TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМС ги објави номинациите за „Спортисти на годината“: Ги нема Антиќ, Лазаров, Ѓорческа…

Дерби - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации ги објавија номинациите за „Спортисти на годинита“ во Македонија, избор кој предивика коментари во домашната јавноста. Една од категориите е „Спортист на годината“ за која кандидати се ...

АМС ги објави номинациите за „Спортист на годината“, ги нема Антиќ, Лазаров, Андонова, Ѓорчевска...

МКД - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортови на Македонија ја објавија листата на номинирани спортисти за наградата „Спортист на годината“, на неа нема неколку имиња кои сигурно заслужуваат да бидат таму.

Кои се најдобрите, кога ги нема Антиќ и Лазаров?

SportMedia - 07.12.2017

Агенцијата за Млади и Спорт ги објави номинациите за најдобрите спортисти во 2017 година. Веќе пишувавме за изборот и номинациите. Без разлика на сите кои се дел од номинираните, не може, а да не се забележи дека недостасуваат неколку врвни ...

Познати номинациите за „Спортист на Македонија за 2017“

Канал5 - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации, ја објави листата на кандидати за годинашното издание на спортската манифестација „Избор на спортисти 2017“, која ќе одржи по 63-ти пат.

АМС со контроверзни номинации за „спортист на годината“ – Им ги нема најдобрите

Спортклуб - 07.12.2017

Како и секоја година, Агенцијата за млади и спорт избира спортист на годината, а во овој избор, ги нема едни од најдобрите наши интернационалци, кошаркарот Перо Антиќ и Кире Лазаров. Јавноста во Македонија денеска се згроси од она што го виде од ...

АМС номинации за „Спортист на годината“: Заборавени легендите Лазаров и Антиќ!

Gol.mk - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации ги објави номинациите за манифестацијата „Избор на спортисти 2017". Големи изненадување е неноминирањето на перо Антиќ и Кире Лазаров, двајцата најреномирани македонски спортисти.

Каде ви се Антиќ и Лазаров? АМС со скандалозна предлог-листа за „Спортист на годината“!

Sport 1 - 07.12.2017

Челниците на Агенцијата за млади и спорт (АМС) и на Сојузот на спортови на Македонија (ССМ) денеска ја објавија листата кандидати за наградата „Спортист на годината“ која во најмала рака е скандалозна со оглед на големите пропусти направени при ...

АМС ОДБРА: Силна конкуренција за спортист на годината 2017

SportMedia - 07.12.2017

Во организација на Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации, ќе се организира спортската манифестација "Избор на спортисти 2017", и тоа по 63. пат по ред. А за спортист на годината се предложени, Стојанче Стоилов (ракомет), ...

АМС ги објави кандидатурите за „Спортист на годината“: Антиќ и Лазаров заборавени!

Екипа - 07.12.2017

Најдобриот македонски кошаркар Перо Антиќ кој изминатава година се закити со европската шампионска титула во дресот на Фенербахче, но и најдобриот стрелец на Светското првенство во Франција, Кирил Лазаров, изненадувачки не се меѓу номинираните од ...

Јакупи, Ѓоргиев, Заборски, Геориева, Белистојаноски, Карате и Кик бокс федерациите конкуренти за „нај“ спортисти, ...

IPON - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации ги објавија номинациите за „Спортисти на годинита“ во Македонија, избор кој предивика коментари во домашната јавноста. Во категоријата „Спортист на годината“ се каратистот Берат Јакупи и ...

Познати номинациите за „Спортист на Македонија за 2017“

24 Вести - 07.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации, ја објави листата на кандидати за годинашното издание на спортската манифестација „Избор на спортисти 2017“, која ќе одржи по 63-ти пат.

Каде ви се Антиќ и Лазаров? АМС со скандалозна предлог-листа за „Спортист на годината“!

Локално - 07.12.2017

Челниците на Агенцијата за млади и спорт (АМС) и на Сојузот на спортови на Македонија (ССМ) денеска ја објавија листата кандидати за наградата „Спортист на годината“ која во најмала рака е скандалозна со оглед на големите пропусти направени при ...

Познати номинациите за „Спортист на Македонија за 2017“...

Н.Македонија - 07.12.2017

Познати номинациите за „Спортист на Македонија за 2017“ Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации, ја објави листата на кандидати за годинашното издание на спортската манифестација „Избор на спортисти 2017“, која ќе одржи по 63-ти ...

Познати номинациите за „Спортист на годината“!

Спортски - 08.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортскифедерации ги објавија номинациите за „Спортисти на годинита“ во Македонија, кој ќе се одржи по 63-ти пат. Изборот секако предизвика коментари во домашната јавност, бидејќи меѓу номинираните ги нема ...

Познати номинациите за „Спортист на годината“!

Таратур - 08.12.2017

Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортскифедерации ги објавија номинациите за „Спортисти на годинита“ во Македонија, кој ќе се одржи по 63-ти пат. Изборот секако предизвика коментари во домашната јавност, бидејќи меѓу номинираните ги нема ...