TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖАЛНО: Забеган мрачен карактер што гол пишува на интернет денес е министер, а треба да се грижи за цркви, манастири, ...

Курир - 12.08.2017

На социјалните мрежи се појави скандалозна фотографија на новиот министер за култура во сдсмовската влада на Зоран Заев, Роберт Алаѓозовски, објави порталот Журнал.нет. Според информациите, фотографијата на која министерот Алаѓозовски е пиштол гол и ...

ВМРО - ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на Aлаѓозовски

24 Вести - 12.08.2017

ВМРО - ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. „Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сметаме дека со доаѓањето на Алаѓозовски на функцијата министер за култура, оваа област во Македонија за кратко време од ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за Алаѓозовски: Неоварваризмот кој го шири мора да запре

Курир - 12.08.2017

Во Собранието на Република Македонија денес поднесуваме интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сметаме дека со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски на функцијата Министер за култура, оваа ...

СКАНДАЛ: Министерот Алаѓозовски пиштол гол! (ФОТО 18+)

Нетпрес - 12.08.2017

Според информациите, фотографијата на која министерот Алаѓозовски е пиштол гол и на која се гледаат неговите интимни делови е објавена пред околу петнаесеттина години во 62-риот број на списанието „Маргина“.

ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Алаѓозовски

Канал5 - 12.08.2017

Пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот за култура , Роберт Алаѓозовски. Денес во Собранието на Република Македонија поднесуваме интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски, изјави пратеничката ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски...

Н.Македонија - 12.08.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски.

Интерпелација за Алаѓозовски: Неоварваризмот во културата мора да запре

Република - 12.08.2017

Во Собранието на Република Македонија денес поднесуваме интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сметаме дека со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски на функцијата Министер за култура, оваа ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесe интерпелација и за Алаѓозовски

Мета - 12.08.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за министетот за култура Роберт Алаѓозовски, бидејќи, како што изјави пратеничката Ане Лашкоска на прес-конференција, со доаѓањето на Алаѓозовски на ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот за култура Алаѓозовски

Макфакс - 12.08.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски на финкцијата Министер за култура, оваа област во Република Македонија за кратко време од седумдесетина дена го допрела дното.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски

Телевизија Нова - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски

Алсат-М - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот за култура Алаѓозовски

Точка - 12.08.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски на функцијата - Министер за култура, оваа област во Република Македонија за кратко време од седумдесетина дена го допрела дното.

Интерпелација и за министерот Алаѓозовски

Локално - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација и за Алаѓозовски, ширел неоварваризам

Фокус - 12.08.2017

Во Собранието на Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе нова интерпелација. Новиот „среќник“ од власта е министерот за култура, Роберт Алаѓозовски. Образложението за интерпелацијата е дека Алаѓозовски ширел неоварваризам со што нанесувал ...

ВИДЕО: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски

А1 On - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

Интерпелација и за министерот Алаѓозовски

+инфо - 12.08.2017

Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ обвини дека по назначувањето на Алаѓозовски за министер има тренд на уназадување на културата и културниот развој. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура ...

ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Алаѓозовски

Нова ТВ - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски

Либертас - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација и за министерот Алаѓозовски

Р.С.Европа - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието рече дека веднаш по назначувањето ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за неоварваризмот на министерот Алаѓозовски

МКД - 12.08.2017

Денес во Собранието на Република Македонија пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Пратениците сметаат дека со доаѓањето на новиот министер, културата во Република Македонија ...

ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација и за министерот Алаѓозовски

Телма - 12.08.2017

„Со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски за министер, културата гоо допре дното за 70-тина дена“, рекоа од ВМРО ДПМНЕ и поднесоа интерпелација за неговата работа. Опозицијата смета дека Алаѓозовски незаконски разрешувал професионалци, вдомувал партиски ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација и за министерот Алаѓозовски

Стандард - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски: Неоварваризмот кој го шири мора да запре!

Нетпрес - 12.08.2017

Во Собранието на Република Македонија денес поднесуваме интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сметаме дека со доаѓањето на Роберт Алаѓозовски на функцијата Министер за култура, оваа ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа интерпелација за министерот Алаѓозовски

Сител - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Претничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава во Собранието обвини дека веднаш по ...

Нова интерпелација на ВМРО-ДПМНЕ, овојпат за министерот Алаѓозовски

еМагазин - 12.08.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски. Според ВМРО-ДПМНЕ веднаш по назначувањето на Алаѓозовски на функцијата министер во земјава има ...