TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров втор стрелец во својот тим, Нант за малку го „испушти“ ПСЖ

Спортклуб - 07.12.2017

Екипата на Нант пропушти голема шанса да слави во првото овосезонско дерби против ПСЖ. На домашен терен тимот на нашиот Кире Лазаров одигра 27:27 иако на три минути пред крајот имаше предност од еден гол.

Лазаров и Нант со многу борба до бод против ПСЖ

Дерби - 07.12.2017

Нант и Кире Лазаров одиграа со нерешени 27:27 против актуелниот француски првак ПСЖ во натпревар кој беше одигран вечерва во рамките на шампионатот на Франција. Гостите од Париз го добиле првото полувреме со 15:13, но во вториот дел Нант со 14:12 ...

„Петка“ за Лазаров во ремито на Нант со ПСЖ

Екипа - 07.12.2017

Кире Лазаров со тимот на Нант освои голем бод против фаворизираниот Пари Сен Жермен (27-27) во дуелот од 12.коло во француската лига. Избраниците на Тиери Анти одиграа сигурно во финишот и успеаја да го неутрализираат тимот на ПСЖ кој и на овој меч ...

Ниту ПСЖ не успеа да ги урне Лазаров и Нант на домашен терен

SportMedia - 07.12.2017

Нант и натаму е несовладлив на домашен терен. Тимот за кого настапува Кире Лазаров со помош на своите фанови дојде до голем бод против ПСЖ (27-27) и покрај тоа што на полувремето губеше со 13-15.

Лазаров блескаше, ПСЖ со доцен гол на Сагосен украде реми во Нант

Gol.mk - 07.12.2017

Ракометарите на Нант, каде што настапува нашиот репрезентативец Кирил Лазаров, пропуштија можност да го победат ПСЖ во дербито на есента во француската лига, откако Сагосен ги спаси „светците“ и донесе реми во интензивен меч (27-27).

Дерби во Франција: Кире и Нант зедоа бод против шампионот ПСЖ

24 Ракомет - 07.12.2017

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров погоди петпати од седум обиди против ПСЖ и имаше одличен придонес во ремито од 27:27. Во текот на целата средба имаше изранет ракомет.