TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сè е подготвено за комитски спектакл: Билетите за Западната трибина се распродадени!

Gol.mk - 13.09.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“, информираат дека сите билети за нивната трибина што беа пуштени во продажба се распродадени. Западната трибина беше „резервирана“ за црвено-црната армија за мечот со Зенит во рамки на Лига Европа, а ...

За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар - Зенит

Сител - 13.09.2017

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на националната арена Филип Втори само за утрешниот меч против Зенит. Ваква одлука донело новото раководство на државното друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Бане Ивановиќ со нетрпение го чека дуелот со Вардар

Екипа - 13.09.2017

Одбранбениот фудбалер на Зенит, Бранислав Ивановиќ, во пресрет на дуелот против Вардар, во рамките од Лигата на Европа, вели дека со нетпрение ја чека средбата со нашиот национален шампион.

Вардар направи историја, а сега нема кој да оди на стадион, повеќе од половина капацитет се уште не е продаден

МКД - 13.09.2017

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети не оди како што се очекуваше.

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

SportMedia - 13.09.2017

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори“ арената од 21,05 часот.

Првиот противник на Вардар е комбинација на руска цврстина, италијанска дисциплина и аргентински шмек

Спортклуб - 13.09.2017

Вардар летово се избори за историски настап во групната фаза од Лигата на Европа и стана првиот македонски клуб кој заиграл во групите во едно од европските натпреварувања. „Црвено-црните“ ќе играат во групата Л, а во следните три месеци ќе ...

Се повреди Новак - еден од клучните играчи во вардаровата одбрана

Sport 1 - 13.09.2017

Македонскиот шампион Вардар нема да смета на услугите на стандардниот стопер за утрешниот меч со Зенит на дебито на големата сцена во групите во Лига Европа на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), откако на тренинг се повреди украинскиот ...

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

Екипа - 13.09.2017

Рускиот клуб Зенит тргна кон Македонија со чартер авион, а тренерот Роберто Манчини во Санкт Петербург го остави најголемото засилување, Аргентинецот Леандро Паредес, кој од Рома дојде ова лето за сума од 23 милиони евра.

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

SportMedia - 13.09.2017

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес и рускиот репрезентативец Олег Шатов. Веројатно и двајцата се повредени, иако официјално челниците и тренерот на Зенит не ...

Зенит без двајца првотимци отпатува за Скопје на мегдан со Вардар

Gol.mk - 13.09.2017

Првиот противник на Вардар во Лига Европа, Зенит попладнево со чартер лет се упати за нашиот главен град, Скопје, каде утре на „Телеком арена“ ќе се судри со македонскиот шампион. Тренерот на рускиот гигант, Роберто Манчини со себе понесе 20 ...

Зенит има широка база на навивачи - Најава на мечот со Вардар и на фински јазик (Видео)

SportMedia - 13.09.2017

Санкт Петербург не е далеку до Финска, особено од Хелсинки, а Зенит има широка база на навивачи, па на сопствениот Твитер профил клубот има најава и на фински јазик за мечот со Вардар Санкт Петербург не е далеку до Финска, особено од Хелсинки, а ...

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

SportMedia - 13.09.2017

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата.

„Вардар е потежок ривал од Розенборг - да не ни се случи 2003 година!“

Sport 1 - 13.09.2017

Македонскиот шампион Вардар утревечер (21.05 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ ќе дебитира во Лига Европа и тоа против руски Зенит, освојувачот на трофејот во Купот на УЕФА (претходникот на ова натпреварување) во 2008 година, а руските ...

Зенит во Скопје доаѓа со свој - брендиран авион! (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Фудбалерите на рускиот гигант Зенит тргнаа кон Скопје каде што утре ќе му гостуваат на македонскиот шампион Вардар во првото коло од групата Л во УЕФА Лигата. Тоа што е за издвојување е авионот со кој полетаа од аеродромот во Санкт Петербург - ...

Обложувалниците не се залетуваат: Зенит е фаворит, ама не до толку! (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Утрешниот меч Вардар - Зенит, во рамките од првото коло од Европа лигата, е можна „нагазна мина“ кажано со обложувачки речник. Тоа го потврдуваат и коефициентите за дуелот на Вардар со рускиот гигант, кои се движат од 6,5 за победа на македонскиот ...

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

SportMedia - 13.09.2017

Вардар ќе бара рецепт за изненадување против Зенит, поранешниот освојувач на УЕФА купот, потоа преименуван во Европа Лига. „Црвено-црните" утре од 21,05 часот во Скопје ќе играат историски меч против рускиот тим, полн со јужноамерикански ѕвезди.

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра против Зенит

А1 On - 12.09.2017

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот шампион веќе ја исполни првата цел и обезбеди историски пласман во групната фаза, но еден од поискусните вардарови ...

Новиот проектил на Хулк! (Видео)

СуперСпорт - 12.09.2017

Хулк сега игра во Шангај СИПГ, а погледнете каков проектил погоди на натпреварот од 1/4 финалето од азиската ЛШ против ...

Вардар заслужува многу повеќе: Половина од картите за дуелот со Зенит се уште не се продадени

24Фудбал - 13.09.2017

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети не оди како што се очекуваше.

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

Сител - 13.09.2017

Со официјално соопштение ФК Вардар ги покани навивачите за дуелот Зенит што во четврток се игра на националната арена Филип Втори. „Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа.

Зенит, гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра, прва пречка на Вардар

Екипа - 12.09.2017

Македонскиот првак Вардар в четврток ќе почне да го живее сонот во Лигата на Европа, a прва пречка пред домашната публика ќе биде рускиот гигант Зенит, предводен од Роберто Манчини. Клубот од Санкт Петербург е фаворит во оваа група, особено што ...

Важна информација за сите вардарови навивачи што имаат блок-билети за Лига Европа

Sport 1 - 12.09.2017

Македонскиот шампион Вардар објави денеска за сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните мечеви во Лига Европа, дека на Националната Арена „Филип Втори“ в четврток на европското деби (21.05 часот) ќе може да се влезе со ваучерите.

Потврдено: Пристигнуваат и навивачите на Зенит еве во колкава бројка

Спортски - 12.09.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар во четврток го игра својот дебитантски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа, а за противник ќе го има руски Зенит. Првиот натпревар избраниците на Чедомир Јаневски ќе го одиграат на домашен терен, пред ...

Барсегјан: Публиката ни е 12. играч, со поддршка од трибините можеме секого да победиме

SportMedia - 12.09.2017

„Со поддршка на навивачите можеме секого да победиме. Тие ни се 12. играч и ни даваат посебен мотив. Досега ги победивме сите на домашен терен и се надевам дека ќе биде така и против Зенит, вели еден од вардаровите јунаци, Тигран Барсегјан .

Нема потреба од менување, на Вардар - Зенит може и со ваучери

Gol.mk - 12.09.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар објави соопштение во кое вели дека оние кои поседуваат блок-билети може со ваучерот да влезат на мечот против Зенит во Лига Европа. Речиси 10.000 љубители на фудбалот набавија блок карти за трите меча, а од Вардар ...

Едно чудо пари за мечот со Зенит - Вардар ќе плати 35 илјади евра за користење на „Арената“

SportMedia - 12.09.2017

Македонскиот првак Вардар ќе плати огромна сума на пари, или некаде околу 35 илјади евра за да игра на националната арена „Филип Втори" за мечот со Зенит задутре во рамки на Европа Лигата.

Вардар ги дозна противниците за групната фаза во Лига Европа

iPortal - 12.09.2017

Македонскиот фудбалски шампион, тимот на Вардар се пласираше во групната фаза од Лига Европа, откако во плеј-оф квалифкациите „црвено-црните“ двапати беа подобри од турскиот гигант Фенербахче. Во Скопје со 2:0 и синоќа во Истанбул со 1:2.

Игонин: Вардар не е мотивирачки тим за Зенит, тоа може да е проблем за добра игра

Екипа - 12.09.2017

Пред пресметката меѓу Вардар и Зенит во четврток на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, поранешниот капитен на рускиот тим а сега стручен аналитичар за рускиот „Спорд – ден за ден“, Алексеј Игонин вели дека Лигата на Европа е се помалку ...

Барсегјан: Зенит е силен тим , но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

Телевизија Нова - 12.09.2017

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток. Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит. Играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот.

Зенит е моќен тим со многу странски играчи и Манчини на тренерската позиција

Телевизија Нова - 12.09.2017

Руската екипа зад себе има минато со освоен европски пехар, и тоа токму овој во Лигата на Европа, односно во Купот на УЕФА. Зенит Санкт Петербург нема којзнае какво минато во поранешниот СССР. Освои само една титула во 1984 година.

Вртоглаво скокна цената на арената: За натпреварот со Зенит Вардар треба да плати 35.000 евра за „Филип Втори“

Република - 12.09.2017

Со одлука на раководството на ЈПССДП, цените за користење на Арената се зголемуваат трипати, пишува Македонски спорт. Па така, Вардар за мечот со Зенит треба да плати астрономска сума од околу 35.000 евра.

Околу 500 руски навивачи на пресметката со Вардар во Скопје!

Екипа - 12.09.2017

Раководството на Зенит деновиве ја активираше продажбата на билетите наменети за нивните навивачи за првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против Вардар во Скопје. Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што ...

„Вардар ќе биде мотивиран, Зенит не смее да ги потцени Македонците“

Sport 1 - 12.09.2017

Алексеј Игонин е поранешен фудбалер на Зенит, првиот вардаров противник на европското деби на црвено-црните во Лига Европа. Игонин играше осум години за Зенит од 1995 до 2003, има речиси 200 меча во синиот дрес, бивш капитен е на тимот од Санкт ...

Глигоров: Ќе го дадеме максимумот и ќе се бориме до последниот свиреж

Курир - 12.09.2017

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот шампион веќе ја исполни првата цел и обезбеди историски пласман во групната фаза, но еден од поискусните вардарови ...

ФК Вардар: Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од Лигата на Европа

БркајРабота - 13.09.2017

Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа. Таму се најде Вардар со успешните резултати во квалификациите, пред се во плеј-офот против Фенербахче.

Важна информација за сите оние кои ќе одат на натпреварот Вардар-Зенит

Курир - 12.09.2017

Би сакале да ги информираме дека сите кои поседуваат ваучери кои ги добија при купување на блок билетите за натпреварите од Лигата на Европа, ќе можат со истите да влегуваат на натпреварот со Зенит кој што ќе се игра во четврток (14 септември).

Барсегјан пред мечот со Зенит: Играме против силна екипа, но така беше и со Фенербахче!

Gol.mk - 12.09.2017

В четврток екипата на Вардар ќе го одигра својот прв натпревар во групната фаза на Лига Европа. Во Скопје на „Телеком арена“ ќе гостува рускиот гигант, Зенит, а еден од најдобрите вардарови фудбалери во новата сезона, Тигран Барсегјан се надева дека ...

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

Вечер - 12.09.2017

Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што повеќе свои навивачи на дуелот против македонскиот шампион Според последните информации кои пристигнуваат од Русија, тимот на Зенит би требало да има подршка од најмалку 500 ...

500 руски навивачи ќе допатуваат во Скопје

Слободен Печат - 12.09.2017

Противникот на Вардар во 1. коло од Лига Европа тимот на Зенит, започна да ги продава влезниците наменети за своите навивачи, за дуелот што во четврток ќе се одигра во Скопје. Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што ...

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра против Зенит...

Н.Македонија - 13.09.2017

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра против Зенит Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа.

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

Sport M - 13.09.2017

Со официјално соопштение ФК Вардар ги покани навивачите за дуелот Зенит што во четврток се игра на националната арена Филип Втори. „Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар информира: На мечот со Зенит ќе може да се влегува со ваучери

Екипа - 12.09.2017

Македонскиот првак Вардар денеска објави информација за сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните мечеви во Лига Европа, дека на дуелот в четврток со Зенит ќе може да влезат со ваучерите.

Барсегјан: И Фенербахче беше многу силен па го победивме!

Sport 1 - 12.09.2017

Два дена остануваат до европското деби на македонскиот шампион Вардар во групната фаза во Лига Европа против руски Зенит, поранешен освојувач на трофејот во Купот на УЕФА, а црвено-црните фудбалери со нетрпение ја очекуваат пресметкта на ...

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра протиов Зенит

Сител - 13.09.2017

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот шампион веќе ја исполни првата цел и обезбеди историски пласман во групната фаза, но еден од поискусните вардарови ...

На мечот Вардар – Зенит ќе може да се влегува со ваучери

А1 On - 12.09.2017

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот меч против Зенит ќе може да се влезе со ...

Барсегјан: Во Скопје можеме да победиме секого, зошто не и Зенит

Екипа - 12.09.2017

Македонскиот првак Вардар го очекува својот дебитантски настап во групната фаза од Лигата на Европа. В четврток „црвено-црните“ ќе го пречекаат рускиот клуб Зенит, а напаѓачот Тигран Барсегјан вели дека Вардар на домашен терен може да победи секого, ...

На мечот Вардар - Зенит може да се влегува со ваучери

Канал5 - 12.09.2017

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот меч против Зенит ќе може да се влезе со ...

Барсегјан: Можеме да играме против секој противник

Алфа - 12.09.2017

Фудбалерите на Вардар в четврток на арената Филип Втори против Зенит го играат историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Низ досегашните натпревари во Европа, покажавме дека имаме добар тим и дека можеме да се носиме со секого.

Барсегјан: Со помош на навивачите, можеме да направиме добар резултат против Зенит

ТВ21 - 12.09.2017

Македонскиот шампион Вардар, во четврток го игра првиот историски наптревар од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Натпреварот се игра на арената „Филип Втори“, а ерменскиот напаѓач на „црвено-црните“, Тигран Барсегјан верува дека ...

На мечот Вардар - Зенит може да се влегува со ваучери

Сител - 12.09.2017

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот меч против Зенит ќе може да се влезе ...