TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден е приведен за настаните од „Крвавиот четврток“

24 Вести - 17.10.2017

Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април дознава телевизија 24 од извори во истрагата. Станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање.

Пет лица на распит за нападот врз Села, МВР со фотографии бара помош од граѓаните

ТВ21 - 17.10.2017

Пет лица се приведени утринава, кои се осомничени за нападот врз пратеникот Зијадин Села од 27 април. Со ова како што информира обвинителството истрагата во овој предмет се проширува. Но, дополнителни дејства се преземаат и кон останати лица, велат ...

Проширена истрага за нападите во Собранието

24 Вести - 17.10.2017

Пет лица приведени за претепувањето на Зијадин Села во Собранието. Основното јавно обвинителство ја прошири истрагата и сомничи уште пет лица за Убиство во обид сторено во соизвршителство.

Уапсениот осомничен за убиство во обид на Села, Ацо „Тошта“ заврши на Кардиологија

Либертас - 17.10.2017

Скопјанецот Александар Јаневски (57), познат под прекарот „Тошта“, еден од петтемина кои денеска беа приведени поради постоење на основано сомнение дека учествувале во бруталното претепување на пратеникот Зијадин Села, заврши на Клиниката за ...

Петмина уапсени за нападот врз Зијадин Села

Телма - 17.10.2017

Петмина уапсени, тројца во бегство, а се уште не се идентификувани. Скопското обвинителство осомничи уште осуммина учесници во собраниските насилства на 27-ми април, кои се поврзани со нападот врз пратеникот Зијадин Села.

ОЈО ја прошири истрагата за нападот врз Зијадин Села, приведен уште пет лица

Сител - 17.10.2017

Уште пет лица се сомничат за нападот врз Зијадин Села во Собранието на 27 април, за други тројца МВР објави потерници. Откако на почетокот на мај за нападот врз Села беа уапсени две лица осомничени за убиство во обид, Основното јавно обвинителство ...

Вечерва уште едно апсење во Македонија

Sky - 17.10.2017

Вечерва полицијата уште едно лице кое се сомничи за настаните во собранието на 27 април, кога беше извршен обид за убиство врз тогашното лидерство на опозицијата. Телевизија 24 информира дека станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара ...

Петмина уапсени за насилствата од 27 април, за уште тројца МВР објави потерници

Сакам да кажам - 17.10.2017

Петмина осомничени за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села се уапсени утринава, објави Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО). Неколку часа подоцна, МВР објави фотографии од три лица по кои што трага на барање на Скопското обвинителство ...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Нова ТВ - 17.10.2017

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра (51) се уапсените по наредба на Основното јавното обвинителство – Скопје за крвничкиот напад на Зијадин Села, дознава НОВА ТВ од ...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

+инфо - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска извести дека ќе презема дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица.​ Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во ...

Уште петмина уапсени за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април

Сакам да кажам - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје вели дека е проширена истрагата за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села за време на нападот во Собранието на 27 април и по барање на надлежен јавен обвинител петмина осомничени се лишени од слобода при ...

Уште пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

Радио МОФ - 17.10.2017

Уште пет лица се приведени во проширување на истрагата за нападот врз пратеникот Зијадин Села во собраниските настани на 27-ми април, информираше Основното јавно обвинителство (ОЈО). Тие се теретат кривичното дело Убиство во обид сторено во ...

Уапсени уште пет лица за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април

Мета - 17.10.2017

Пет лица се уапсени по наредба на јавното обвинителство во врска со обидот за убиство на пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, за време на насилствата во Собранието од 27 април оваа година.

Уапсено уште едно лице за нередите на „крвавиот четврток“

Фактор - 17.10.2017

Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април дознава телевизија 24 од извори во истрагата. Станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање.

Уапсениот осомничен за убиство во обид на Села, Ацо „Тошта“ заврши на Кардиологија

Локално - 17.10.2017

Скопјанецот Александар Јаневски (57), познат под прекарот „Тошта“, еден од петтемина кои денеска беа приведени поради постоење на основано сомнение дека учествувале во бруталното претепување на пратеникот Зијадин Села, заврши на Клиниката за ...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Либертас - 17.10.2017

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра (51) се уапсените по наредба на Основното јавното обвинителство – Скопје за крвничкиот напад на Зијадин Села, дознава НОВА ТВ од ...

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

Тера - 17.10.2017

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе Наредба за проширување на истрага за уште 5 лица за ...

Уште петмина уапсени за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април

10без10 - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје вели дека е проширена истрагата за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села за време на нападот во Собранието на 27 април и по барање на надлежен јавен обвинител петмина осомничени се лишени од слобода при ...

Приведени се три лица за кои МВР објави фотографии - идентификувани со помош на граѓаните

24 Вести - 18.10.2017

Вечерва уште тројца уапсени за собраниските настани од 27 април дознава телевизија 24 од извори во истрагата. Станува збор лицата за кои утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање.

Вечерва уапсено уште едно лице за крвавиот четврток

Либертас - 17.10.2017

Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април дознава Телевизија 24 од извори во истрагата. Станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање.

Петмина уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на крвавиот четврток

Фокус - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за ...

Уапсени уште петмина за нападот врз Села на 27 април

Нова ТВ - 17.10.2017

Надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште пет лица за сторено кривично дело убиство во обид сторено во соизвршителство, од чл.123 во врска со чл. 19 и во врска со чл.22 од Кривичниот законик, во врска со настаните во ...

Истрагата за нападот на Зијадин Села се проширува, приведени уште пет лица

еМагазин - 17.10.2017

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе Наредба за проширување на истрага за уште 5 лица за ...

Уапсени уште пет лица за тепањето на Села

Newsroom - 17.10.2017

Надлежен јавен обвинител донесе Наредба за проширување на истрага за уште пет лица за сторено кривично дело „Убиство во обид“за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села.

Проширена истрагата за нападот на Зијадин Села – приведени пет осомничени

Канал5 - 17.10.2017

Петмина осомничени за нападот на лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села се приведени во рамките на проширувањето на истрагата на Основното јавно обвинителство за настаните од 27-ми април.

Пет лица се уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села на 27 април

МКД - 17.10.2017

Јавното обвинителство соопшти дека пет лица се лишени од слобода при вршење на претрес во нивните домови. Во текот на денот Обвинителството ќе презема дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица во врска со постапката што се води во ...

Петмина уапсени поради обид за убиство врз Зијадин Села

Press24 - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

А1 On - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

OJO Скопје ја проширува истрагаа на уште пет лица за нападот врз Села

Нетпрес - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти во понеделникот дека за уште пет лица ја проширува истрагата за нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, од 27-ми април годинава во текот на немирите при обидот на ...

Уште петмина приведени за убиство во обид на Зијадин Села

Либертас - 17.10.2017

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе Наредба за проширување на истрага за уште 5 лица за ...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Локално - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за ...

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

Точка - 17.10.2017

Јавното обвинителствo извести дека за постапката што се води за настаните во Собранието од 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште ...

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

Кајгана - 17.10.2017

Пет нови лица се дел од истрагата која се води околу обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села. Јавното обвинителствo извести дека за постапката што се води за настаните во Собранието од 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за ...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Слободен Печат - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за ...

Апсења во Скопје – полицијата приведе пет лица поради нападот врз Зијадин Села

Sky - 17.10.2017

Јавното обвинителствo извести дека за постапката што се води за настаните во Собранието од 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште ...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

24 Вести - 17.10.2017

Јавното обвинителство денеска соопшти дека за постапката што се води во основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за ...

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Макфакс - 17.10.2017

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани кои полицијата ги приведе за инцидентите во Собранието на 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието...

Н.Македонија - 17.10.2017

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република ...

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

А1 On - 17.10.2017

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани кои полицијата ги приведе за инцидентите во Собранието на 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Курир - 17.10.2017

– Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе Наредба за проширување на истрага за уште пет ...

Петмината уапсени за нападот врз Села на распит во полиција

Спектра ТВ - 17.10.2017

Петмината уапсени за настаните во Собранието од 27-ми април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села се на распит во полициска станица, по што ќе бидат изнесени пред судија на претходна постапка.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Стандард - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Точка - 17.10.2017

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани кои полицијата ги приведе за инцидентите во Собранието на 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Сител - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Утврден идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Кајгана - 17.10.2017

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани кои полицијата ги приведе за инцидентите во Собранието на 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за ...

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

Академик - 17.10.2017

„Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрагата за уште 5 лица ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Р.С.Европа - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Македонија на 27 април годинава.

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Sky - 17.10.2017

А.М., Н.В., А.Ј., К.Д, и С.П. се петтемина скопјани кои полицијата ги приведе за инцидентите во Собранието на 27 април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, дознава „Макфакс“.

По барање на ОЈО пет лица лишени од слобода за нападот врз Зијадин Села

Фактор - 17.10.2017

Пет лица се уапсени за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април. Ова го соопштија од ОЈО од каде што велат дека истрагата е проширена за уште пет лица. „Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во ...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Телма - 17.10.2017

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.