TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога премиерот Џастин Трудо го запозна бебето Џастин Трудо

Нова ТВ - 16.07.2017

Канадскиот премиер Џастин Трудо вчера имаше прилика да го запознае бебето со исто име и презиме како неговото, син на бегалци од Сирија кои му го дале името како благодарност до првиот човек на Канада за тоа што ги примил во земјата.

Џастин Трудо ги слуша Дрејк и „Деспасито“ оваа лето

Слободен Печат - 16.07.2017

Музичкиот вкус на Џастин Трудо не е повеќе тајна. Канадскиот премиер објавил на сајтот „Спотифај“ плеј-листа на домашна и странска музика која оваа лето ја слуша. Меѓу изведувачите се Дрејк, Фиона Епл, Шон Мендес, Питер Габриел и Нена Чери, а на ...

Џастин Трудо ги слуша Дрејк и „Деспасито“ ова лето

+инфо - 16.07.2017

Музичкиот вкус на Џастин Трудо не е повеќе тајна. Канадскиот премиер објавил на сајтот „Спотифај“ плеј-листа на домашна и странска музика што ова лето Меѓу изведувачите се Дрејк, Фиона Епл, Шон Мендес, Питер Габриел и Нене Чери, а на листата се ...