TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српската и чешката полиција уапсиле пет дилери на кокаин

А1 On - 10.11.2017

Српската и чешката полиција во Нови Сад и Прага уапсиле пет членови на организирана криминална група која што се занимавала со трговија со кокаин. При акцијата запленети биле 8,4 килограми кокаин.

Во заедничка операција на полициите на Србија и Чешка уапсени пет наркодилери

Курир - 10.11.2017

Двајца од уапсените се српски државјани, еден има црногорско државјанство, еден е со двојно – српско и унгарско државјанство и еден со двојно – српско и чешко државјанство. Полицијата наведе, дека групата долго време се занимавала со препродажба на ...

Како најголемата заплена на кокаин во Колумбија ќе влијае на светската залиха?

Оff.net - 10.11.2017

Во средата претседателот на Колумбија објави дека тамошната полиција запленила речиси 10,9 тони кокаин, рекордна количина што успеале да ја ожнеат во една акција. Дрогата е заплената од Дарио Антонио Усуга познат како Отониел, првиот човек на ...

(Фото) Падна кралот на кокаин во Нови Сад

Репортер - 10.11.2017

Три часа бил блокиран еден дел од градот Нови Сад во Србија поради акцијата на српската полиција, која беше спроведена како дел од меѓународна акција во борбата против организираниот криминал.

Српската и чешката полиција уапсиле пет дилери на кокаин

Орбис - 10.11.2017

Српската и чешката полиција во Нови Сад и Прага уапсиле пет членови на организирана криминална група која што се занимавала со трговија со кокаин. При акцијата запленети биле 8,4 килограми кокаин.

Колумбија: Запленети рекордни 12 тони кокаин

МРТ - 09.11.2017

Дрогата била откриена во четири паралелни рации во северозападна Колумбија, во кои учествувале 400 полициски офицери. Вредноста се проценува на 350 милиони долари... Колумбиската полиција заплени над 12 тони кокаин со што вкупното количество за оваа ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин, вреден 360 милиони долари

Сакам да кажам - 09.11.2017

Колумбиската полиција објави дека запленила 12 тони кокаин, што е најголемиот поединечен улов во историјата на земјата. Дрогата била сокриена на четири плантажи со банани на северот на државата, блиску до маршрутите по коишто таа се шверцува во САД.

Најголема заплена во историјата, пронајден кокаин во вредност од 360 милиони долари: Бил закопан на плантажа за банани, ...

Точка - 09.11.2017

Колумбиската полиција запленила повеќе од 12 тони кокаин, што е најголема заплена во долгогодишната борба против трговијата со дрога, соопштил претседателот на таа земја, Хуан Мануел Сантос.

Колумбиската полиција заплени рекордни 12 тони кокаин

Локално - 09.11.2017

Колумбиската полиција запленила повеќе од 12 тони кокаин во сопственост на главната колумбиска криминална банда, што е најголема заплена во долготрајната национална борба против шверцувањето наркотици, изјави колумбискиот претседател Хуан Мануел ...

Рекордни 12 тони кокаин запленети во Колумбија

Newsroom - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. „Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку големо ...

„Најголемата заплена на кокаин во историјата на Колумбија - 12 тони“ (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е најголемата заплена во долгогодишната борба против криумчарењето со дрога. Кокаинот, чија пазарна вредност се проценува на околу 360 милиони долари, беше пронајден закопан во земјата на ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

+инфо - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

Сител - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. - Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

Курир - 09.11.2017

– Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку големо количество кокаин. Со оваа заплена, вкупното количество за 2017 година се искачи на 362 тони, што е повеќе од 2016 година, кога запленивме ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

Либертас - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. – Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

ТВ21 - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. – Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Заплетнети 12 тони кокаин

Тера - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. „ Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

А1 On - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. – Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

Орбис - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. – Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин...

Н.Македонија - 09.11.2017

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. - Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против ...

Колумбија заплени рекордни 12 тони кокаин

Правдико - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата, која е најголем извозник на оваа дрога во светот. – Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку ...

Рекордни 12 тони кокаин запленети во Колумбија

Канал5 - 09.11.2017

Колумбиската полиција заплени повеќе од 12 тони кокаин, што е рекордна заплена во земјата. Во изминатите 40 години, колку што трае нашата борба против шверцот на дрога, не сме заплениле толку големо количество кокаин.