустрираат ...

Манифестација „Бела ноќ“ утревечер во Скопје ...

Н.Македонија - 06.10.2017

Манифестација „Бела ноќ“ утревечер во Скопје Традиционална манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи утревечер во Скопје по 13 пат. Во рамки на програмаta на повеќе локации во градот ќе се одржат концерти, изложби и перформанси.

„Бела ноќ“ во Скопје: Изложба на Дали во МКЦ, перформанс „Таго: Корејски тапан 2“ на плоштад „Македонија“

Република - 06.10.2017

На 7 октомври, в сабота, во Скопје по 13. пат ќе се одржи „Бела ноќ“, во организација на Град Скопје. Возењето во градските автобуси на ЈСП кои сообраќаат кон централното градско подрачје, од 19 часот до раните утрински часови е бесплатно.

Бела Ноќ на различни локации низ Скопје

ЗаЗабава - 05.10.2017

13-тата Бела Ноќ, оваа година ќе се случи во сабота на 7ми октомври на разни локации низ Скопје. Деталната програма во продолжение: САЛВАДОР ДАЛИ – „ПОМЕЃУ ЅВЕЗДИТЕ И БАСНИТЕ“ 20:00; (Галерија МКЦ) Изложбата е организирана во соработка со „Висконти ...

„Бела ноќ“ утревечер по 13. пат во Скопје

Стандард - 06.10.2017

Традиционална манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи утревечер во Скопје по 13. пат. Во рамки на програма на повеќе локации во градот ќе се одржат концерти, изложби и перформанси. Изложбата „Помеѓу ѕвездите и басните“ на Салвадор Дали ќе биде отворена ...

Бела ноќ во Скопје – Ова се сите настани кои ќе се случуваат

Скопје24 - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи утре, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот. Како и изминатите години ќе има изложби, концерти, перформанси, бесплатен ...

Утре бела ноќ во Скопје - бесплатно во автобус на ЈСП

Press24 - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи, утре /7 октомври, сабота/, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот.

Бела ноќ утре во Скопје

Среќа.mk - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи, утре /7 октомври, сабота/, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот.

Утре Бела ноќ во Скопје по 13. пат

Нова ТВ - 06.10.2017

На 7 октомври по 13 пат во Скопје ќе се одржи „Бела Ноќ“, а организаторите најавуваат „поскромна“, но квалитетна програма, насочена низ неколку точки во градот. Во Галеријата на Младинскиот кулрурен центар – МКЦ ќе биде големата изложба на ...

Салвадор Дали на "Бела ноќ"

Вечер - 06.10.2017

Со изложби, концерти, перформанси, бесплатен филмски маратон во кино "Милениум" и музички спектакл ќе го одбележат годинешново 13. издание на манифестацијата "Бела ноќ" што ќе се одржи утре на неколку точки во градот Во галеријата на Младинскиот ...

Манифестација „Бела ноќ“ утревечер по 13. пат во Скопје

24 Вести - 06.10.2017

Традиционална манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи утревечер во Скопје по 13. пат. Во рамки на програма на повеќе локации во градот ќе се одржат концерти, изложби и перформанси. Изложбата „Помеѓу ѕвездите и басните“ на Салвадор Дали ќе биде отворена ...

Квалитетна програма и бесплатен јавен превоз за утрешната Бела ноќ

Популарно - 06.10.2017

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи утре, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот. Како и изминатите години ќе има изложби, концерти, перформанси, бесплатен ...